Nagyot kaszáltak a piaci zavarokon az európai olajcégek

A Shell, a BP és a TotalEnergies összesen legalább 4,75 milliárd dollárt kereshetett az energiapiacok első negyedéves kilengésein. Az európai olajcégek számára különösen kedvező piaci környezetet teremtettek az iráni háború, valamint a venezuelai események, amelyek éles ármozgásokat okoztak az energiahordozók piacán.
Ukrajna megjavítja a Barátság kőolajvezetéket, ha jön a 90 milliárd euró, az EU-csatlakozás és a 20. szankciós csomag

Az ukrán külügyminisztérium megerősítette azt, amit Volodimir Zelenszkij határozott. Ha jön a 90 milliárd euró, az EU-csatlakozás és a 20. szankciós csomag, akkor befejezik a Barátság kőolajvezeték javítását. Emellett arra is fény derült, hogy az ukrán hatóságok készek azonnal és haladéktalanul jó kapcsolatot kiépíteni a Magyar Péter-vezette Magyarországgal…
Az ukrán olajat is a Barátság kőolajvezeték szállította

Nemcsak az orosz, hanem az eddig kevéssé ismert módon az Ukrajnából érkező olajszállítások is megszűntek Magyarország és Szlovákia felé azzal, hogy leállt a Barátság kőolajvezeték szállítása, miután orosz támadás érte a nyugat-ukrajnai szivattyúállomásokat – írta meg a Kuruc.info.
Megindult az első adag venezuelai olaj az USA-ba

Sikeres volt az amerikai demokráciaexport, megindult az első adag venezuelai olaj az Egyesült Államok louisianai tengeri olajkikötőjébe.
Trump már a venezuelai olaj felhasználásáról áradozik

Donald Trump a Fehér Házban tartott pénteki találkozón arra szólította fel a nagy amerikai olajvállalatok vezetőit, hogy legalább 100 milliárd dollár értékben ruházzanak be Venezuela olajiparának újjáépítésébe. Ebből is látszik, hogy mi volt a valódi ok Maduro elrablására.
Irak, Líbia, Venezuela – mindegyik nemet mondott a dollárra

Sokan találgatják, hogy mi volt a pontos indítéka az USA-nak, a Venezuela elleni támadásra. Fontos a kábítószer-kereskedelem elleni küzdelem, Maduro pedig egy kommunista, de azért sejthető, hogy ezek nem lennének elég nyomós indokok az USA-nak. De van, ami sokkal fontosabb, mégpedig a venezuelai olaj, és a dollár vezető szerepe.
Nem a drog, hanem Irán, a Hezbollah és Oroszország miatt kell Venezuela az USA-nak

Váratlan beismerés: Marco Rubio, az USA külügyminisztere nyíltan kimondta, hogy Venezuela azért kellett Amerikának, hogy az olajkészletéhez ne férhessen hozzá Oroszország, Kína, vagy éppen Irán. Ugyanakkor ezzel párhuzamosan még mindig megpróbálják azt a látszatot kelteni, hogy Trump Venezuelában drogellenes műveletet hajt végre – csak az a kérdés, hogy ezt ki hiszi még el. Előző cikkünkben […]
Bulgária: A szankciók miatt az országnak csak egy hónapra elég benzinkészlete maradt

Bulgária benzinkészlete mindössze egy hónapra elegendő, miközben a Lukoil elleni szankciók miatt nem üzemelhet az ország legnagyobb olajfinomítója.
Egy átlagos magyar is megérezheti Aszad bukását?

Az olajárak emelkednek a szíriai Aszad-rezsim bukása közepette. A Brent nyersolaj határidős jegyzése 36 centtel, azaz 0,51 százalékkal hordónként 71,48 dollárra emelkedett hétfőn.
Szijjártó Péter: Az EU még saját tagjait sem védi meg Ukrajna jogsértésével szemben
Az Európai Bizottság tétlensége rávilágít arra, hogy még saját tagállamait sem képes megvédeni, amikor Ukrajna megszegi a szabályokat. Hiába veszélyezteti két uniós ország energiabiztonságát és sérti az EU-Ukrajna társulási megállapodást, Brüsszel hallgat. Vajon Brüsszel maga áll az olajszállítások tiltása mögött, hogy zsarolja a békepárti tagállamokat?