Svájc egyik legjelentősebb igazságügyi szakértője szerint a menedékjoghoz való abszolút jog irreális és káros a közbiztonságra nézve. Több mint harminc éves tapasztalata és a statisztikák vizsgálása alapján kijelentette, hogy igenis lehet és kell is migránsbűnözésről beszélni.
Kérjük, támogassa adója 1%-ával a HVIM-et!
A szervezet valós, kézzelfogható eredményeiről itt olvashat.
Felajánlását az Azonosságtudat Alapítványnak küldje el!
Adószám: 18218082-1-07
Frank Urbaniok, Svájc egyik legjelentősebb igazságügyi szakértője, aki több mint három évtizedes tapasztalattal rendelkezik az erőszakos bűncselekmények elkövetőinek elemzésében, arról értekezik, hogy az olyan országokból származó kulturális hatások, mint Afganisztán, Marokkó és Tunézia, jelentősen hozzájárulnak az e régiókból származó migránsok magasabb bűnözési arányához. „Az afgánokat több mint ötször, a marokkóiakat több mint nyolcszor, a tunéziaiakat pedig több mint kilencszer gyakrabban jelentik fel súlyos erőszakos bűncselekmények miatt, mint a svájci állampolgárokat” – jelentette ki Urbaniok a Neue Zürcher Zeitung című svájci lapnak adott interjújában, a németországi, osztrák és svájci bűnügyi adatok elemzésére hivatkozva.
„Az aránytalan bűnözési rátának sok köze van a kulturális hatásokhoz. Az erőszak kezelésének módjáról, a nőkről alkotott képről vagy a jogállamiság szerepéről van szó ezekben az országokban. Én 33 éve foglalkozom bűnözőkkel, és több ezer esetet láttam közelről. Ezért tudom, hogy ezek a lenyomatok milyen erősek és relevánsak lehetnek. Néha generációkon át fennmaradnak”
– mondta.
Könyvének borítóját kritika érte, mivel az egy kést ábrázol, ami szerinte azonban „jó szimbólum”, mivel „tükrözi a köztereken tapasztalható növekvő bizonytalanságérzetet”. Bár azért hozzáteszi, hogy nem ítél el minden migránst, Urbaniok nem titkolja, hogy meggyőződése szerint a migránsok kulturális hátterének befolyásolnia kellene a bevándorlási döntéseket.
„Vannak országok, amelyek problémamentesek, vannak, amelyek problémásak, és vannak, amelyek nagyon problémásak… és nem értem, hogy ez miért nem játszik szerepet abban a kérdésben, hogy kit engedünk be az országba”
– fogalmazott, hívta fel rá a figyelmet a Modernity hírportál. Urbaniok kifejezett kvótarendszert javasol, amely korlátozná a magas bűnözési rátával rendelkező országokból érkező menedékkérők befogadását.
Szerinte a menedékjoghoz való abszolút jog irreális és káros a közbiztonságra nézve.
„Elméletileg több százmillió embernek lenne joga menedéket kérni Svájcban, de soha nem tudnánk mindet befogadni” – tette hozzá.
A neves pszichiáter visszautasította a könyvében megfogalmazott túlzással kapcsolatos vádakat, és azt állította, hogy a külföldiek bűnözéséről szóló nyilvános diskurzus nagy része „célzott dezinformáció”, amelynek célja a kellemetlen igazságok lekicsinyítése. „Sokan attól tartanak, hogy a polgárok nem lesznek képesek megbirkózni a tényekkel” – mondta. Több európai országban a külföldi bűnözési adatokat elhomályosítja, hogy a honosított állampolgárokat az adott országban például „német” vagy „osztrák” kategóriába sorolják, még akkor is, ha külföldön születtek vagy történelmi migrációs háttérrel rendelkeznek.
„Túl sok problémás ember marad itt” – mondta Urbaniok.
„Látom őket a statisztikákban és a szakmámban harminc éve minden nap. Ez kellemetlen. Ami igazán kellemetlen, az a felismerés, hogy ezek a problémák még egy generációval később is létezhetnek. Ezért nem lehet azt mondani, hogy kézben tartjuk a dolgot. Éppen ellenkezőleg, a problémák óriásiak”
– figyelmeztetett.
Rohamosan nő az erőszak a nyugat-európai kórházakban, ideje lenne megfékezni a migrációt
Svájc: Afgán migráns gyalázta meg Szűz Mária XV. századi szobrát
(V4NA nyomán Szent Korona Rádió)