vasárnap, március 8, 2026
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

“Erdély mindörökre román föld” – Idén is provokálni fognak Tusványoson a magyarellenes románok

A Tusványos bár eredetileg a “határon átnyúló együttműködést, a román-magyar párbeszédet” tűzte ki célul, igazából évről-évre megmutatják a románok, hogy mi a valódi véleményük rólunk, magyarokról…

Kövesd Telegram csatornánkat

Exkluzív anyagok, mémek, rövid hírek, amiket nem feltétlenül rakunk ki a weboldalunkra…

Egy videót tett ki szombaton az úzvölgyi temetők kapcsán elhíresült Ortodox Testvériség az egyik közösségi oldalán, melyben a szervezet vezetője, Dan Grăjdeanu arra biztatta a szervezet tagjait, hogy “ne legyenek gyávák”, menjenek el Tusnádfürdőre július 22-én, szombaton, amikor Orbán Viktor tart előadást, és lengessenek román trikolórokat, ezzel is jelét adva annak, hogy

“Erdély mindörökre román föld marad”.

Felhívásában Grăjdeanu felidézi az úzvölgyi katonatemető esetét, ahol nemrégiben 150 fakeresztet állítottak fel, “a legkevesebb 150” ott elesett román emlékére. A Tusványos idei mottójára (A béke ideje) utalva pedig kijelenti, hogy ők is csak békét szeretnének, ezért nem fognak kiabálni, káromkodni, nem fognak semmit más csinálni, csak trikolórokat lengetnek.

“Ne legyünk gyávák, nincs semmi veszély, tele lesz a hely csendőrökkel, és senki nem bánthat azért, hogy lengetjük a zászlókat a saját országunkban”

– biztatja társait Grăjdeanu.

Hétfőn Mihai Tîrnoveanu, a Nemzet Útja vezetője is megismételte a felhívást, mondván, “szombaton Tusnádfürdőn szükségünk lesz a román karokra, amelyek Orbán Viktor elé tartják a zászlókat”. Felidézi, hogy tavaly egy társával ketten vettek részt az eseményen, és tartották fel a

“Valami örök: Erdély, román föld!”

feliratot tartalmazó bannert, amiért kifütyülték őket, kiabáltak velük, leköpték őket, Orbán pedig drogosokhoz hasonlította. Tîrnoveanu szerint ekkor fogadták meg, hogy idén visszatérnek Tusnádfürdőre, és nem lesznek már “egyedül”.

Az incidens után Tîrnoveanu felszólította a román elnöki hivatalt és a kormányt, hogy tiltsa be Orbán Viktor magyar miniszterelnöknek a román állam területén tett “magánlátogatásait”, mivel ezek valójában politikai jellegűek, és “olyan célkitűzései vannak, amelyek súlyosan sértik a román alkotmányt”.

Tovább folytatódik… Elkülönített román parcellát hoznak létre az úzvölgyi temetőben

(Kuruc.info nyomán Szent Korona Rádió)

Legfrissebb

Nem kérnek az USA-ból az iraki kurdok

A napok óta tartó Irán elleni támadások nem hozták...

Fagyasztóba téve gyilkoltak meg egy újszülöttet a dél-koreai kórházi dolgozók, “abortusz” címszó alatt

Hírportálunk is beszámolt a dél-koreai húszéves nő esetéről, aki...

Hajtóvadászat indult Molnár Zsolt ellen, a szökött pedofil egy védekezésre képtelen, mentálisan sérült kislányt hálózott be

A gyermekpornográfia miatt már többször elítélt visszaeső pedofil bűnöző...

Pontosan miért támadta meg Amerika Izrael oldalán Iránt?

Sokféle magyarázatot próbált adni az USA arra vonatkozóan, hogy...

Kategóriák

Nem kérnek az USA-ból az iraki kurdok

A napok óta tartó Irán elleni támadások nem hozták...

Pontosan miért támadta meg Amerika Izrael oldalán Iránt?

Sokféle magyarázatot próbált adni az USA arra vonatkozóan, hogy...

Ukrán influenszer: százhúszezer toborzóval “csomagoltatnák be” a magyarokat

Újabb fenyegetés érkezett Ukrajnából: most éppen azzal ijesztegetnek, hogy...

Halálosan megfenyegették a magyar teniszezőt az ukránok, hogy veszítse el a meccset

Megdöbbentő fenyegetés látott napvilágot: "Van két csoportunk készenlétben a...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55