vasárnap, december 14, 2025
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

Irak is megelégelte az amerikai megszállók jelenlétét – Követelik a távozásukat az országból

Az iraki parlamentnek is elege lett a jenkikből, és felszólították a kormányt, hogy tartsák be a Suleimani megölésekor hozott törvényt, és zavarják el a megszálló, mindenbe belekontárkodó USA katonáit az ország területéről.

Kérjük, támogassa adója 1%-ával a HVIM-et!-
A szervezet valós, kézzelfogható eredményeiről itt olvashat.
Felajánlását az Azonosságtudat Alapítványnak küldje el!
Adószám: 18218082-1-07

Az iraki parlament tiszteletben tartja azt a 2020-ban ratifikált törvényt, amely arra utasította a kormányt, hogy utasítsa ki az Egyesült Államok vezette külföldi erőkből álló koalíciót, amely az arab országban az úgynevezett “terrorizmusellenes küldetés” keretében tevékenykedett.

Az iraki parlament vasárnapi közleménye szerint a parlament alelnöke, Mohsen al-Mandalawi a parlament előző napi ülésén azt mondta, hogy a négy éve elfogadott, a koalíciós erők kiutasításáról szóló törvény „alapvető jogszabály és visszafordíthatatlan”, és nem fog változni, mert az iraki nép és kormány támogatja.

Mandalawi felszólította az iraki kormányt, hogy alkalmazza a gyakorlatban a jogszabályokat, és bővítse ki az iraki biztonsági erők képességeit ahelyett, hogy külföldi erőkre támaszkodna a terrorista csoportok elleni küzdelemben.

A megjegyzések azután hangzottak el, hogy Mohammed Sia al-Szudáni miniszterelnök a hét elején kijelentette, hogy Irak az amerikai erők gyors távozását kéri az országból, a jelenlétük miatti növekvő elégedetlenség közepette.

Szudáni közölte, hogy kormánya hamarosan megkezdi a tárgyalási folyamatot a koalíciós erők Irakból való távozásáról.

Ez annak köszönhető, hogy a palesztinai konfliktus október eleji kezdete óta megszaporodtak az amerikai erők elleni támadások Irakban.

A támadások, amelyek az elmúlt hetekben kiterjedtek az Egyesült Államok által ellenőrzött célpontokra is a szomszédos Szíriában, célja, hogy rákényszerítsék Washingtont, hogy vessen véget “Izrael” brutális agressziójának Gáza ellen.

„Egyezzünk meg egy gyors ütemtervben (a koalíció távozására), hogy ne tartson sokáig, és ne folytatódjanak a támadások”

– mondta Sudani a Reutersnek adott interjújában január 9-én Bagdadban.

Irak elfogadta a külföldi erők kiutasításáról szóló törvényt, miután 2020. január 3-án Bagdadban megölték az ország Népi Mozgósítási Erőinek egyik legfelsőbb parancsnokát Kassem Szulejmáni iráni tábornokkal együtt egy amerikai dróncsapásban.

Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

https://szentkoronaradio.com/blog/2024/01/16/iran-bosszuja-raketazta-a-jenkiket-a-terroristakat-es-a-moszadot-is-videok-kepek/

A húszik visszavágnak az USA-nak: Rakétát lőttek ki a jenki hadihajóra

(Orientalista – Szent Korona Rádió) 

Legfrissebb

Visszaadja díját az Eurovízió nembináris győztese, amiért Izrael indulhat a 2026-os versenyen

Egyre többen felháborodnak azon, hogy a 2026-os Eurovíziós Dalfesztiválról...

A németek félnek legjobban a “szélsőjobb” térnyerésétől – A migráns hátterűek nem annyira

Az öngyűlöletre nevelt német nép szabályosan retteg a "szélsőjobb"...

Izrael a tűzszünet ellenére likvidálta a Hamász katonai vezetőjét

Hiába kötötték meg a tűzszünetet, Izrael azóta is csapásokat...

A négerek több faji diszkriminatív törvényt hoztak Dél-Afrikában, mint ahány az apartheid idején volt

Egy meglehetősen érdekes grafikon terjedt szét vírusszerűen az X-en,...

A pedofil apa 7 éves lányát akarta megerőszakolni egy hotelben, de lebukott

Újabb pedofil állat bukott le. A pedofil apa 7...

Kategóriák

Visszaadja díját az Eurovízió nembináris győztese, amiért Izrael indulhat a 2026-os versenyen

Egyre többen felháborodnak azon, hogy a 2026-os Eurovíziós Dalfesztiválról...

A németek félnek legjobban a “szélsőjobb” térnyerésétől – A migráns hátterűek nem annyira

Az öngyűlöletre nevelt német nép szabályosan retteg a "szélsőjobb"...

Izrael a tűzszünet ellenére likvidálta a Hamász katonai vezetőjét

Hiába kötötték meg a tűzszünetet, Izrael azóta is csapásokat...

A négerek több faji diszkriminatív törvényt hoztak Dél-Afrikában, mint ahány az apartheid idején volt

Egy meglehetősen érdekes grafikon terjedt szét vírusszerűen az X-en,...

Álmából felkeltve tömte barátnője szájába az abortusz tablettákat, amitől kisbabájuk meghalt

Egy amerikai sebész orvos eltitkolta barátnője elől, hogy egyébként...

Új európai szövetségi rendszert építene az EU-val szemben az USA, Magyarországnak kulcsszerepe lehet

Amerika újrarajzolná Európát? Egy nem publikált amerikai stratégia szerint...

Korrupciós botrányok miatt nem hozzák rendbe Ukrajna energiahálózatát?

Saját vállalataik teszik rosszabbá az ukránok életét, ugyanis hiába...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55