Ma tárgyalja az Európai Unió bírósága a hazai gyermekvédelmi törvény pontjait. Biztosak lehetünk benne, hogy az EU a deviánsok oldalát fogja.
Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
Az Európai Unió legfelsőbb bírósága megkezdte egy olyan ügy tárgyalását, amely jelentős konfrontációt jelent hazánk és a blokk között. Ugyanis mint tudott, az EU LMBTQP-ellenesnek minősítette a gyermekvédelmi törvényt.
Az Európai Bizottság ügyvédje, aki 2022 decemberében az ügyet a Bíróság elé citálta, kedden azt mondta a bíróságnak, hogy a jogszabály „több fontos uniós szabály masszív és kirívó megsértése”.
„Ez egy frontális és súlyos támadás a jogállamiság és általában az európai társadalom ellen.”
A magyar gyermekvédelmi törvény egy már 2021-ben elfogadott jogszabály, amelynek célja, hogy megvédje a gyermekeket a bántalmaktól. Többek között az elítélt pedofilokkal szembeni zéró tolerancia politikájának bevezetésével. Ugyanakkor korlátozza a homoszexualitás és a nemváltoztatás ábrázolását a médiában és a 18 éven aluliak számára készült oktatási tartalmakban is.
Az Európai Parlament áprilisban elfogadott egy állásfoglalást, amely határozottan elítélte a törvényt, és azt állítja, hogy az a demokrácia és a jogállamiság lebontására törekszik Magyarországon.
Ki van velünk, ki ellenünk a gyermekvédelmi törvény kérdésében?
A 27 tagállam közül tizenhat, köztük Franciaország és Németország is csatlakozott a hazánk elleni jogi lépésekhez, amelyet az EU történetének legnagyobb emberi jogi ügyeként jellemeztek.
Szerintük a törvényt egy hasonló, Oroszországban hozott jogszabály mintájára hozták, amelyet az Emberi Jogok Európai Bírósága 2017-ben jogellenesnek nyilvánított.
Az Európai Bizottság szerint a jogszabály sérti a diszkrimináció elleni küzdelemre és az emberi jogok védelmére vonatkozó alapvető uniós értékeket, miközben aláássa a szolgáltatásokra és az audiovizuális médiára vonatkozó egységes piaci szabályokat.
Hazánk visszautasította a vádakat, azzal érvelve, hogy a törvény a gyermekek védelmét szolgálja, és a témában tartott népszavazás is a jogszabály mellett szólt.
Ha a Bíróság bűnösnek találja Magyarországot, akkor akár nagy összegű bírság megfizetésére is kötelezhetnek minket, vagy egy ilyen ítélet akár olyan eljárást is eredményezhet, amely felfüggesztheti az országunk szavazati jogát az uniós üléseken.
Így hazudnak a Soros-szervezetek a Gyermekvédelmi törvényről
(Al Jazeera nyomán Szent Korona Rádió)