Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...
zelenszkij

Ukrajna megjavítja a Barátság kőolajvezetéket, ha jön a 90 milliárd euró, az EU-csatlakozás és a 20. szankciós csomag

Az ukrán külügyminisztérium megerősítette azt, amit Volodimir Zelenszkij határozott. Ha jön a 90 milliárd euró, az EU-csatlakozás és a 20. szankciós csomag, akkor befejezik a Barátság kőolajvezeték javítását. Emellett arra is fény derült, hogy az ukrán hatóságok készek azonnal és haladéktalanul jó kapcsolatot kiépíteni a Magyar Péter-vezette Magyarországgal…

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítve a háborús hírekkel és a nagyvilág történéseivel

Az ukrán külügyminisztérium megerősítette, hogy a „Druzsba” – tehát a Barátság – olajvezeték javítását a korábbi megállapodásoknak megfelelően idén tavasszal befejezik – írja a Sztrana.

A külügyminiszter, Andrij Szibiha megjegyezte, hogy ezeket a határidőket korábban Volodimir Zelenszkij jelölte meg.

A miniszter azt is kijelentette, hogy az ukrán hatóságok készek „azonnal és haladéktalanul” jószomszédi kapcsolatokat kiépíteni Magyarországgal, miután Orbán Viktor magyar miniszterelnök kormányzása véget ér.

„Ez a magyar blokkolás megszüntetése az Európai Unióba való csatlakozásunk útján. Ez magában foglalja a 20. szankciócsomagot, a 90 milliárd eurós hitelt és a klaszterek hivatalos megnyitását is. Nagyon széles körű a napirendünk.

És még egyszer megerősítem, hogy Ukrajna készen áll arra – ami a mi érdekünk is –, hogy megvalósítsa az Európa Tanács és az Európai Unió legmagasabb szintű szabványait a nemzeti kisebbségek tekintetében. Ezt az üzenetet a magyar félnek is továbbítottuk, és nyitottak vagyunk a párbeszédre” – mondta Andrij Szibiha.

 

 

 

Eltűnt a Barátság kőolajvezeték megvizsgálására küldött bizottság

Szlovákia tényleg nem küld több áramot Ukrajna számára

(Orosz Hírek nyomán Szent Korona Rádió)

FSSPX

A kínai kommunisták szentelhetnek püspököt, az FSSPX nem

Miközben a Szentszék az elmúlt hónapokban rendkívüli szigorral lépett fel ...

Trón és Oltár

2026. 07. 24.

Irán Törökország Kurd

Törökország akadályozhatta meg az Irán elleni kurd felkelést

Abbász Aragcsi, Irán külügyminisztere szerint Törökország közbelépése akadályozta meg, hogy ...

Közel-Kelet

2026. 07. 23.

Telegram-posztjaink (2026.07.22.)

Egykori SZDSZ-es lett a Fidesz új frakcióvezetője; migráns gyilkolt meg egy német fiatalt; Trump kiáll tömeggyilkos cionista barátja, Netanjahu mellett

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 22.

Telegram-posztjaink (2026.07.21.)

Új vezetőt választott a Hamász; megszüntette a Tisza a Hazajárót; leállították az FSZB AI-alapú kémprogramját

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 22.

Telegram-posztjaink (2026.07.20.)

Polgár Judit nem lesz köztársasági elnök; a kommunista migráns polgármester letartóztatná a zsidó miniszterelnököt; hamarosan vége a drónok korszakának

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 20.

Selmeci őrjárat

Selmeci Őrjárat augusztus elsején – meghódítja a Felvidéket a HVIM!

Idén is a Selmeci-hegység bércei közt kalauzolja a túrázókat a ...

64

2026. 07. 20.