Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...

Ismételten több tízmillióba került a Pride – A rendőrség is jelentős mennyiségű pénzt költött rá

Hogy mennyibe is került az adófizetőknek a 2022-es Pride? Mennyi pénzt szórt el a biztosítására a rendőrség? A Szent Korona Rádió utánajárt és alább közöljük, hogy az adófizetők pénzéből mennyit költöttek a legnagyobb köztéri deviáns rendezvényre.


Exkluzív anyagok, mémek, rövid hírek, amiket nem feltétlenül rakunk ki a weboldalunkra…

2022-ben immár negyedik alkalommal egy hónapos rendezvénysorozatként tartották meg az „eltiportak”, „jogfosztottak” és „üldözöttek” fesztiválját, a Budapest Prideot. Természetesen – sajnos – nem csak a megnyilvánulási lehetőségeik nincsenek korlátozva, de a feléjük áramló pénzcsapokon sincsen szűkítő. A fesztivál és a felvonulás teljes költsége 13.123.603,- forint volt idén, úgy, hogy „hátrányos helyzetükből” fakadóan rengetegen ingyenmunkát végeznek nekik (idén is több mint 250 önkéntes segédkezett). Ezen összegnek tetemes részét a vonaglás vitte el, ugyanis saját jelentésük szerint az egyéb programokra csupán 1.784.154,- forintot költöttek, mely az alábbiak szerint oszlott meg:

  • helyszínek és rendezvényszervezés: 1.015.770,- forint
  • helyszíni biztosítás: 468.384,- forint
  • marketing és kommunikációs költség: 300.000,- forint

A Budapest Pride Felvonulás összesen 11.339.449,- forintba került, mely összeg az alábbiak szerint oszlott meg:

  • rendezvénytechnika és eszközök: 5.053.307,- forint
  • marketing és kommunikáció: 950.000,- forint
  • rendezvényszervezés: 2.999.612.- forint

A buziparádét a Szivárvány Misszió Alapítvány szervezi, mely állításuk szerint nonprofit, és semminemű támogatást nem kapnak pártoktól, államoktól. Valóban?

Magát megnevezni nem kívánó forrásunk adatigénylést kezdeményezett a rendőrség felé, melyben a Pride biztosításának költségei felől érdeklődött. A magyar adófizetők pénzéből a rendőrség a deviánsok biztonságának garantálására 33,76 millió forintot szánt. Az egyéb, a Pride hónaphoz kötődő események lebonyolításához felhasznált forrásokról tájékoztatást nem adtak.

(Szent Korona Rádió) 

A drag queenek gyerekek előtt való vetkőzése és a minél előbbi érzékenyítés mellett álltak ki a Pridera kivonuló pedagógusok

Izraelben nem jelent veszélyt az emberi jogokra, ha betiltják a Prideot?

Kisgyerekek érzékenyítésére hoztak létre egy Pride klubbot Los Angelesben

Pride-támadás után szigorít Németország

A Pride-támadás után hirtelen fontossá vált a terror elleni fellépés Németországban

Miután egy migráns a berlini Pride-on a tömegbe hajtott, Németországban ...

Idegen áradat

2026. 07. 28.

Szent háború az USA és Izrael ellen; dílereket fogtak Ozorán; Trump Zelenszkijt és Netanjahut fogadja Washingtonban

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 28.

Vitézy Dávid M86 M87

Nyílt levél Vitézy Dávid részére: „Ne állítsák meg Vas megye jövőjét!”

Nemrég kiderült, hogy Vitézy Dávid elkaszálta az M86-os és M87-es ...

Belföld

2026. 07. 28.

Felgyújtották a medjugorjei kültéri oltárt és meggyalázták Szűz Mária szobrait az egyik legnagyobb zarándoklat előtt

Miután a medjugorjei Szűz Mária-szobrokat az éjszaka folyamán megrongálták, nyilvánosságra ...

Nagyvilág

2026. 07. 28.

Telegram-posztjaink (2026.07.27.)

Iráni kereskedelmi hajót lőttek ki az ukránok; közösségi összefogással folytatódik a Hazajáró; migráns mészárolt a parkolóbérlete miatt

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 27.

Telegram-posztjaink (2026.07.26.)

Törökország hosszú távú stratégiát dolgozott ki Izrael ellen; migráns hajtott a tömegbe a berlini pride-on; zsidó telepesek végeztek ki négy palesztint Ciszjordániában

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 27.