A világháború fokozódik: Oroszország komoly fegyverzetet szállít Iránnak

A III. világháború fokozódása küszöbön van. Mondanunk sem kell, hogy ez a több földrészre kiterjedő, két hatalmi tömb közötti konfliktus eddig is kimerítette a világháború definícióját. Azonban az intenzitása egyre növekszik ezen háborúsorozatnak, és egyre élesednek a törésvonalak. Mostani fejlemények szerint Oroszország elkezdett komolyabb fegyverrendszereket szállítani Iránba. Az USA pedig Izraelt segíti.

A közösségi médiában kezdett el terjedni, hogy Oroszország és Teherán között megfordult több IL-96-os katonai teherszállítógép. Nyilván nem szamovárt, vagy vodkát visznek…. A hírek nehézfegyverzetről szólnak.

Konkrétabban viszont megjelentek az orosz elektronikus zavaróállomások átadásáról szóló híradások: az oroszok a legmodernebb zavaróeszközöket szállítják le Iránnak. A Murmanszk-BN rendszer egy rádiójel-felderítést végző komplexum, amely aztán rövidhullámú jelekkel képes lezavarni az égboltról a drónokat és egyéb elektronikát igénylő eszközöket (GPS-vezérelt rakéták, repülőgépek stb.). Természetesen rádiójeleket is képes észlelni és zavarni, így az elektronikus hadviselés teljes spektrumát lefedi igen nagy területeken.

Képeket a telegram-csatornánkon tettünk közzé az eszközről:


A rendszer 2017-es megjelenésekor 3000 km-t írtak hatótávnak, azóta rendre 5000 km-es távolságokat olvasni.

Kölcsönös segítségnyújtás?

Az együttműködés nem egyoldalú. Mint ismeretes Irán az olcsóbb drónok területén segítette ki Oroszországot, a Shahed dróncsalád licenszének átadásával, amiket igen nagy tömegben lehet alkalmazna az ukrán fronton. Ezek a “kamikaze-drónok” nagyobb távon leginkább az ellenség légvédelmének tesztelésére, a gyenge pontok kipuhatolására jók, harcászati szinten viszont a konkrét egyes egységek közvetlen támadására alkalmasak.

Irán most nyilván számíthat Oroszország viszont segítésére, ahogy egyébként korábban S-300-as légvédelmi rendszereket élesítettek a perzsa légtér védelmére.

A másik oldalon is…

Az USA azonnal segítségére sietett Izraelnek: a gázai konfliktus kirobbanása óta számtalan szállítmány érkezett. Bombák, rakéták, de egyéb, kézifegyverekbe szánt lőszerszállítmányokat is kaptak a megszálló zsidók. A Moszad-merényletsorozata után viszont újabb hadihajók sok-sok vadászgéppel jelentek meg a térségben.

(Szent Korona Rádió)

Irán véres bosszút vár el a Hezbollahtól, amely “Izrael belsejébe hatol”

Jordániai fél az iráni bosszútól, kérte, hogy ne támadják meg Izraelt

Ha összecsapna Izraellel a Hezbollah, Irán támogatná a siíta szervezetet

Dugin: Közel-Kelet – Eszkatológiai forgatókönyv