vasárnap, április 26, 2026
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

Jó hír a bliccelő cigányoknak – Nem lesz többé kalauz a magyar vonatokon

Pilisvörösvár és Rákos között közlekedő S76-os vonatai pilot jelleggel jegyvizsgáló nélkül közlekednek április 7-től. A két hónaposra tervezett tesztelési, majd pedig értékelési folyamatot követően várhatóan az elővárosi és vidéki vonalra is kiterjesztik a kalauz nélküli közlekedést – derül ki a MÁV-Start közleményéből. Ezzel sikeresen eltávolítják az egyetlen olyan személyt, aki még minimálisan fenn tudta tartani a vonatokon a közbiztonságot és meg tudta fékezni az őrjöngő cigányokat.

Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

A március 1-jén bevezetett új tarifa- és kedvezményrendszer jelentősen egyszerűsítette a jegyváltást és az utazást, így már nem szükséges az állandó jegyvizsgálói jelenlét a vonatokon – közölte a Máv.

Elsőként a Pilisvörösvár és Rákos között közlekedő S76-os járatokon próbálják ki, hogy az utasok és az eddiginél több feladatot ellátó mozdonyvezetők szempontjából mivel jár a – Nyugat-Európában és néhány térségbeli országban már megszokott – korszerűsítés – derül ki a közleményéből.

A vonat elindulását követően az utasokat tájékoztatják majd, hogy az adott vonat kalauz nélkül közlekedik, és felhívják a figyelmet arra, hogy vészhelyzet esetén használják az ajtók mellett elhelyezett vészhívókat.

Szúrópróbaszerű ellenőrzések továbbra is lesznek

A vonaton továbbra is kizárólag érvényes menetjeggyel vagy bérlettel lehet utazni, szúrópróbaszerű jegyellenőrzések továbbra is lesznek, nem mintha ez megállítaná a problémás egyedeket, elég csak a BKV-ra ránézni.

A vasúttársaság a pilot időszak első egy hónapjában, a május 5-ig tartó átmeneti türelmi időszakban a kalauz nélkül közlekedő S76-os vonatok esetében a menetjegy, bérlet vagy érvényes utazásra jogosító okmány nélkül felszálló utasok számára a jegyellenőrzések során 2600 forintos pótdíjat számít fel a menetjegy árán kívül, ha a felszállás helyén volt jegyvásárlási lehetőség.

Május 6-tól viszont minden jegy, illetve bérlet nélküli vagy díjmentes utazási jogosultságot igazolni nem tudó utasnak 25 ezer forintos pótdíjat kell fizetnie a jegy árán felül.

Több dolguk lesz a mozdonyvezetőknek

A kalauz hiányában a mozdonyvezetőknek kell ellátniuk majd az élőszavas utastájékoztatást a motorvonat hangosbemondó berendezésén keresztül, és szükség esetén kezelniük kell fogyatékossággal utasok be- vagy leszállítását segítő kerekesszék-emelő berendezést. A mozdonyvezetőnek kell ellenőriznie azt is, hogy megfelelően csukodnak az ajtók, vagy például működnek-e a klímaberendezések.

Rendkívüli helyzetben, például baleset vagy műszaki hiba okozta fennakadás esetén a vasúttársaság átmenetileg jegyvizsgálói jelenléttel közlekedtetheti az érintett vonatokat- áll a közleményben.

200 Ft-os extra díjat számolnának fel a készpénzes fizetésnél a Volán és Máv járatain

Ismét a Betyársereg tagjai vigyázták a rendet a MÁV járatain (videó)

(Világgazdaság nyomán Szent Korona Rádió)

Legfrissebb

A választás tiszta volt, de a kampányt erősen befolyásolták külföldről

Miközben a magyarországi parlamenti választás lebonyolítását tisztának és átláthatónak...

Mi Magunk vlog: Az Epstein-akták a legsötétebb és legsúlyosabb konteókat támasztják alá

A Mi Magunk legfrissebb adásában a HVIM − Magyar...

Jön a buzilobbista oktatásügyi miniszter, a PDSZ pedig már az iskolai “érzékenyítéseket” követeli

Meglett az eredménye annak, hogy a Fidesz "nemzeti-keresztény" kormányzása...

Semmi meglepő: deviáns lövöldözött a török iskolában

8 gyereket és egy tanárt is meggyilkolt az a...

Kategóriák

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55