Több száz dollárt fizettek azért, hogy egy fekete képernyőn nézhessenek egy videót. Nem erre számítottak a rajongók, akik jegyet váltottak Hatsune Miku legutóbbi koncertjére.
Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
Léteznek már digitálisan létrehozott virtuális influenszerek, úgynevezett Vocaloidok is, akik egyfajta virtuális előadóként, énekesként működnek. A Vocaloid önmagában egy szoftver, amit azért hoztak létre, hogy mindenkinek könnyebb legyen otthon a saját dalát megalkotnia. De a mesterséges intelligencia pokoli világában ezt a szoftvert igen furcsa dolgokra is használják már. Egy japán szinkronszínésznő hangja a megtestesítője ennek a Hatsune Miku „előadónak”, aki valójában egy szoftver által generált zenét énekel, illetve táncol hozzá. Mindezt „koncert” formájában. Japánban milliós követőtábora van ennek a virtuális lénynek, aki méghozzá nem is egy kézzel fogható ember. Számos koncertet adott már az évek alatt Miku. Ezen nemes alkalmak során természetesen csak egy hologram formájában jelent meg a színpadon, ám látszólag ez egy cseppet sem szegte a rajongók kedvét, rendre végigtombolták a koncerteket.
Egészen Miku legutóbbi vancouveri fellépéséig, ami meglehetősen csalódáskeltőre sikeredett. Rendesen felhúzták magukat a rajongók, ugyanis hologram helyett lényegében egy nagyobb, fekete kijelzőn vetített videót kaptak, ami a beszámolók alapján elképesztően gagyira sikeredett. Csak hogy értsük: eddig is digitálisan jelent meg, hiszen egy nem létező karakterről van szó, csak míg az eddigi koncerteken „élőben” vetítették ki a hologramját, úgy a mostani koncerten egy előre elkészített videót vetítettek le. Számunkra ugyanolyan érthetetlen mind a két jelenség, de a rajongók közt nagy volt a csalódottság és a felháborodás, nem beszélve arról, hogy igen borsos árat kellett fizetni azért, ha valaki „élőben” akarta látni Mikut. A korábbi koncertjeire az olcsóbb jegyek magyarra átszámítva nagyjából 20 ezer forint körül mozogtak, míg a jobb helyekért olykor 55-70 ezer forintot is elkértek – itt is hasonló jegyárak lehettek.
A felbőszült rajongók elárasztották a közösségi média oldalait, közzétették a koncerten készült anyagokat, közben pedig hangot adtak csalódottságuknak.
#MIKUEXPO2024 heres how it looked if anyone was curious pic.twitter.com/olr0v51uOS
— C:\CHISEI\⭐️ (@balisonqs) April 7, 2024
Erre mondják: attól még, hogy a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hibás… Aki virtuális koncertet akar nézni, az ne lepődjön meg, ha azt is kap!
Az írók megelégelték, hogy a mesterséges intelligencia engedély nélkül használja fel műveiket
A mesterséges intelligencia receptjéből készítik az új magyar energiaitalt
(Gsplus.hu nyomán Szent Korona Rádió)