Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...
euróvízió izrael

Bojkotthullám Izrael részvétele miatt az Euróvízión: „alapvető értékekkel összeegyeztethetetlen”

Korábban több ország jelezte, hogy ha Izrael elindul a 2026-os Euróvíziós Dalfesztiválon, akkor ők visszalépnek. Most megszületett a döntés: a terrorállam indulója (aki kétes szavazáson jutott be) részt vesz. Több ország bojkottálja az eseményt, és volt, aki már vissza is lépett.

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

Izrael részvételének engedélyezése miatt Írország, Spanyolország, Hollandia és Szlovénia is bojkottálja a 2026-os Eurovíziós Dalfesztivált. Az Európai Műsorszolgáltatók Uniója 2025. december 4-én, csütörtökön ülést tartott, és új szabályokat fogadtak el a tisztességtelen szavazási kampányok megakadályozására. Cserébe a tagok lemondtak az Izrael kizárásáról szóló szavazásról.

Engedélyezték Izrael részvételét a 2026-os Eurovíziós Dalfesztiválon, emiatt több ország is bojkottálni fogja a versenyt – írja a BBC.

Írország, Spanyolország, Hollandia és Szlovénia is Izrael kizárását követelték a gázai háború, valamint tisztességtelen szavazás miatt. Hollandia korábban már hangot adott nemtetszésének.

Spanyolország is nyíltan bojkottálja a terrorállam részvételét.

Mintegy 50 műsorszolgáltató – köztük a BBC is – vett részt csütörtökön az Európai Műsorszolgáltatók Uniójának (EBU) ülésén, hogy megvitassák a verseny jövőjét, amelyet évente több mint 150 millió ember néz világszerte.


Szavaztak, jön a bojkott

Felkérték őket, hogy támogassák azokat az új szabályokat, amelyek célja: megakadályozni a kormányokat és harmadik feleket abban, hogy szavazási kampányokat szervezzenek saját versenyzőik javára, miután idén felmerült, hogy Izrael tisztességtelenül támogatta indulóját, Yuval Raphaelt.

A lap információi szerint az intézkedések elfogadásáról szóló szavazás olyan záradékhoz kapcsolódott, amelyben a tagok megállapodtak, hogy nem folytatják le a szavazást Izrael részvételéről.

„Ez a szavazás azt jelenti, hogy minden EBU-tag, aki részt kíván venni a 2026-os Eurovíziós Dalfesztiválon és vállalja az új szabályok betartását, jogosult a versenyre”

– közölte az EBU.

Martin Green, az Eurovíziós Dalfesztivál igazgatója elmondta, „elégedett” azzal, hogy a tagok lehetőséget kaptak Izrael versenybeli részvételének „megvitatására” a szavazás előtt. Jichak Hercog izraeli elnök üdvözölte a döntést és „nagyra értékelt szolidaritási, testvériségi és együttműködési gesztusnak” nevezte.

Az Avrotros holland műsorszolgáltató azonban közleményében kijelentette, hogy „a jelenlegi körülmények között való részvétel összeegyeztethetetlen azokkal a közszolgálati értékekkel, amelyek számunkra alapvetőek”. Az RTVE spanyol műsorszolgáltató hozzátette, „az RTVE igazgatótanácsa tavaly szeptemberben úgy határozott, hogy Spanyolország visszalép az Eurovíziótól, ha Izrael is részese lesz”.

Az RTV szlovén műsorszolgáltató röviden közölte, hogy álláspontjuk „változatlan marad”. A lap szerint Izland várhatóan szintén bojkottálni fogja a versenyt, de terveit még nem erősítette meg. A belga műsorszolgáltató pedig közölte, hogy „a következő napokban foglal állást”.

Palesztinpárti tüntetők fojtották bele a szót az izraeli fellépőbe az Eurovízió főpróbáján

(Index nyomán Szent Korona Rádió)

Baka András az új köztársasági elnök; Megpróbálták letépni a Szent Koronát a Szabadság hídról; Baltával támadt a rendőrökre a fatolvaj

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 08. 11.

Történelmi pillanat Párizsban; A HVIM ifjúsági táborának második napja, Cigány holokauszt miatt kelt ki magából a tiszás képviselő

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 08. 10.

buzeráns pedofil

Bécsi pedofilt menteget a magyarországi balliberális sajtó

A vadliberális Nyugat pedofília-elfogadtató tendenciája hazánkba is begyűrűzik. Ennek jelei ...

LMBTQP

2026. 08. 10.

Baka András az új köztársasági elnök, Új elnök és merényletek Kolumbiában, Elindult a HVIM Ifjúsági Tábora

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 08. 10.

Rongyos Gárda

Rongyos Gárda Emléktúra – Lépj te is a hősök nyomába szeptember 5-én!

Huszonegyedik alkalommal szervezi meg a Rongyos Gárda Emléktúrát a HVIM ...

64

2026. 08. 8.

Telegram posztjaink (2026.08.07.)

Katonai bázist épít Donald Trump „Béketanácsa” Gázában; veszélyben a kárpátaljai magyar iskolák; erősödik a kivándorlás Izraelből, egyre több zsidó távozik

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 08. 7.