kedd, május 26, 2026
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

Folynak Izraelben a tárgyalások Gáza zsidók általi betelepítéséről

Szinte biztosan kijelenthetjük már: a palesztinoknak nincs maradásuk Gázában ha az a cionistákon múlik. 

Kérjük, támogassa adója 1%-ával a HVIM-et!
A szervezet valós, kézzelfogható eredményeiről itt olvashat.
Felajánlását az Azonosságtudat Alapítványnak küldje el!
Adószám: 18218082-1-07

Reménycsillagként tűnt fel a palesztinok számára az újabb tűzszüneti tárgyalás, viszont most úgy tűnik, hogy nem lesz semmilyen fegyvernyugvás, az izraeliek szerint “még vannak hiányosságok” a tárgyalásokkal kapcsolatban.

A tűzszünet ötletének mellőzését jelzi az is, hogy ismételten az illegális zsidó telepesek Gázában történő letelepítéséről tárgyaltak.

Miközben az izraeli kormány a nemzetközi nyilvánosság előtt kategorikusan tagadja azt, hogy Hamász megsemmisítésén és az övezetből érkező fenyegetés semlegesítésén túl bármi célja lenne, a koalíció meghatározó politikusai és a cionista szavazótábor leplezetlenül beszél Gáza palesztinmentesítésének és Ciszjordániához hasonló kvázi-gyarmatosításának szükségességéről.

Ez a törekvést mutatja az a vasárnapi, Jeruzsálemben tartott „A telepek biztonságot teremtenek” elnevezésű konferencia a zsidó telepesek Gázába való visszatéréséről (az övezetből 2005-ben vonult ki Izrael, a kivonulás részeként 21 településről összesen 8000 telepest evakuáltak, részben erőszakkal). A Ciszjordánia átfogó gyarmatosításán dolgozó Nahala mozgalom által szervezett konferencián izraeli hírügynökségi tudósítások szerint a legnagyobb kormánypárt, a Likud nem kevesebb, mint 12 minisztere vett részt a telepesmozgalom legbefolyásosabb támogatói, Becalel Szmotrics pénzügyminiszter és Itamar Ben-Gvir belbiztonsági miniszter mellett.

A konferencia a Times of Israel tudósítása szerint „karneváli” hangulatban zajlott, a résztvevők óriási lehetőségként ünnepelték a gázai háborút, a nézők és a politikusok táncolva skandálták: „Isten akaratából letelepedünk és győzni fogunk!” A felszólalók az október 7-i terrortámadásért a 2005-ös kivonulást tették felelőssé. Slomó Karhi kommunikációs miniszter azt fejtegette, hogy a Hamász támadása jogalapot teremtett a palesztin civilek Gázából való távozásának kikényszerítésére, a korábban terrorista szervezet támogatásáért jogerősen is elítélt Ben-Gvir pedig hangos ováció közepette kijelentette,

Ha nem akartok egy újabb október 7-ét, akkor haza kell térnünk, és ellenőrzésünk alá kell vonnunk Gázát!

 

Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

Válaszcsapás: Mit és miért hallgatnak el az izraeli háborúról? 1/2

(Telex nyomán Szent Korona Rádió)

Legfrissebb

Sokat volt távol a felesége, ezért beleszeretett egy AI chatbotba

Az AI térnyerésével újabb őrület jelent meg, egyesek már...

Ott folytatná az Élő Könyvtár a transzneműség propagálását az iskolákban, ahol néhány éve abbahagyta

Évekkel ezelőtt beszámoltunk róla, hogy az Élő Könyvtár az...

Az Iránnal kötött megállapodással kötné össze az Ábrahámi-egyezmények bővítését Trump

Donald Trump több országot is bevonna az Ábrahámi-egyezmények kibővítésébe,...

Műveletlenségből vagy érzéketlenségből távolították el az elnöki széket?

"Föltételezem, hogy Forsthoffer Ágnes asszony ezt nem rosszhiszeműségből teszi,...

Kategóriák

Sokat volt távol a felesége, ezért beleszeretett egy AI chatbotba

Az AI térnyerésével újabb őrület jelent meg, egyesek már...

Az Iránnal kötött megállapodással kötné össze az Ábrahámi-egyezmények bővítését Trump

Donald Trump több országot is bevonna az Ábrahámi-egyezmények kibővítésébe,...

Műveletlenségből vagy érzéketlenségből távolították el az elnöki széket?

"Föltételezem, hogy Forsthoffer Ágnes asszony ezt nem rosszhiszeműségből teszi,...

Texas állam pert indított a WhatsApp ellen – Átverés a titkosítás?

Texas állam pert indított a Meta tulajdonában lévő WhatsApp...

Magyarellenes feliratok jelentek meg Gúta több pontján

„STOP MAĎARIZÁCII” – vagyis „Állítsuk meg a magyarosítást” feliratok...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55