Berlin Zöldpárti vezetése ezúttal egy játszótérnél található kastély tornyáról távolíttatta el a keresztet. Svédországban és az Egyesült Királyságban pedig még ennél is rosszabb a helyzet, ugyanis itt megállíthatatlanul csökken a keresztények száma.
Kövesd Telegram csatornánkat
Exkluzív anyagok, mémek, rövid hírek, amiket nem feltétlenül rakunk ki a weboldalunkra…
A zöldek által uralt Berlin-Mitte kerületben a központi fekvésű Monbijoupark egyik játszóteréről eltávolítottak egy keresztet. A csak múlt hétfőn megnyitott park fő attrakciója egy kastély, amelynek egyik tornyára egy keresztet tettek, a másikra pedig egy csillagot. A kereszt éppen hogy kibírt egy hetet, mielőtt a zöldpárti vezetés leparancsolta onnan a keresztények egyik legfőbb jelképét.
Pedig a park tervezésekor a gyerekeket is megkérdezték arról, hogy hogyan nézzen ki a játszópark. Ők szerették volna, ha pontosan ilyen kastély épült volna, ilyen tornyokkal. A zöldpárti vezetés azonban ezt nem nézte jó szemmel – a jelek egy elvileg keresztény országban egy keresztény jelképet nem lehet csak úgy a közterületre tenni.
Nem ez az első eset, hogy Németországban túl kereszténynek minősítenek egy épületet vagy egy termet, esetleg egy szobát, mert éppenséggel egy kereszt van rajta. A G7-ek külügyminisztereinek kétnapos münsteri csúcstalálkozója előtt eltávolítottak egy 16. században készült, a megfeszített Jézus Krisztust ábrázoló fakeresztet az eseménynek helyet adó Városháza díszterméből.
Das Auswärtige Amt hat als Ausrichter des Treffens der Außenministerinnen und Außenminister der #G7 im Tagungsort in Münster ein historisches #Kreuz entfernen lassen. https://t.co/JE4Jo7TP8r
— BR24 (@BR24) November 4, 2022
Ilyen ütemben Németország nemsokára elérheti azt az állapotot, amelyből Svédország igyekszik manapság kikecmeregni. Egyre kevesebb svéd jár ugyanis templomba, és egyre többen hagyják ott az egyházat a statisztikák szerint. Ennek következtében az elmúlt 20 évben mintegy száz templomot adtak el, azonban ezek az adatok várhatóan tovább fognak nőni a hívek számának folyamatos csökkenésével.
Az egyház az elmúlt időszakban azzal a választással kellett, hogy szembesüljön, hogy vagy az ingatlanvagyonát, vagy a működő parókiák számát kell csökkenteni. Västra Götalandban és a göteborgi egyházmegyében például templomokat kellett eladni, hogy a többi folytathassa a működését, és a megmaradt épületeken elvégezhessék a szükséges javításokat.
„Ha nem történik valamilyen sürgős változás, az egyház tagjainak száma az előrejelzések szerint a következő két évtizedben a felére csökkenhet”
– mondta Annika Malm, a bollebygdi egyháztanács elnöke.
Anglia és Wales ma már kisebbségi keresztény ország – legalábbis ezt mutatják a legutóbbi, 2021-es népszámlálási adatok, amelynek fontosabb megállapításairól a V4NA nemrég beszámolt. A briteknél 10 évente tartanak népszámlálást. Legutóbb tavaly, azt megelőzően pedig 2011-ben. A 2021-es adatgyűjtés eredményeit most közli a brit statisztikai hivatal (ONS).
We’ve updated our Census maps tool with brand new data ??
Discover more about your neighbourhood, including:
? ethnic groups
? national identity
? main languages
? English language proficiency
? religious diversityUse our interactive tool ➡️ https://t.co/aXiEAHniwr pic.twitter.com/TSwfpr2cdJ
— Office for National Statistics (ONS) (@ONS) November 29, 2022
A friss adatok szerint az angliai és walesi lakosság kevesebb mint fele (46,2%, 27,5 millió ember) vallotta magát „kereszténynek”, ami 13,1 százalékpontos csökkenést jelent a 2011-es 59,3%-hoz (33,3 millió ember) képest. Azaz egy évtized alatt több, mint 5,5 millióval, mintegy 17%-kal csökkent a magukat kereszténynek vallók száma. Az eredmény történelmi, hiszen Anglia és Wales népszámlálása során először fordult elő, hogy a lakosság kevesebb mint fele vallotta magát kereszténynek.
Eközben a magukat iszlám vallásúnak vallók száma 1,2 millióval, körülbelül 43%-kal nőtt, 3,9 millió főre. Arányuk a lakosságon belül 6.5%-ra emelkedett a tíz évvel korábbi 4.9%-ról. Ugyancsak nőtt a hinduk száma (818 ezerről 1 millióra) és lakosságon belüli aránya (1.5 százalékról 1.7 százalékra).
(V4NA nyomán Szent Korona Rádió)