Az Oregon újra kriminalizálja a kemény drogok birtoklását a dekriminalizálás katasztrofális hatása után. Az állam dekriminalizálási erőfeszítései súlyos szabadtéri kábítószer-fogyasztáshoz és a túladagolásos halálesetek számának jelentős növekedéséhez vezettek.
Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
Az oregoni törvényhozók pénteken megszavazták, hogy az állam katasztrofális dekriminalizálási kísérleteit követően bűncselekménynek minősítsék a csekély mértékű kábítószer-birtoklást is.
2020 novemberében az oregoniak megszavazták a 110-es szavazást , amely dekriminalizálta a kábítószerek, például a heroin, a kokain, a metamfetamin és az LSD személyes birtoklását.
Oregon lett az első olyan állam az unióban , amely jóváhagyott egy ilyen intézkedést, és a kemény drogok birtoklását büntetőjogi vétségből E osztályú vétséggé változtatta, ami büntetőjogi büntetés helyett 100 dollárig terjedő bírságot jelentett.
Az állam dekriminalizálási erőfeszítései súlyos szabadtéri kábítószer-fogyasztáshoz és a túladagolásos halálesetek számának jelentős növekedéséhez vezettek.
#BREAKING: A man overdosed right in front of me as I was walking the streets of downtown Portland.
He was administered narcan and going in and out of consciousness. I waited until police arrived. pic.twitter.com/tegYXDTk9r
— Katie Daviscourt ?? (@KatieDaviscourt) August 7, 2023
Az oregoni szenátus 21-8 arányban megszavazta pénteken a kemény drogok újbóli kriminalizálását vétségbűncselekményként. Az oregoni képviselőház csütörtökön 51-7 arányban megszavazta a dekriminalizálás visszaállítását is. A törvényjavaslat most Tina Kotek demokrata kormányzó asztalához kerül, hogy aláírják a törvényt.
A túladagolásos halálesetek számának legnagyobb növekedését az opioidok és a fentanillal kevert metamfetamin okozta, amelyek az Egyesült Államok demokrata vezetésű városaiban terjedtek el.
Brandon del Pozo, a Brown Egyetem drogpolitikai kutatója és volt rendőrtiszt a Washington Postnak elmondta, hogy Oregon dekriminalizációs törekvése teljes kudarcot vallott.
„Sajnos a drogpolitika történetében az oregoni 110-es intézkedés a tanulságok – és nem a tartós újítások – kategóriájába fog bekerülni” – mondta.
A törvényjavaslat 58 százalékos támogatottsággal ment át, miután támogatói kijelentették, hogy a kábítószer birtoklása és használata egészségügyi és nem büntetőjogi kérdés.
A törvény 2021 februárjában lépett hatályba, és az első évben 700 százalékkal nőtt a túladagolások száma és 120 százalékkal a túladagolás okozta halálesetek száma.
Keith Humphreys, az Associated Press függőségi kutatója elmondta: „Az oregoni választási kezdeményezést úgy mutatták be a nyilvánosságnak, mint ami a kezelést támogatja, de ebben a tekintetben teljes kudarcot vallott.”
A szövetségi adatok szerint Oregonban 1387 kábítószer-túladagolásos halálesetet regisztráltak 2022-ben, ami közel 160 százalékos növekedést jelent az előző öt évhez képest – írja a Washington Post.
Egy amerikai állam így kísérleti nyúlként bemutatta, hogy a balosok által hangoztatott utópiák valójában disztópikus tragédiákhoz vezetnek.
Jelentősen megnőhet hazánkban is a drogok mennyisége a német drogliberalizáció miatt
(The Post Millennial nyomán Szent Korona Rádió)