Több tízmilliós haszonra tettek szerint az illegális idősotthon működtetése alatt a tulajdonosok Kecskemét-Hetényegyházán. Akarattal vagy csellel íratták alá az öreg, beteg emberekkel a szerződéseket. Gondozni sem gondozták őket, így egy magára hagyott néni véletlenül gyomirtót ivott, amibe bele is halt.
Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
Még 2022 nyarán őrizetbe vettek hat kecskeméti, valamint egy kiskunhalasi lakost, akik a gyanú szerint engedély nélkül üzemeltettek egy idősek otthonát a megyeszékhelyen. A nyomozók az ügy fő vádlottját – egy 61 éves nőt – összesen 34 bűncselekménnyel gyanúsítják. A Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Igazgatósága vádemelési javaslattal zárta le az eljárást.
Egy Bács-Kiskun megyei házaspár 2017 óta működtetett egy illegális idősotthont azért, hogy idős, gondozásra szoruló emberek pénzét nyúlják le. A munkájukat egy szociális munkás, egy igazságügyi szakértő és egy ügyvéd is segítette. A Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség gondatlan emberölés, vesztegetés, csalás és közokirat-hamisítás miatt emelt vádat velük szemben, írja a főügyészség közleménye.
A házaspár úgy csinált, mintha illegális idősotthonuk törvényesen működne. Olyan idős emberek bizalmába férkőztek be, akik anyagilag jól álltak, de önmagukat már nem voltak képesek ellátni. A vagyonuk megszerzéséért cserébe gondozást ígértek az időseknek. A házaspárral együtt dolgozott egy szociális munkás is, aki munkakörénél fogva ismerte a betegek szociális és anyagi helyzetét. A kórházban pedig azt tanácsolta az időseknek, hogy keressék fel a házaspár idősotthonát.
További cinkosokat is letartóztatott a rendőrség
Az illegális idősotthon működtetését segítette egy ügyvéd és egy igazságügyi szakértő is. Előbbi rendezte a vagyonátíráshoz szükséges papírokat, utóbbi pedig a betegek vizsgálata nélkül igazolta, hogy azok beszámíthatók voltak a szerződés aláírásakor. Mindezt annak ellenére, hogy a kórházból távozó, teljes ápolásra és gondozásra szoruló betegek nem voltak képesek a felelős döntéshozatalra, befolyásolhatók is voltak. A csapat munkáját egy kórházi ápoló is segítette, aki pénzért gyógyszert adott ki a kórházból.
A banda akkor is aláíratta a papírokat, ha ahhoz a szellemileg leépült idős emberek hozzátartozói nem járultak hozzá. Ha valamelyik idős beteg nem akarta aláírni a tartási szerződést, más papírokkal játszották őt ki. 2018-2022 között 14 idős ember vagyonát nyúlták le, többmillió forintot érő ingatlanokat, bankszámlán lévő megtakarításokat és készpénzt szereztek maguknak.
A főügyészség által kiadott képek alapján az idősotthon állapota is hagyott kivetnivalót maga után.

Az időseknek megfelelő felügyeletet sem biztosítottak, az egyik, szellemileg leépült idős beteg azután halt meg, hogy nem figyeltek rá, ő pedig az egyik melléképületben gyomirtót ivott.
A szervezet tagjainak embertelenségét bizonyítja az az eset is, amikor egy nagyon súlyos állapotban lévő idős férfit hozattak ki a kórházból. Ezután egy betegszállításra alkalmatlan gépkocsival akarták az idősotthonba vinni, hogy a vagyonát megszerezzék. A beteg kritikus állapota miatt a nyomozók ekkor léptek akcióba, s vitték vissza a kórházba a férfit, ahol azonban néhány hónappal később meghalt.
A bűnözői csoport tagjait többrendbeli, különösen nagy kárt okozó, bűnszövetségben, üzletszerűen elkövetett csalással gyanúsítják. Az NNI Vagyonvisszaszerzési Hivatalának nyomozó osztálya az üggyel kapcsolatban eddig öt ingatlant vett zár alá mintegy 20 millió forint értékben.
A lakók akarata ellenére költöztetnek migránsokat egy német idősek otthonába
Utcára tesznek száztíz idős embert Berlinben hogy legyen hely a migránsoknak
(hiros.hu és Telex nyomán Szent Korona Rádió)