
Amióta megkezdődött a tömeges könyvkiadás, rohamos zuhanásba kezdett azok minősége. Mintha nem lett volna eddig elég a rengeteg értéktelen műből, most újabb szintre süllyedtek. Már nem emberek agymenéseit, hanem mesterséges intelligencia által kreált könyveket árusítanak.
Exkluzív anyagok, mémek, rövid hírek, amiket nem feltétlenül rakunk ki a weboldalunkra…
Február közepén több mint kétszáz olyan e-könyvet lehet megvásárolni az Amazonon, amelynek legalább egyik szerzője a ChatGPT, az épp legnépszerűbb intelligens csetbot, de mivel jellemzően sokan be sem vallják, hogy a mesterséges intelligencia segítségével írták a könyvüket, ez a szám valószínűleg jóval magasabb. A könyvek között ott van a “Hogyan írjunk és hozzunk létre tartalmat a ChatGPT használatával” vagy “A házi feladat ereje” című kötet és “Az Univerzum visszhangjai” című versgyűjtemény. Még egy új alműfaj is megjelent az Amazonon: a ChatGPT használatáról szóló könyvek, amelyeket teljes egészében a ChatGPT írt.
Úgy tűnik, hogy a ChatGPT kész felforgatni a könyvipart, mivel a regényírói ambíciókat dédelgetők és önsegítő guruk, akik gyorsan akarnak pénzt keresni, a szoftverhez fordulnak, és az Amazon Kindle Direct Publishing egyszerűsített kiadófelületen keresztül közzéteszik az “írásukat”. A YouTube-on, a TikTokon és a Redditen több száz oktatóanyag található, amelyek bemutatják, hogyan készíthet bárki ilyen könyvet mindössze néhány óra alatt. A legegyszerűbb témák között szerepelnek a gyors meggazdagodást ígérő tervek, fogyókúrás tanácsok, kódolási tippek és receptkönyvek, illetve nagy kedvence a mesterséges intelligenciának még az illusztrált mesekönyv is.
“Ez egy olyan dolog, ami miatt igazán aggódhatunk, mert ezek a könyvek elárasztják a piacot, és sok szerző el fog esni a munkától”
– mondta Mary Rasenberger, az Authors Guild írócsoport ügyvezető igazgatója. “Átláthatónak kell lennie mind a szerzők, mind a platformok részéről annak, hogyan készülnek ezek a könyvek, különben sok rossz minőségű könyv árasztja el a piacot.”
Az Amazon egyelőre nem írja elő a szerzőknek, hogy kötelezően fel kell tüntetniük, ha mesterséges intelligencia használatával írták a könyvüket. A Reutersnek küldött levelében az Amazon nem tért ki arra, hogy tervezi-e módosítani vagy felülvizsgálni a Kindle áruház irányelveit a mesterséges intelligencia vagy más automatizált íróeszközök használatával kapcsolatban. “Az áruházban található összes könyvnek meg kell felelnie a tartalmi irányelveinknek, beleértve a szellemi tulajdonjogok és az összes többi vonatkozó törvény betartását” – írta Lindsay Hamilton, az Amazon szóvivője egy e-mailben.
Ez lenne a jövő nemzedékének szellemi öröksége? A mesterséges intelligencia fogja “tanítani” az embert? Nos, mi nem kérünk a modern világ szemetéből!
Teológia meggyalázása: mesterséges intelligenciával íratta prédikációját az ökumenikus lelkész
(Telex nyomán Szent Korona Rádió)
Kérjük, támogassa adója 1%-ával a HVIM-et!
A szervezet valós, kézzelfogható eredményeiről itt olvashat.
Felajánlását az Azonosságtudat Alapítványnak küldje el!
Adószám: 18218082-1-07
Ne feledkezzenek meg a technikai számos felajánlásról sem, támogassák a Kvintesszencia Kiadót!