péntek, szeptember 5, 2025
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

Csipkejózsika és a Császár új szoknyája – LMBTQP mesekönyv a Labrisz gondozásában

Többször hangoztatta már a liberális oldal, hogy a konzervatív álláspont hangsúlyozása egy gyermek kiskorában nem megengedhető, mivel abban az életszakaszban erősen befolyásolhatóak. Ugyanakkor a Labrisz Leszbikus Egyesület a napokban megjelentett egy “mesekönyvet” Meseország mindenkié címmel, gyermekeink érzékenyítésére. A történetekben több szereplő valamilyen deviáns tulajdonsággal rendelkezik.

Az egyesület ajánlása szerint a tizenhét kortárs szerző friss meseátiratai azokat is megszólítják, akik nehezebben találják a helyüket a világban. „Megerősítenek abban, hogy bár nem vagyunk egyformák és különböző utakat járunk be, de ha megérkezünk, a kapu mindannyiunk előtt nyitva áll.”

Bódis Kriszta író, pszichológus, dokumentumfilmes is nevét adta ehhez a borzalomhoz, kifordítva eredeti lényegéből istengyermekségünket. Mint írja, „Az ember varázslatos isteni kreatúra, a szivárvány színeinek sokféleségével és a szabadság felelősségével megajándékozva. A legfőbb feladatunk, hogy megtanuljuk elfogadni egymást. Nem lehet elég korán kezdeni a gyakorlását. Erre valók a mesék, gyerekeknek és felnőtteknek.”

Gyurkó Szilvia gyermekjogi szakértő pedig egyenesen úgy véli: ennek a mesekönyvnek minden gyerekszobában ott van a helye, ahol fontos a világ sokszínűségének megértése, ahol a gyerekek körül nincsenek tabuk, s ahova a szülők úgy lépnek be, hogy tudják, a gyerekükön keresztül nemcsak a jövőt formálhatják, hanem a jelent is.

Mi azonban úgy véljük, ehhez nincs szükség egy ilyen mesekönyvre. Mert mi valódi és nem rémmeséket szeretnénk olvasni gyermekeink, bemutatva számukra a világ igazi színeit és szépségét. Szeretnénk, hogy az eredeti meséken nőjenek fel, melyekben

a szerelem nem Csipkerózsika és a hercegnő, hanem Csipkerózsika és a herceg között szökken szárba.

Azt pedig végképp nem értjük, hogyan lehet az idősek, a hallássérültek vagy a romák helyzetét összemosni, egy lapon említeni egy önként választott nemi aberrációval. Gyermekeinknek az idősek tiszteletét, a fogyatékossággal élők elfogadását meg tudjuk tanítani anélkül is, hogy azt sulykolnánk beléjük: teljesen normális dolog, ha a lányok lányokkal, a fiúk fiúkkal esnek szerelembe, vagy ha a férfiak női ruhában, színes tollakkal a hajukban lejtenek táncot az utcán.

A CitizenGO petíciót indított aziránt, hogy a gyermekkönyveket forgalmazó Pagony, vagy a nagyobb könyvboltok mint például a Líra vagy az Írók Boltja vegye le kínálatából a gyermekeink agymosására szolgáló könyvet. Schittl Eszter, a CitizenGO magyarországi kampányigazgatója arra hívja fel a figyelmet, hogy:

politikai és szexuális ideológiai tartalmak nem valók a gyerekeknek.

A Meseország mindenkié című könyv előszava szerint „óvodai és iskolai foglalkozástervek” is készültek a mesékhez. „Ebből egyértelművé vált, hogy a könyvet kiadó Labrisz Leszbikus Egyesület a legkisebbeknek szánja a könyvét. A kötetben mindeközben a transzgender „nemváltásokat” megjelenítő mesék mellett homoszexuális „esküvőt” és „házasságot” bemutató történetek is helyet kaptak” – nehezményezi a kampányigazgató.

(Vasárnap.hu nyomán Szent Korona Rádió)

Vármegyés akció a gyerekeket célzó LMBTQ-meséket kitervelők ellen

Székely János püspök a genderideológia erőszakosságáról és az örök evangéliumi üzenetről

Ki is van elnyomva? Négy eljárás is folyamatban van a vármegyés vezetővel szemben

Kerecsen – Magyarország egyik legrégebbi íjászboltja és íjászlőtere
– A Szent Korona Rádió támogatója (X)

 

Legfrissebb

Véleménydiktatúra: Itt az antiszemitizmus-bejelentő app

Házmester applikációval jelentkezett a kiválasztott nép. A Report It...

Már a Google is Izrael propagandáját terjeszti

A Google 45 millió dolláros kampányba kezdett, melynek célja,...

Nem jó ötlet innentől Burkina Fasoban kiélni a devianciát

Burkina Faso is kriminalizálja a homoszexualitást. Az afrikai országok...

A Kanári-szigetek felé tartó afrikai migránsok 72 társukat gyilkolták le a csónakban

A Kanári-szigetek felé vették az irányt az afrikai migránsok,...

Budapesten találtak rá annak a nőnek a holttestére, akit 15 éve kerestek a hatóságok

Tizenöt év után találhatták meg egy eltűnt nő maradványait...

Kategóriák

Véleménydiktatúra: Itt az antiszemitizmus-bejelentő app

Házmester applikációval jelentkezett a kiválasztott nép. A Report It...

Már a Google is Izrael propagandáját terjeszti

A Google 45 millió dolláros kampányba kezdett, melynek célja,...

Nem jó ötlet innentől Burkina Fasoban kiélni a devianciát

Burkina Faso is kriminalizálja a homoszexualitást. Az afrikai országok...

A Kanári-szigetek felé tartó afrikai migránsok 72 társukat gyilkolták le a csónakban

A Kanári-szigetek felé vették az irányt az afrikai migránsok,...

Budapesten találtak rá annak a nőnek a holttestére, akit 15 éve kerestek a hatóságok

Tizenöt év után találhatták meg egy eltűnt nő maradványait...

Belgium is elismerné Palesztinát, és szankciókat vezet be Izrael ellen

Belgium szankciókat vezet be Izraellel szemben, mert belefáradt abba,...

Nyilvánosságra hozták az Epstein-akták egy részét

Az amerikai képviselőház kedden este közzétette a pedofil hálózatot...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55