A “kifogástalan életvitelüket” mind a gyermekvédelemben dolgozóknak, mind a nevelőszülőknek bizonyítaniuk kell, ami a gyermekek védelme érdekében vitathatatlanul rendkívül fontos eljárás. A balliberális oldal ezt mégis a magánügy megsértéseként definiálja, és a TASZ már lépéseket is tett az ügyben, és nem fog megállni az Alkotmánybíróságnál.
Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
A balos média korábban is buzgón közvetítette azon személyek panaszkodását, akik „megalázónak” tartották a kifogástalan életvitelre irányuló átvilágítást, ami egyébként a pedofíliára való hajlamot is vizsgálta. Felmerül ez alapján a kérdés, hogy okkal tartottak-e az átvilágítástól, netán pedofil hajlamúak is akadtak közöttük, és ez okozta felháborodásukat? Minden esetre a balos sajtó ezen személyek védelmezőjeként állt ki. Most a TASZ határozott lépéseket tesz az ügyben, de nem tudjuk kijelenteni, hogy a céljuk a gyermekek fokozott védelme lenne, ha egy ilyen vizsgálatot kifogásolnak.
Az Alkotmánybíróság (AB) elé került a gyermekvédelemben dolgozók kifogástalan életvitelének vizsgálatáról szóló szabályozás, és már idén tavasszal dönthet is a testület – tudta meg a Népszava Boros Ilonától, a TASZ Esélyegyenlőségi és Önrendelkezési Program vezetőjétől.
A kifogástalan életvitelt egy 500 kérdéses alkalmassági vizsgával ellenőrzik, a kérdések többek között
a nemi életet és irányultságot, alkoholfogyasztási és szórakozási szokásokat is érintenek.
Az új tesztet a kormány a kegyelmi botrányra reagálva vezette be, azt hangsúlyozva, hogy ezzel akarják megelőzni a pedofil és egyéb visszaéléseket.
Aki nem tölti ki az adatlapot, azt elbocsátják. A gyermekotthonokban is több alkalmazott munkaviszonya szűnt meg, a budapesti Cseppkő gyermekotthonból például 18-an távoztak. A Nemzeti Védelmi Szolgálat (NVSZ) rendőrökkel a gyermekvédelemben dolgozók lakásában is ellenőrzéseket végez, környezettanulmányt készítenek, felmérik a dolgozó szokásait és azt, hogy milyen körülmények között él. Erről a szomszédokat is megkérdezik.
A TASZ vállalta két olyan gyermekvédelmi dolgozó jogi képviseletét, aki “elvi okokból” visszautasította a vizsgálatot, az ahhoz kapcsolódó, a magánéletük részleteire kérdező adatlap kitöltését. A TASZ mindkét esetben munkajogi pert indított a munkáltató ellen,
annak ellenére, hogy a foglalkoztató a törvénynek megfelelően járt el, amikor az adatlap kitöltését megtagadó dolgozókat elbocsátotta.
A munkaügyi peren keresztül ugyanis magát a jogszabályt szerették volna Alkotmánybíróság elé vinni.
Az Alkotmánybíróság arról fog dönteni, hogy alaptörvény-ellenes e a jogszabály, és ha igen, akkor a jövőben nem lehet kötelezővé tenni a magánéletre vonatkozó kérdéssort, nem lehet arra a munkaviszony feltételeként tekinteni. Ha nem így dönt, a TASZ nemzetközi bíróságtól kér majd jogorvoslatot. A TASZ szerint a magánélethez fűződő jog sérül súlyosan.
(444 nyomán Szent Korona Rádió)