A szemetelők miatt kellett a kupakokat rögzíteni a pet-palackokra

Megszokhattuk már a nivellációt: azt a fajta egyenlősítést, amikor mindenkinek a legalacsonyabb rendűekhez kell igazodnia. Ez figyelhető meg a törvényekben, társadalmi szabályokban és még a pet-palackoknál is: azért kell idegesítő módon rögzíteni a kupakokat, mert a modernista férgek szétdobálták.

Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

Az elmúlt hónapokban rengetegen fejezték ki nemtetszésüket a palackokhoz erősített kupakok miatt, ám az EU-s szabályozások nem engednek a változtatásból. Alig egy hónap múlva ugyanis végleg lekerülnek a boltok polcairól azok a palackok, amelyek hagyományos műanyag kupakokat használnak, írja a hvg.

A változást egy 2018-ban bejelentett uniós irányelv hozta, amelynek célja az egyszer használatos műanyaghulladék csökkentése volt. Az italgyártók cégek akkor tiltakoztak, mondván az újítással épp, hogy nőni fog a mennyiség, ugyanis a kupakok rögzítéséhez extra műanyagdarabot kellett készíteni. Mióta a boltok polcain is egyre több ilyen palackot látni, a vásárlók is rendszeresen fejezik ki nemtetszésüket.

Az EuroNews szerint azonban tényleg csökkenhetett a műanyaghulladék. A tengerpartokon és a strandokon eddig ez volt a legnagyobb forrása a műanyag szennyezésnek, ám mivel oda lett erősítve, kevésbé hagyják el azokat a vásárlók, ami az újrahasznosítás arányát is segíti: magyarul a debil fogyasztók miatt kellett rögzíteni a kupakokat.

A megosztó megoldást hamarosan újabbak fogják követni.

Egy márciusban elfogadott jogszabály értelmében hamarosan betiltják a friss zöldségek és gyümölcsök, a hotelben található pipereholmik és gyorséttermi láncokban kapható élelmiszerek csomagolásai is hasonló sorsra jutnak majd: a konkrétumok nem derülnek ki, de mi azt támogatnánk, hogy például, aki a Mc’Donaldsban vásárol, annak a karjához kellene rögzíteni a szemetet. Aki mindenféle divatipari hulladékot vesz, azzal meg kellene etetni a csomagolóanyagot…

(24 nyomán Szent Korona Rádió)

A fenntarthatóság szembeköpése: a házi disznónak is tilos moslékot adni

Kínából származhat a nagy csendes-óceáni szemétszigetbe összesodródott hulladék

Óriási mennyiségű hulladék érkezik Románia és Ukrajna felől a Tiszán