Vasárnap Jeruzsálemben egyeztetett Marco Rubio amerikai külügyminiszter és Benjámin Netanjahu izraeli kormányfő. A tárgyalás fő témája a Hamász és Irán volt.
Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
“Gondoskodni fogunk arról, hogy a Hamász ne jelentsen veszélyt Izraelre. Világossá tettük, hogy Irán nem rendelkezhet atomfegyverrel”
– hangsúlyozta Netanjahu a megbeszélés utáni közös nyilatkozatukban. Netanjahu ismét úgy tesz, mintha lenne bármilyen joga beleszólni más országok belügyeibe és hadügyi fejlesztéseibe. Az persze senkit nem zavar, ha Izrael atomfegyverekkel rendelkezik, de ha valaki az atlantista tengelyen kívül akar saját atomfegyvert fejleszteni, az a zsidók számára elfogadhatatlan.
“Irán a bizonytalanság forrása a régióban. Donald Trump amerikai elnök egyértelműen kifejtette elképzelését Gázával kapcsolatban: a Hamász nem maradhat ott uralkodó erőként“
– közölte az amerikai diplomácia feje. Érdekes módon, Izrael létrejötte előtt a Közel-kelet sokkal kevésbé volt konfliktusokkal terhelt. Akkor ki is a konfliktus forrása? Azzal pedig, hogy a Hamász uralmát meg akarják szüntetni a Gázai övezet felett, a palesztin nép demokratikus választási jogát rúgják fel, amit állítólag az USA annyira védelmez.
Közös közleményük elején leszögezték, hogy Netanjahu és Donald Trump “teljes együttműködésben dolgozik”. “Közös stratégiánk van, nem lehet mindent közzétenni, beleértve azt a kérdést, hogy mikor nyílnak meg a pokol kapui, ha nem engedik el a túszokat” – jelezte az izraeli miniszterelnök.
Rubio utalt Donald Trump már lejárt határidejű ultimátumára, melyben az összes izraeli túsz szombat délig történő szabadon engedését követelte, és azt hangsúlyozta, hogy a túszoknak már egyértelműen otthon kellene lenniük. “Ez nem lehetőség, hanem meg kell történnie. Ez közös cél, és nagyon szorosan dolgozunk rajta” – ígérte az amerikai külügyminiszter. Eddig sikeresen zajlottak a túszcserék a két fél között, azonban az ilyen, realitást nélkülöző követelésekkel a Trump adminisztráció csak tovább fokozza a feszültséget a két fél között.
A libanoni tűzszünetről Rubio kijelentette, hogy biztosítani kell az Irán támogatását élvező, síita Hezbollah lefegyverzését, Iránnal kapcsolatban pedig azt mondta, hogy ez az ország a bizonytalanság forrása a régióban.
“Ők állnak minden terrorszervezet mögött. Bármi, ami emberek millióinak biztonságát fenyegeti, az Irán”
– fogalmazott. A cionista hazugsággal szemben a valóság az, hogy jobboldali szemmel a Hezbollah a Közel-Kelet egyik fénypontjának tekinthető. A siíta szervezet ugyanis a tradicionális vallások közti békét hirdeti, tagjaik között több keresztény is található. Épp a keresztény-muszlim összefogástól fél Izrael, hiszen ha a zsidóság két fő ellensége összefog, azzal Izrael hatalma gyengülhet.
Az amerikai diplomáciának a közel-keleti térségbe látogató vezetője az izraeli kormányfő után Gideon Szaár külügyminiszterrel és Jichák Hercog államelnökkel is tárgyalásokat folytatott.
Sulyok Tamás meghívására Budapestre érkezik az izraeli elnök
Ószövetségi próféciák beteljesedését látják Trumpban a cionisták
(MTI nyomán Szent Korona Rádió)