– Ha úgy hozná a helyzet, kötne koalíciót a Tisza Párttal ’26-ban?

– Ha majd a folyóhoz érünk, akkor átmegyünk a hídon. Aki a globalisták oldalára áll, az a mi ellenségünk, velük pedig soha nem szoktunk összefogni. Nagyon nehéz hosszú távon bármit is kijelenteni, pláne úgy, hogy Magyar Péter hetente változtatja a nézeteit – például ő már beszélt arról, hogy koalíciót kötne a Fidesszel, aztán visszavonta. Ha mondjuk korrupcióellenes javaslatai lennének, mint a politikusok vagyonosodásának vizsgálata, azokat támogatnánk, mert nekünk nem a párt neve számít, hanem amit képvisel.

– Említette a pénzt, paripát. Önök nem gondoltak arra, hogy egy oligarchát keressenek, mint Vona Gábor?

– Minek keresnénk, ha időnként ránk akarják erőltetni magukat, és ilyen embereknek nagyon nehéz nemet mondani, ehhez is erő kell. Vannak elveink, és megígértük, hogy nincsenek és nem is lesznek oligarcháink. A tagságunk jelentős része úgy dolgozik, hogy nem tudtunk komolyabb pénzösszeget adni a kampányukra, sok százan önerőből kampányoltak, ebből a szempontból nagyon elégedett vagyok a választás eredményével. A mi bajtársaink nem vagyonos emberek; most már azok, akik képviselői helyekhez jutottak, legalább fedezhetik az üzemanyagköltséget, telefonszámlát, miegyebet.

– „Toroczkai László is volt a műsoromban, neki is iszonyú menő cipője van. Armani vagy Balenciaga, asszem” – mondta lapunknak egy interjúban Jeszenszky Zsolt, amelyben az elit urizálásáról is faggattuk. Antiglobalista pártot vezet, mégis ilyen márkákat támogat?

– Ha jól emlékszem, soha nem volt Armani cipőm, Balenciaga pedig egész biztosan nem volt. A legtöbbször outletekből szoktam vásárolni, vagy átmegyek Szerbiá­ba, és ott veszek olcsóbban ruhákat, mert igyekszem stílusosan öltözködni.

– Saját oldalán indított egy szavazást, amelyben azt kérdezte a támogatóitól, hogy mely ügyeket tartják a legfontosabbnak: első helyen, majdnem 50 százalékkal, a valódi nemzetgazdaság építése végzett, ezt követte az elszámoltatás (23 százalék), majd a magyar–cigány együttélés (14 százalék) kérdése. A vendégmunkások és az oltáskárosultak érdekelték a legkevésbé a követőit, mégis a kampányban a WHO-szerződés ellen tüntettek. Jó ötlet volt?

– Figyelek ezekre a szavazásokra, országjárásom során 80 százalékban a valódi nemzetgazdaság megteremtéséről beszéltem, arról, hogy mi az elhibázott akkumulátorgyár-nagyhatalom koncepció alternatívája. A média erre nem érzékeny, de a WHO elleni tüntetésünket is agyonhallgatták. Arról sem írtak, hogy jártam az Öböl-térség államaiban, és bemutattam, hogy Magyarország oda szinte mindent tudna szállítani, csak egy komplex kormányzati program kellene, hogy erre legyen kapacitásunk, mert jelenleg nincs. Meg kell oldanunk a vízgazdálkodás gondjait is, hiszen egyre nagyobb a baj az Alföldön, a homokhátságon, ahol élek. Erre is van elképzelésünk. Ehhez majd egy nagy felmérést akarunk készíteni, hogy a magyarok mivel szeretnének foglalkozni.

– Másolnák a nemzeti konzultációt?

– Mi nem a gombhoz varrnánk a kabátot, mint a Fidesz. Magyarországon ma erőltetett iparpolitika van, mi ellenben megkérdeznénk a magyarokat, hogy mivel szeretnének foglalkozni, hányan akarnak mezőgazdasággal, hány informatikusunk van, hányan dolgoznak a turizmusban, és így tovább. A válaszok alapján alkotnánk meg a politikánkat, ha kell, akkor földet is osztanánk, mert ahogy említettem, piacunk bőven lenne még. Azon üzeneteinket megértették a választók, hogy mi a vidéket fel akarjuk emelni, és azért küzdünk, hogy a postákat vagy takarékszövetkezeteket ne zárják be, mert ez óriási hátrányt jelent, és küzdünk azért, hogy legyenek infrastrukturális fejlesztések, hiszen ha a vidéki magyarság eltűnik, a nemzetnek sincs jövője.

– A parlamentben globalista pártnak nevezte a Fideszt, amire Orbán Viktor is reagált, és kikérte magának. Nem érzi, hogy elvetette a sulykot?

– Egyáltalán nem, hiszen a Covid idején végrehajtották a globalista ütemtervet, az EU-s szavazások során sem annyira harcosak, mint ahogy itthon előadják. Nagy kérdés, hogy a Fidesz végül melyik európai frakcióban köt ki, miután Giorgia Meloni kikosarazta őket. Különben Melonihoz mi is nagy reményeket fűztünk, de hamar kiderült róla, hogy a globalista politika kőkemény végrehajtója, Zelenszkij legnagyobb támogatója, és noha azzal kampányolt, hogy megállítja a migrációt, továbbra is özönlenek a migránsok Itáliába. Nem látom, hogy miben volna más, mint Ursula von der Leyen.

– Mégis, van-e bármi, amit a Fideszben jónak tart?

– Nem biztos, hogy az én tisztem ezt elmondani egy ellenzéki párt elnökeként.

– Tűkön ülök!

– Hm… a legértékelhetőbb talán az – attól függetlenül, hogy a Fidesz mit tett az elmúlt 14 évben –, hogy stabilan képesek kormányozni az országot, valamiféle stabilitás pedig mindig jót tesz az országnak. Ám a korrupció a tetőfokára hágott, ez ellen ideje volna fellépni. Voltak az elmúlt 14 évben pozitív eredmények, például annak örültünk, hogy a népesedési mutató a gyurcsányi korszak 1,2-es mélypontjáról felívelt 1,6-re 2015 környékére, ami a kormány pozitívnak tűnő családpolitikájának volt köszönhető. Mi minden ilyet támogatunk, a baj az, hogy az elmúlt négy évben nem ilyen kormányzást láttunk, az államadósság elszállt, a népesedési mutató 1,38-ra zuhant vissza. És végül ha azt nézem, hogy a mostani választások után talpon maradt négy politikai erő vezetői közül ki az, akiben bármiféle államférfiúi tulajdonságok találhatók – nyilván magamat nem számítva –, akkor kétségtelenül csak Orbán Viktor marad, Magyar Péternek és Gyurcsánynak abszolút nincsenek államférfiúi erényei. Ez tény.

– Akkor a Fidesszel kötnének koalíciót ’26-ban?

– Nem vagyunk ’26-ban. Mi semmi másra nem koncentrálunk, csak arra, hogy az elveink szerint politizáljunk, és két év múlva a Mi Hazánk legyen az az erő, amelyet nem lehet megkerülni, és amely kormányozhatja Magyarországot.

– Mi lesz Borvendég Zsuzsannának, az önök EP-képviselőjének a feladata az unióban?

– Borvendég Zsuzsanna jelölése azt jelzi, hogy számunkra az Európai Parlament nem politikustemető. 28 ezer eurós asszisztensi keretet kap minden EP-képviselő, ebből egy komoly csapatot építünk Borvendég Zsuzsannának, amelyben közismert magyar nevek is lesznek. A köztiszteletben álló történész pártok felett áll, és a nemzetét fogja képviselni Brüsszelben, ahol küzdelmes időszak következik, hiszen a következő öt év meghatározza egész Európa sorsát. Látjuk, hogy van migránskvóta – ez nem fideszes propaganda –, és van tudatos, tömeges betelepítés, ezekkel szembe fogunk szállni. Borvendég Zsuzsanna nem lesz egyedül, hisz az AfD-vel és számos egyéb párttal tárgyalunk arról, hogy egy új frakciót hozzunk létre az Újjászületés nevű bolgár testvérpártunkkal, a lengyel Konföderációval és más régi barátainkkal együtt.

– A hírek szerint ennek tagja lesz az SOS Románia nevű, az AUR-ból kivált, szintén magyarellenes párt. Ez belefér az elveibe?

– Hetek óta intenzíven tárgyalunk, személyesen is küzdök azért, hogy magyarellenes politikát folytató pártok ne kerülhessenek be ebbe az új frakcióba. Várjunk még egy pár napot, és kiderül, hogy mit sikerült elérni.