Ukrajna hivatalos tárgyalásokat kezdeményezett az európai és amerikai légi közlekedési szabályozó hatóságokkal a nemzetközi repülések hadiállapot idején történő újraindításának lehetőségéről – számolt be róla Olekszandr Kubrakov, Ukrajna helyreállításáért felelős miniszterelnök-helyettese és közösségekért, területekért és infrastruktúrafejlesztésért felelős miniszter az RBC-nek adott interjúban.
Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
Érdekesség, hogy pár hete már napvilágot látott egy közlés arról, hogy újra kinyithat a kijevi reptér. Nem sokkal később viszont cáfolták, hogy ismét beindulhatna a légi közlekedés.
Olekszandr Kubrakov most az interjúban mégis arról beszélt, hogy tárgyaltak a légi közlekedés újraindításáról. Mint mondta, nem sok példa van világszerte arra, hogy
REPÜLŐTEREK OLYAN TERÜLETEKEN MŰKÖDJENEK, AHOL A DRÓNOK VAGY RAKÉTÁK BÁRMELYIK PILLANATBAN LECSAPHATNAK.
Mint mondta, az izraeli repülőterek jelentik a legsikeresebb példát erre. Az ukrán fél sok időt töltött és tölt el az Izraeli Polgári Légi Közlekedési Hatósággal való konzultációval.
NEM LEHET NEMZETKÖZI JÁRATOKAT ÜZEMELTETNI KÉT SZABÁLYOZÓ HATÓSÁG – AZ EURÓPAI ÉS AZ AMERIKAI – JÓVÁHAGYÁSA NÉLKÜL, EZ ÍGY MŰKÖDIK. AZ UKRÁN FÉL MÁR ÁTADTA ELKÉPZELÉSÉT A SZABÁLYOZÓKNAK ARRÓL, HOGYAN FOG MŰKÖDNI A PIAC A HADIÁLLAPOT KÖRÜLMÉNYEI KÖZÖTT, A KOCKÁZATÉRTÉKELÉSEIT, MEGKÖZELÍTÉSEIT ÉS ALGORITMUSAIT
– jegyezte meg a tisztviselő.
„Nem szeretnék konkrét határidőket tárgyalni, de most hivatalosan is eljuttatjuk elképzelésünket a szabályozó hatóságokhoz, és hivatalos tárgyalásokba kezdünk velük” – tette hozzá a miniszterelnök-helyettes.
Elmondta, hogy vannak olyan európai légitársaságok, amelyek nagyon érdeklődnek Ukrajna légterének megnyitása iránt, köztük a Ryanair is, amely a légtér újranyitása után azonnal a teljes piac megszerzésére törekszik, és már eddig is több tucat kérelmet nyújtottak be.
A repülőterek újranyitása veszélyes és felelőtlen vállalkozás a folyamatosan hulló rakétaeső és dróntámadások közepette. A megvalósulás nem idézne elő mást, csak egy újabb katasztrófát, mely ha hasonló lenne az 1. világháború idején elsüllyesztett Lusitania esetéhez, az világméretű következményekkel járhatna.
Mi áll Törökország nyugat számára kedvező döntéseinek hátterében?
A jövő szellemi elitjét képzik a HVIM táboraiban – Képes, videós beszámoló
(Index nyomán Szent Korona Rádió)