csütörtök, október 30, 2025
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

A német kancellár megakadályozná az orosz-ukrán konfliktus megszüntetését

Olaf Scholz, német kancellár szerint még évekig is elhúzódhat az orosz ukrán háború. Minden bizonnyal igaza lesz, ha ez olyan döntéshozókon múlik, mint “jómaga”, akik minden erejükkel azon mesterkednek, hogy minden áron Oroszország elveszejtéséig hulljon mind az ukránok, mind az oroszok vére.

Kövesd Telegram csatornánkat

Exkluzív anyagok, mémek, rövid hírek, amiket nem feltétlenül rakunk ki a weboldalunkra…

A szociáldemokrata politikus pénteken a Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) című konzervatív lap frankfurti olvasói fórumán arra a kérdésre, hogy miként értelmezendő az a többször megismételt kijelentése, miszerint Oroszország nem győzhet, Ukrajna pedig nem veszíthet a háborúban, kifejtette, hogy szerinte Vlagyimir Putyin orosz elnök és országa “identitárius” elképzelések alapján területi követeléseket támaszt és “imperialista agressziót” követ el egy szomszédos ország ellen, amivel veszélyezteti a határok erőszakos megváltoztatásának lehetetlenségéről kialakult egyetértésre épülő európai békét.

Ezért kell akadályozni a “békediktátumot”, vagy azt, hogy “befagyasszák” a konfliktust,

aminek révén Oroszország ugyan nem hivatalosan, a nemzetközi közösség elismerésével, de gyakorlatilag mégiscsak “imperialista módon bekebelezi Ukrajna egy részét” – hangoztatta.

Mindez azt jelenti, hogy “Ukrajna nem veszíthet és nem lehet orosz békediktátum, és természetesen azt is jelenti, hogy elkerülhetetlen az orosz csapatok visszavonása” – mondta Olaf Scholz.

Arra a kérdésre, hogy az orosz csapatokat a 2014-ben a nemzetközi jog megsértésével Oroszországhoz csatolt ukrajnai Krím félszigetről is ki kell-e vonni, kifejtette: Németországnak nem az a feladata, hogy Ukrajna helyett tárgyaljon és mérlegelje, hogy milyen megoldás lehet elfogadható, hanem az, hogy kiálljon Ukrajna mellett és támogatást biztosítson az önvédelemhez.

Mint mondta, nem is igen örvend az arról szóló “tanácsoknak”, hogy milyen engedményeket kellene tennie Ukrajnának a békéért. Nagy visszafogottságra van szükség ebben az ügyben, és inkább világossá kell tenni, hogy “mindent megteszünk azért, hogy fenntarthassuk támogatásunkat, amíg csak szükséges”.

“Előfordulhat, hogy kettő vagy akár négy évig is eltart még a háború, és nagyon megterhel mindannyiunkat”

– tette hozzá Olaf Scholz.

Szólt a többi között kormányának azokról a törekvéseiről is, hogy az “irreguláris migrációt” úgynevezett migrációs partnerségi megállapodásokra alapozva szorítsák vissza. Itt hangot adott annak a véleményének, hogy tehetnek a menekültekről “borzalmas” kijelentéseket egyes politikusok, mint Donald Trump volt amerikai elnök, Orbán Viktor magyar miniszterelnök vagy mások, a maradásra nem jogosult menedékkérőkkel ők sem tudnak mit kezdeni, ha az adott ország nem fogadja vissza ezeket az embereket.

A megoldás “egyetlen reális esélye” szerinte a migrációs partnerségi megállapodás a származási országokkal és a tranzitországokkal. Ezekben a megállapodásokban Németország megnyitja a munkavállalási célú szabályozott, legális bevándorlás lehetőségét a Németországban tartózkodásra nem jogosult emberek visszafogadásáért cserébe – fejtette ki Olaf Scholz.

Nyugaton kiképzett, nyugati fegyverekkel felszerelt ukrán katonák érkezhetnek most a frontra

Bojkottal fenyegetnek a lengyelek, az ukránok és a lettek az oroszok olimpiai indulása miatt

(Elemi – Szent Korona Rádió)

Legfrissebb

AI alapú megfigyelés: Mi célzott reklámokat, a palesztinok rakétákat kapnak

A Gázai háború során Izrael csúcsra járatta az AI...

Kína egy gombnyomással megbéníthatná Európa egyes országainak tömegközlekedését?

Milyen meglepő: Kína távolról hozzáfér az általuk gyártott elektromos...

Bement a templomba, ellopta a keresztet Budapesten

Megint egy drogos, akinek jó ötletnek tűnt betörni egy...

Közszolgálati TV-ben közvetítették az LMBTQP “misét” Németországban

Miközben a Vatikán nem tesz túl erőteljes lépéseket a...

Kommunista vamzerek miatt tiltották a HVIM Facebook-oldalát

Mivel a hazai szélsőbaloldal harmatgyenge, ezért az antifasiszta ellenállás...

Kategóriák

AI alapú megfigyelés: Mi célzott reklámokat, a palesztinok rakétákat kapnak

A Gázai háború során Izrael csúcsra járatta az AI...

Kína egy gombnyomással megbéníthatná Európa egyes országainak tömegközlekedését?

Milyen meglepő: Kína távolról hozzáfér az általuk gyártott elektromos...

Bement a templomba, ellopta a keresztet Budapesten

Megint egy drogos, akinek jó ötletnek tűnt betörni egy...

Közszolgálati TV-ben közvetítették az LMBTQP “misét” Németországban

Miközben a Vatikán nem tesz túl erőteljes lépéseket a...

Kommunista vamzerek miatt tiltották a HVIM Facebook-oldalát

Mivel a hazai szélsőbaloldal harmatgyenge, ezért az antifasiszta ellenállás...

Kihallgatták a betiltott pécsi homoszexuális vonaglás főszervezőjét

Kihallgatta a rendőrség a mai napon a betiltott, illegális...

A HVIM ellentüntetőit bírságolták meg a Pécs Pride kapcsán

Miközben a Pécs Pride főszervezőjét a Pécsi Rendőrkapitányságon gyanúsítottként...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55