Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...

Grandiózus, fáklyás felvonulás Horthy Miklós kormányzó halála 65. évfordulójának alkalmából

Horthy Miklós halálának 65. évfordulója alkalmából grandiózus, fáklyás és fehér lovas felvonulást tart, közterületi Horthy-lovasszobor állítását is kezdeményezve a nemzeti összefogás jegyében a Mi Hazánk Mozgalom, a Horthy Miklós Társaság, a Trianon Társaság, az 1956-os Vitézi Lovagrend Világszövetsége, a MIÉP, az FKgP, a Betyársereg, a Mi Hazánk Motorosai, a Magyar Önvédelmi Mozgalom, a HVIM, a Mi Hazánk Ifjai, az Identitesz és a Magyarok Világszövetsége. Legyen Magyarország a magyaroké!

Ne maradj le a híreinkről! Cenzúramentes felületek:
A Szent Korona Rádió Telegram-csatornája >>>
A Szent Korona Rádió Jobbklikk oldala >>>
Csatlakozz!

Február 6-án, vasárnap 16 órakor kezdődik nagyszabású, ökumenikus jellegű rendezvényünk a budapesti Szent Gellért téren, röviden felszólal:

  • Csuka Tamás ny. ref. tábori püspök és dandártábornok
  • meglepetés: egy katolikus lelkipásztor
  • Csicsai László, az első közterületi Horthy-szobornak otthont adó Kereki polgármestere
  • Zetényi Csukás Ferenc, a Horthy Miklós Társaság t. elnöke
  • dr. Apáti István, a Mi Hazánk országgyűlési képviselője
  • László Attila, a Magyar Önvédelmi Mozgalom vezetője
  • Patrubány Miklós, a Magyarok Világszövetségének elnöke
  • Toroczkai László, a Mi Hazánk elnöke

Megtekinthető lesz az újbudai Szent Gellért térre kezdeményezett Horthy-mellszobor gipszmintája és a Szent Korona másolata. Közreműködik Vári Kovács Péter, Sziva Balázs és Kovács Richárd (Romer), valamint a lovas hagyományőrzők, a Bakonyi Poroszkálók Csepin Péter vezetésével.

17 óra körül fáklyás vonulás indul a Parlamenthez egy nagy-magyarországos teherautó felvezetésével és katonadalokkal, nemzeti színű bengáli tűzzel a felvonulóknak lezárt Szabadság hídon. A 3 km-es távot kb. háromnegyed óra alatt tesszük meg gyalog, de aki nem tudja, az tömegközlekedéssel (pl. metróval) is átmehet. A felvonulás a Kossuth térnél ér véget (ott is lesz színpad a Nemzeti Vértanúk emlékműve mögött), ahogy Horthy Miklós is a Gellért Szállóból ment a Parlamentbe kormányzóvá választásának napján.

Kövessük útját! Szebb jövőt!

Lépjünk újra együtt a legbátrabbak nyomába! – XII. Legbátrabb Város Emléktúra

Életnagyságú szoborcsoporttal állítanak méltó emléket a Rongyos Gárdának Ásotthalmon

Szabad politikai véleménynyilvánítás a Horthy-szobrot megrongálni

(Szent Korona Rádió)

izraeli katonák

Halva szülte meg gyermekét a ciszjordániai nő, mert az izraeli katonák feltartóztatták a mentőautót

Hiába próbálták megmenteni a palesztin mentősök a 28 éves eszméletlen ...

Közel-Kelet

2026. 08. 7.

Gyermekmolesztálás miatt őrizetben az LMBTQP-lobbista

Gyermekmolesztálás vádja miatt csapott le a rendőrség egy transznemű influenszerre

Egy ismert LMBTQP-lobbistára csapott le a rendőrség gyermekmolesztálás vádja miatt. ...

LMBTQP

2026. 08. 7.

Vármegyés Gyerektábor

„Erős és áldozatkész ifjúság jelenti a nemzetünk jövőjét!” – ilyen volt a Vármegyés Gyerektábor (VIDEÓ)

Izgalmasan telt a HVIM által szervezett gyerektábor a festői Badacsonyban, ...

64

2026. 08. 7.

Telegram-posztjaink (2026.08.06.)

Az Apple eltávolította a Telegramot az App Store-ból; Ukrajna szinte teljes fegyverarzenálját bevetette Oroszország ellen; örvendeznek a zsidók Lannert döntésén, eltávolítják Takaró Mihályt a közoktatásból

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 08. 6.

Telegram-posztjaink (2026.08.03.)

A Partizán műsorvezetőjét kérte fel Orbán Anita a Magyar Külügyi Intézet élére; továbbra is tombol a migrációs válság Spanyolországban; tűzoltóslaggal pacsálják a vizet az Ozorán

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 08. 6.

Újabb buzeráns többletjog: homoszexuális pár javára döntött a gyámhatóság

A nemzetbiztonsági kockázatot jelentő Háttér Társaság segítségével a jogi kiskapukat ...

LMBTQP

2026. 08. 6.