Egyre inkább úgy tűnik, hogy többek közt a külföldről finanszírozott, nemzetbiztonsági kockázatot jelentő lobbiszervezetek miatt Orbánék Pride betiltásának a gyakorlatban semmilyen hatása nem lesz. A TASZ után most a Magyar Helsinki Bizottság is kidolgozott egy útmutatót azok számára, akik mégis kimennek a vonaglásra. A Bizottság a külföldi – például EU-s – jogszabályokra hivatkozva “jogorvoslatot” kínál fel a szabálysértők számára.
Kérjük, támogassa adója 1%-ával a HVIM-et!
A szervezet valós, kézzelfogható eredményeiről itt olvashat.
Felajánlását az Azonosságtudat Alapítványnak küldje el!
Adószám: 18218082-1-07
Az Alaptörvény 15. módosítása és a kapcsolódó törvények nyomán tette közzé a Magyar Helsinki Bizottság közleményét, melyben felsorakoztatta azokat a “nemzetközi egyezményeket”, amiket szerintük sért Orbánék törvénymódosítása. Ezek közül az alábbiak vonatkoznak a közeledő Pride vonaglásra és az LMBTQP-lobbira:
- “Azzal, hogy az Alaptörvény szövegébe bekerült, hogy „az ember férfi vagy nő”, a 15. módosítás preambuluma szerint az volt a cél, hogy az állam „megakadályozza azokat a törekvéseket, amelyek a születési nem megváltoztatásának lehetőségét sugallják”. Ez a strasbourgi bíróság gyakorlata alapján sérti az Emberi Jogok Európai Egyezményében foglalt, a magán- és családi élet tiszteletben tartásához való jogot, és egy nemrég született luxembourgi ítélet szerint ellentétes az EU-s adatvédelmi rendelettel is.
Egy kapcsolódó módosítás emellett kiveszi az egyenlő bánásmódról szóló törvényből, a „védett tulajdonságok” felsorolásából a nemi identitást.” - “Az Alaptörvény 15. módosítása szerint a gyerekek „megfelelő testi, szellemi és erkölcsi fejlődéséhez szükséges védelemhez és gondoskodáshoz” való joga az élethez való jog kivételével minden más alapvető jogot megelőz. Ezzel a rendelkezéssel a kormánytöbbség alaptörvényi alapot akart teremteni a Budapest Pride és a hasonló gyülekezések megtilthatóságát célzó törvénymódosításnak. Ez azonban nem változtat azon, hogy a gyülekezési törvény nemrég elfogadott módosítása sérti a gyülekezési jogot és a diszkrimináció tilalmába ütközik. Emellett a módosítás arra a propagandatörvényre utal vissza a tiltás alapjaként, amely EU-s jogba ütközik, és amely miatt jelenleg kötelezettségszegési eljárás folyik Magyarországgal szemben az Európai Unió Bírósága előtt.
Az pedig, hogy minden szabálysértés esetén lehetővé teszik az arcképelemzéssel való azonosítást, aránytalanul korlátozza a személyes adatok védelméhez való jogot, és ellentétes mind az Emberi Jogok Európai Bíróságának esetjogával, mind az EU-s joggal.”
A Magyar Helsinki Bizottság leszögezte, “folyamatosan nyomon követi és elemzi a változásokat. Gyülekezési, véleménynyilvánítási, szabálysértési, állampolgársági, idegenrendészeti és büntetőügyekben felhalmozott sok évtizedes tapasztalatunkat arra fogjuk használni, hogy jogi tanácsot, segítséget nyújtsunk mindazoknak, akiket jogsértés ér”.
A külföldről finanszírozott, nemzetbiztonsági kockázatot jelentő LMBTQP-lobbiszervezetek, mint a Magyar Helsinki Bizottság vagy a TASZ rendkívüli befolyással bírnak a magyar ügyvédekre és bírókra, így nem lehet félvállról venni fenyegetőzéseiket. A magyar kormánynak azonban át kellene gondolni, hogy meg akarja-e tartani a szuverenitását, és kiáll-e a hagyományos család és a normalitás mellett, vagy az Európai Unió törvénykezésének veti alá magát. Csak mert gyakorlatban egyre inkább az utóbbi látszik megnyilvánulni, hiába a hangzatos LMBTQP-ellenes beszédek. Ne hagyják, hogy a balliberális lobbicsoportok beleszóljanak a magyar törvénykezésbe!
Strasbourghoz fordul a Budapesten felpofozott antifa terroristák védelmében a Helsinki Bizottság
A Helsinki Bizottság segítségével nyert pert hazánk ellen a migráns
Akik baloldaliként tüntetnek a gyerekvédelemért, azok rontanák meg a gyerekeinket
(Helsinki Bizottság nyomán Szent Korona Rádió)