Már nem a Terrorelhárítási Központ figyeli az extremistákat, azaz a szélsőségeseket – tudta meg a hvg360. Az extremistákkal évtizedeken át a titkosszolgálat foglalkozott, majd a TEK megalakulása után a terrorelhárítókhoz került ez a terület, de most az alkotmányvédelmisek visszakapták. Vajon miért? Merthogy a bőnyi ügyet nem ők szúrták el, az biztos. A Szent Korona Rádió információval vegyített elemzés alább.
Támogasd adód 1%-ával a tradíciókért küzdő HVIM-t!
A szervezet valós, kézzelfogható eredményeiről itt olvashat.
Felajánlását az Azonosságtudat Alapítványnak küldje el!
Adószám: 18218082-1-07
Ismét az Alkotmányvédelmi Hivatal (AH) foglalkozik a szélsőséges, extremista csoportokkal, emberekkel Magyarországon – erősítették meg a HVG számára. Azonban súlyos morális és politikai hiba, hogy a szélsőségesek alatt azon, teljesen törvényesen működő szervezeteket értik általában, akik hazafias alapon gondolkoznak, miközben nem tudunk arról, hogy a valóban fenyegetést jelentő antifákra koncentrálnának-e? Nem tudunk arról,hogy az USA által dolláron rángatottakra figyelnek-e olyan intenzíven, miközben ők akarnak majdanizációt…
Az extrémizmus a rendszerváltás után évtizedeken át a polgári titkosszolgálat, kezdetben a Nemzetbiztonsági Hivatal, majd 2010 után annak jogutódja, az Alkotmányvédelmi Hivatal hatáskörébe tartozott. Ez jellemzően más országokban is így van, mivel az “alkotmányos rendre leselkedő szélsőséges ideológiát valló csoportok és személyek” megfigyelése alapvetően titkosszolgálati munka, az állam érdeke, hogy tudja, kik azok, akik esetleg veszélyt jelenthetnek rá. De ugyanígy “államérdek” lehet ezeknek a szervezeteknek a bomlasztása, illetve olyan besúgói hálózat kiépítése, amelyeken keresztül ezekről a csoportokról naprakész információk állnak rendelkezésre.
SZKR megjegyzés: Ez igaz, ugyanis 2010 előtt jóval több beszervezési kísérletről, megjelenő gyanús alakokról lehetett tudni a nemzeti oldalon, mint a TEK “idején”. Tehát, most az AVH visszatérésével újra megjelenhetnek a spiclik…
2010 után azonban, amikor a Terrorelhárítási Központ (TEK) megalakult, az Alkotmányvédelmi Hivataltól nem csak a terrorelhárítás, de az extremizmus területe is átkerült a TEK-hez. Az önállóan létrejött terrorelhárító szervezet részben a Köztársasági Őrezredből, a megyei bevetési osztályokról, a Nemzeti Nyomozó Iroda teljes terrorizmus és extremizmus elleni osztályából, a Készenléti Rendőrségen belüli Terrorelhárító Szolgálattól és az AH-tól átcsoportosított állományból alakult meg.
Amikor a TEK elszipkázta az AH-tól az extremizmus felügyeletét, a titkosszolgálaton belül többen nehezteltek azokra, akik ezt a döntést meghozták, és sokan “fújtak” a TEK-nél dolgozókra is, mondván, hogy a szervezet nem alkalmas az extremisták szemmel tartására, mert sem nem rendőrség, sem nem titkosszolgálat.
Azt is a TEK-esek szemére vetették a titkosszolgák, hogy az ellentétben velük, a TEK-et sokkal inkább rendőrségi, mintsem a titkosszolgálati szemlélet jellemzi. Nagyon leegyszerűsítve, a titkosszolgáknak az volt a bajuk a TEK-kel, hogy míg egy titkosszolgálatnak nem feltétlen célja egy szélsőséges csoport felszámolása, ehelyett inkább arra törekszik, hogy az ellenőrzése alatt tartsa azt, addig a rendőrség nem érdekelt efféle játszmákban.
A TEK-en belül ezeket a kritikákat egyáltalán nem vették jó néven. Főleg azért, mert igaztalannak tartották azokat, különösen azért, mert a Hajdu János vezette szervezethez már a kezdetekben szép számmal csatlakoztak olyanok is, akik korábban a titkosszolgálatnál szereztek tapasztalatot.
Azt a hvg360-nak nyilatkozó források nem tudták megmondani, hogy ennyi év elteltével miért kapta vissza nemrég a titkosszolgálat az extremizmussal kapcsolatos feladatkört.
Egyes vélemények szerint a döntés hátterében az áll, hogy a TEK elsősorban azokra a szélsőségesekre fókuszált, akikkel kapcsolatban felmerült, hogy fegyverük, fegyvereik lehetnek, tehát fizikai veszélyt jelenthetnek, márpedig az extremizmus ennél többről szól, akkor is, ha az extremisták között már a TEK megalakulása utáni időszakban is akadtak, akik a militarista-fegyveres vonalat vitték.
Kritikaként említik a bőnyi-ügyet a TEK-kel szemben: A szerintük legkirívóbb csoportot, a valójában akkor már nem is létező Nemzeti Arcvonalat például 2016-ban, a bőnyi-akció után számolta fel a rendőrség és a TEK. pedig akkor már az extremizmus a TEK-hez tartozott, mondják. Ezzel szemben az igazság az, hogy az MNA addigra egy teljes marginális csoport volt, és csak az NNI (vetélytárs) elméjében létezett mint veszélyes szervezet. Györkös István pedig egyértelműen nem lőtte le Pálvölgyi őrnagyot, hanem baráti tűzben esett el, ami ügyet aztán eltussoltak, cserébe az NNI ámokfutását leállították – ezt viszont a mi forrásaink állítják. Egyértelmű, hogy az MNA “felszámolása” utána egy médiaakció volt, ugyanis bűnözőkkel, vadászokkal, vagy éppen legálisan tartott fegyverekkel imitálták a csoport felszámolását.
Más vélemények szerint az elmúlt időszakban a nemzetközi felderítésben egyre több terrorelhárítással kapcsolatos feladat van, ez pedig mind a TEK-re hárul. Márpedig az extremisták folyamatos monitorozása nagyon komoly kapacitást igényel, így voltaképpen a TEK-et akarták tehermentesíteni azzal, hogy az Alkotmányvédelmi Hivatal visszakapta ezt a területet.
Ettől függetlenül nem teljesen szakít ezzel a TEK, hiszen például egy radikalizálódó extremistával és annak környezetével a jövőben is foglalkozhatnak a terrorelhárítók. Ahogy tették ezt például annak az internet révén radikalizálódó kecskeméti fiatalnak az esetében is, akit 2021 nyarán fogtak el, mert a gyanú szerint merényletre készült. Úgy tudjuk, az ő esetében a jelzést egy külföldi titkosszolgálattól kapta a TEK, de az elfogás előtti felderítést a terrorelhárítók végezték el.
A TEK egyébként az elmúlt években kívülről is látványos szakmai fejlődésen ment keresztül: folyamatosan keresték és kezdték el alkalmazni a saját területükön szakértőnek számítókat. Lőoktatókat, küzdősport mestereket, vagy éppen kiképzőket. Mind felszerelésben, mind állományban, mind szemléletmódban a világ legjobbjai közé tartoznak. A magyar nemzeti oldal a TEK részéről nem, vagy kevés atrocitást tapasztalt. Néhány baki, és kezdeti bizalmatlanság után bebizonyosodott, hogy a valódi veszélyekre kezd el koncentrálni a szervezet, szakít azzal a kommunista hagyománnyal, hogy a nemzeti öntudatúakat vegzálják. Lehet épp ez volt a probléma?
(HVG nyomán Szent Korona Rádió)
Amikor az elkeseredés hülyeségbe megy át: Szkíta „hatalomátvételt” számolt fel a TEK
Karácsonyi látogatást tett a TEK a drogdíler cigány bűnbandánál
Szakértő: Súlyos problémák vannak a rendőrök fegyveres kiképzésében
Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is