Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...
Műsorújság

Elárasztották a feketepiacot az Ukrajnába küldött fegyverek

Várható volt, hogy előbb-utóbb hírek érkeznek azon feltételezésekről, hogy az Ukrajnába küldött fegyverek nagy része nem éri el célját, vagy ha mégis, akkor nem az oroszok ellen vetik be őket. A finn rendőrség alá is támasztotta a találgatásokat. 

Letartóztattak egy LMBTQP aktivistát Katarban

A katari rendőrség letartóztatott egy brit aktivistát Dohában, LMBTQP-ideológia terjesztése miatt. Peter Tachel, aki nyíltan bevallotta betegségét, és az Egyesült Királyság Munkáspártjának tagja, már többször bírálta Katart, amiért betiltotta az LMBTQP propagandát a 2022-es labdarúgó világbajnokságon.

Az EU szabályaik betartására utasítja Muskot

Elon Musknak, a szélsőségesen technokrata és modern „nagyvállalkozónak” a számos létrontó tevékenysége és megnyilatkozása mellett néha vannak olyan megszólalásai, tettei, melyek éppen a modern, liberális körökben vonnak meglehetősen nagy felháborodást maguk után. Most is így történt, ez esetben az EU nyilvánította ki nem tetszését.

Mi Magunk podcast: Kicsoda Alexander Dugin és mit képvisel?

Gyakorlatilag minden jelzőt ráaggattak már Alexander Dugin ismert orosz gondolkozóra. Mi igaz ezekből? Ki ő valójában, és milyen eszméket képvisel? Valóban annyira befolyásos ember-e Oroszországban, mint amennyire mondják róla? 

Franciaországban a lakosok kényszerülnek a rend visszaállítására

A gasztronómia francia fellegvárában sem a lakosok, sem a turisták nincsenek biztonságban. Lyon hírhedt negyedében már olyan rossz a közbiztonság, hogy a helyeik eldöntötték, hogy maguk fognak járőrözni, így helyreállítani a rendet, ugyanis az önkormányzatnak nem megy. Eközben a zöldpárti városvezetőnek az a legnagyobb gondja, hogy feloszlasson egy jobboldali csoportot.