hétfő, november 3, 2025
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

“Szavakkal kezdődik, késsel végződik” – újabb magyarellenes provokáció a szlovákoktól

A Magyar Szövetség elnöke, Gubík László kemény szavakkal illette a hétvégén zajló focimeccsen megjelenő óriásplakátot. A provokatív molinón ez állt: “Üzenjétek meg az összes csavargónak, ez a föld a szlovákoké!” – mindezt annak fényében, hogy alig egy hete Pozsonyban megkéseltek egy fiút, mert magyarul beszélt.

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is 

“Szavakkal kezdődik, késsel végződik” – így reagált a Magyar Szövetség elnöke, Gubík László közösségi oldalán a hétvégén Nagyszombatban zajló megyei focirangadó mérkőzésére, melyen a szlovákok a DAC csapatát egy hatalmas, „hazafias” molinóval fogadták a City Arénában.

Az óriás molinó alsó sávjában futó szlovák trikolór szövegén az alábbi idézet volt olvasható: Odkážte všetkým tulákom, táto zem patrí Slovákom ! Magyarul: Üzenjétek meg az összes csavargónak, ez a föld a szlovákoké! (Üzenik mindezt úgy, hogy az országuk sok magyarnál is fiatalabb…)

A kép középpontjában feltehetően az ikonikus, szlovák nemzeti zarándokhely csúcsa, a Kriván látható, tetején – egy kissé rendhagyó módon – egy latin kereszt, rajta a szlovák címerrel. Mellette jobbról a szintén szlovák nemzeti jelképnek számító sas, balról pedig – szerkesztőségünk által eddig konkrétan be nem azonosított – szlovák népviseletben harciasan feszítő fiatalember.

A molinót a nagyszombati focicsapat, a Spartak ultrái jegyzik. Az idézett szöveg pedig Az egyenlőség mítosza című rockdalból származik. Szerzője Ondrej Ďurica érsekújvári születésű, Nyitrán élő énekes, dalszövegíró. Nem mellesleg a Republika mozgalom alelnöke, szóvivője.

Gubík László bejegyzésében arra mutatott rá, hogy a nagy számok törvénye alapján minden ilyen transzparens láttán

„lesz legalább egy bátor honvédő, aki – mondjuk hazafelé egy gyrososnál – elejt egy „Maďari za Dunaj!”-t. Esetleg nyomatékosítja történelmi indoklással nehezen alátámasztható véleményét egy torokhoz szorított késsel.”

Szándékos provokáció

A pártelnök elmondta, kifejezetten károsnak tartja a bemutatott molinót egy olyan eseménnyel terhelt hétvége után, amikor egy magyar fiatalembert késsel támadtak meg Pozsonyban, amiért magyarul beszélgetett. Gubík szerint az sem véletlen, hogy épp a dunaszerdahelyi focicsapatot várták ezzel a koreográfiával. Utalva arra, hogy így a szöveg magyarellenes kicsengést kap.

A Magyar Szövetség vezetője úgy véli, hogy a szlovák közvélemény, valamint az értelmiség és politikai szereplők felelőssége növekszik. Idetartoznak azok a magyar politikusok is, akik különféle pártok színeiben tevékenykednek. Szerinte nem hallgatásra van szükség, hanem egyértelmű és hangos elhatárolódásra, amely jelentős mértékben hozzájárulhatna ahhoz, hogy a jövőben még ritkán se fordulhasson elő, hogy valakit magyarsága miatt bántalmazás érjen.

Szlovák sovinizmus: leverték, majd ellopták a bényi Turul-szobrot Felvidéken

Szlovák sovinizmus: eljárás indult egy Trianon-emlékmű miatt

“Megengedhetetlen, hogy valakit azért támadjanak meg, mert magyarul beszél” – Tüntetés Pozsonyban a magyarkéselés miatt

Megkéseltek egy fiatalt Pozsonyban mert magyarul beszélt

(felvidek.ma nyomán Szent Korona Rádió)

Legfrissebb

Magyarok ellen gyűlöletet kelteni nem bűncselekmény a románok szerint

Nem emelnek vádat az ellen a férfi ellen, aki...

Repedések a cionista rendszeren? A hadsereg főügyésze szivárogtatott ki fogolykínzásos videót

Van ami a cionista terrorállamot kiszolgálóknak is sokká válik?...

Barcsa-Turner Gábor: „Sikeres revíziók vannak a mai napig”

Az Igazságot Magyarországnak Szövetség megtartotta az első Hazatérés napját,...

Gyerekszerű szexbabákat árult a Shein

A francia fogyasztóvédelmi hatóság szerint „gyermeki megjelenésű szexbabákat” a...

Délvidék: Kijavították a soviniszták által megrongált táblákat

Szabadkán és környékén több utcanévtáblán is lefestették a magyar...

Kategóriák

Repedések a cionista rendszeren? A hadsereg főügyésze szivárogtatott ki fogolykínzásos videót

Van ami a cionista terrorállamot kiszolgálóknak is sokká válik?...

Barcsa-Turner Gábor: „Sikeres revíziók vannak a mai napig”

Az Igazságot Magyarországnak Szövetség megtartotta az első Hazatérés napját,...

Gyerekszerű szexbabákat árult a Shein

A francia fogyasztóvédelmi hatóság szerint „gyermeki megjelenésű szexbabákat” a...

Délvidék: Kijavították a soviniszták által megrongált táblákat

Szabadkán és környékén több utcanévtáblán is lefestették a magyar...

Rendkívüli régészeti felfedezés Székesfehérvár határában

Jó állapotú és meglehetősen ritka kincseket is rejtett egy...

Hankó Balázs: Magyarország nem csak szövetségese, hanem barátja is Izraelnek

Felháborító módon Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter...

Horror egy londoni vonaton: migránsok késelték végig az utasokat (+VIDEÓ)

A magyar média, de még a külföldi is természetesen...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55