hétfő, július 28, 2025
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

Új szintre emelik a gondolatrendőrséget Angliában

A brit belügyminisztérium létrehozta a National Internet Intelligence Investigations nevű gondolatrendőrséget – egy elit rendőri csapatot, amelynek egyetlen feladata: figyelni, ki mit posztol a migrációról a közösségi médiában.

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

Egy elit rendőri egység fogja figyelni a közösségi médiát a migrációellenes megnyilvánulások miatt, mivel attól tartanak, hogy a nyáron zavargások törhetnek ki, mert egyre többen és gyakrabban tiltakoznak a migránsszállók előtt. Szombaton Norwichban, Leedsben és Bournemouth-ban tömegek gyűltek össze, hogy cselekvést követeljenek, vasárnapra pedig újabb demonstrációkat terveztek.

Az ország különböző egységeiből válogatnak ki nyomozókat egy új nyomozó csoporthoz, a polgári zavargások” korai jeleinek” felderítése. A brit hatóságok szerint ugyanis nem a migránsok rendbontása, hanem a jogosan felháborodott helyiek jelentik a veszélyt.

A brit belügyminisztérium által összeállított osztag célja a „közösségi médiából származó hírszerzési adatok maximális kiaknázása”.

A közösségi média figyelésére irányuló tervek aggályokat vetnek fel, ugyanis ez nagyon könnyen a szólásszabadság korlátozásához vezethet, amint azt már eddig is láthattuk megvalósulni az Egyesült Királyságban.

Chris Philp belügyminiszter így nyilatkozott:

„Központi egységet hoznak létre, hogy figyeljék, mit posztolsz, mit osztasz meg, mit gondolsz, mert legbelül tudják, hogy a közvélemény nem veszi be, amit el akarnak adni.”

Szerinte a Munkáspárt már nem is próbálja rendbehozni Nagy-Britannia helyzetét – ami nagyban nekik köszönhető -, inkább el akarja hallgattatni az országot.

“Ez egy olyan miniszterelnök, aki kész megfigyelőállammá alakítani az országot, de nem hajlandó kitoloncolni a külföldi bűnözőket, nem járőröztet az utcákon, és nem finanszírozza a rendfenntartást.”

“A Munkáspárt fél a néptől, nem bízik a népben, és valójában nem is ismeri a népet.”

Nigel Farage, a Reform UK vezetője azt mondta:

„Ez a szólásszabadság állami ellenőrzésének kezdete. Sötét, veszélyes, és fel kell lépni ellene. A Reform UK pontosan ezt fogja tenni.”

Tovább fokozta az elégedetlenséget, hogy a múlt heti bevándorlásellenes tiltakozásokról szóló bejegyzéseket az új online “biztonsági” törvények miatt cenzúrázták.


Az új egység, amely a Nemzeti Internetes Hírszerzési Vizsgálati Csoport (National Internet Intelligence Investigations Team) nevet kapta, a Westminsterben működő Nemzeti Rendőrségi Koordinációs Központban (NPoCC) fog dolgozni.

Ez a lépés azután történt, hogy a hatóságokat keményen bírálták a közösségi médiához való hozzáállásuk miatt, például amikor egy bíró 31 hónap börtönre ítélte Lucy Connolly-t – egy egygyermekes anyát, aki egy konzervatív képviselő felesége –, mert egy “uszító” bejegyzést tett közzé a Southport-i támadások után.

Az NPoCC biztosítja a központi koordinációt a jelentős tiltakozások és zavargások kezelésében. Ők vezették például a Covid-járvány alatt az országos rendőrségi válaszlépéseket (Operation Talla), beleértve a lezárási szabályok betartatását.

A Belügyminisztérium szóvivője így nyilatkozott:

„Ez az új csapat segíteni fog a rendőrségnek abban, hogy valós idejű információkat kövessenek nyomon, és megvédjék a közösségeket az incidensektől és vészhelyzetektől, mielőtt azok elfajulnának.

Az új vizsgálati egység terve egy, a képviselőknek írt levélből derült ki, amelyet Dame Diana Johnson rendészeti miniszter küldött még a parlamenti szünet előtt.

A miniszter ezt írta:

„Gondosan mérlegeljük a belügyi bizottság és az Őfelsége Felügyelősége (HMICFRS) ajánlásait ezen a területen, beleértve egy Nemzeti Internetes Hírszerzési Vizsgálati Csoport létrehozását, amely az NPoCC része lenne.

Ez a csapat országos szinten biztosít majd képességet a közösségi médiából származó hírszerzési adatok figyelésére, és tanácsot ad azok helyi műveleti döntéshozatalban való felhasználásáról.

Ez egy dedikált funkció lesz országos szinten, amely az internetes hírszerzés kiaknázásával segíti a helyi erőket a közbiztonságot fenyegető veszélyek és kockázatok kezelésében.

A 2025-26 utáni finanszírozásról a jövőbeli költségvetési prioritások szerint kell dönteni, de biztos vagyok benne, hogy első lépésként ez az új központi csapat fogja segíteni a helyi erők kapacitásának kiépítését a közösségi médiából származó hírszerzés maximalizálása érdekében.”

Vizsgálatok szerint a rendészet „nem tartott lépést az online kommunikáció gyors fejlődésével”, és túl „passzív” volt az online dezinformációval szemben.

„A 2024-es zavargások megmutatták, hogy a rendészetnek most kell cselekednie, és sokkal gyorsabban kell reagálnia ezekre a kockázatokra. Fel kell ismerni, hogy az online tartalmak létfontosságú hírszerzési információkat tartalmazhatnak.”

Rebecca Vincent, a Big Brother Watch ideiglenes igazgatója aggályait fejezte ki, hogy az új vizsgálati egység a szabad véleménynyilvánítás online rendőri korlátozásába csúszhat át.

„A Belügyminisztérium terve (…) nyugtalanító, és kísértetiesen emlékeztet a Covid-időszak ‘dezinformáció’-ellenes egységeire, amelyek széles körű közfelháborodást váltottak ki.”

Szerinte “az erőforrásokat inkább a valódi fizikai rendfenntartásra kellene fordítani a közbiztonság érdekében, nem pedig az online beszéd megfigyelésére.”

A tüntetők elhallgattatására használják a szigorított életkorszabályozást

Angliában nemrég szigorú életkor-ellenőrzést vezettek be a közösségi média használatára vonatkozóan, az életkort fényképes igazolvánnyal kell igazolni, viszont nagyon úgy tűnik, hogy ezt a valóság elfedésére használják. A Free Speech Union nevű csoport, amelyet Lord Young konzervatív főrend vezet, azt mondta:

„Ha egy átlagos brit X-fiókod van – ami feltehetően a brit felhasználók többségének van –,  nem láthatod azokat a felvételeket a tüntetésekről, amelyek erőszakot tartalmaznak.”

Benjamin Jones, a csoport egyik igazgatója egy képernyőképet osztott meg, amelyen egy tartalomcímke látható, és ez állt rajta:

„A helyi törvények miatt ideiglenesen korlátozzuk a hozzáférést ehhez a tartalomhoz, amíg az X meg nem becsüli az életkorodat.”

A Free Speech Union hozzátette, hogy tudnak legalább egy olyan posztról, amelyet cenzúráztak, és amelyen egy letartóztatás látható.

Saját sírját ássa az Egyesült Királyság: üres ingatlanokba költöztetné át a migránsokat a szállodákból

12 ezer embert tartóztat le évente a gondolatrendőrség az Egyesült Királyságban

Belgium kormánya jóváhagyta a radikális szervezetek betiltását célzó törvénytervezetet

(Vadhajtások nyomán Szent Korona Rádió)

Legfrissebb

Trump: Levadásszuk az összes Hamász harcost

A közös ellenség összehozza Trumpot és Netanjahut? Az elmúlt...

Kimutatták, hogy az üvegpalackok sem óvnak a mikroműanyagoktól, sőt…

Sajnos sikerült eljutnunk odáig, hogy a mikroműanyagok fogyasztása beépült...

Az Egyesült Királyság kész katonai erővel fellépni Kína ellen

Az Egyesült Királyság katonai erővel is felléphet Kína ellen,...

Mentálisan sérült lányt vernek meg napi szinten és szexre kényszerítik a nyolckerben

A sérült 19 éves cigány lányt napi szinten megverik...

Kategóriák

Trump: Levadásszuk az összes Hamász harcost

A közös ellenség összehozza Trumpot és Netanjahut? Az elmúlt...

Kimutatták, hogy az üvegpalackok sem óvnak a mikroműanyagoktól, sőt…

Sajnos sikerült eljutnunk odáig, hogy a mikroműanyagok fogyasztása beépült...

Az Egyesült Királyság kész katonai erővel fellépni Kína ellen

Az Egyesült Királyság katonai erővel is felléphet Kína ellen,...

Új trófeával kecsegtet az idei Selmeci Őrjárat Emlék- és Teljesítménytúra

A Hadak Útja túrasorozat szervezői minden évben valami újdonsággal...

Bevándorlásellenes tüntetésektől volt hangos Bécs

„Remigráció!” és „Küldjék haza őket!” – kiabálta több száz...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55