Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...

15 éve megemlékeznek a Szent Korona utolsó őrzési helyszínén

Tizenötödik alkalommal került megrendezésre Kőszegen a Szent Korona Emléktúra a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom (HVIM) szervezésében.

A rendezvényt a Himnusz eléneklése után Varga Lukács Veronika nyitotta meg, Sajó Sándor: Magyarnak lenni című versével.

A megemlékezésen Toroczkai László szólalt fel, majd egy 18 km-es túra következett, a Szálasi-bunkernél pedig Tyirityán Zsolt szavai hangzottak el.

Toroczkai László beszédében emlékezett meg arról a korai momentumról, minek során 15 esztendővel ezelőtt egy, a HVIM által Vas megyében, Kőszegen megrendezett vezetőségi ülésen Stampfel Szilárd (aki azóta a Szent Korona emléktúra védnökévé vált) vezetésével látogatták meg először, az akkor még teljesen elfeledett, romos és gazos koronaőrző bunkert.

Itt fogant meg a gondolat, hogy a fenti helyet újra méltóvá téve évről évre emlékezzenek a Szent Korona országból való 1945-ös, szovjetek előli kimenekítéséről.

Toroczkai hangsúlyozta, hogy küldetésünkké kell tennünk egy olyan generáció kinevelését, melynek tagjait nem csupán a földi dolgok foglalkoztatják, hanem felismerik, hogy vannak magasabb rendű dolgok annál, mint a tej literenkénti ára. Nem hagyhatjuk, hogy a jövő nemzedékének a Szent Korona csak egy tárgy legyen a sok közül.

A beszéd elhangzását követően Toroczkai László és Stampfel Szilárd koszorút helyeztek el a bejárat falán.

A túra a kálvária kaptatóján indult fölfelé a Kálvária-hegy tetejére, itt a templom mellett elhaladva a Trianon-kereszthez érkeztünk.

A Trianon-keresztnél a felvidéki vármegyések helyezték el a megemlékezés koszorúját

A keresztnél Stampfel Szilárd szót ejtett Kőszeg egykori mártír polgármesteréről, illetve felhívta a figyelmet a kőkereszten látható, golyók által ütött sérülésekre, amit kommunisták okoztak.

A továbbiakban érintettük az Óház kilátót, majd a Stájerházak és a Hörmann-forrás felé tett kerülő után már sötétben érkeztünk meg a Kincs-pihenő lábában megbúvó Szálasi bunkerhez.

Tyirityán Zsolt, a Betyársereg vezetője már sötétedés után mondhatta el megemlékező beszédét

Itt Tyirityán Zsolt, a Betyársereg vezetője beszélt Szálasi Ferenc példamutató életéről és a háború során mutatott hősiességéről.

Vármegyés túrázók

A túra legifjabb tagja egy 8 hónapos kisbaba volt, aki pedig a két lábán végig járta, az a 7 éves Veronika. Gratulálunk nekik!

(64 – Szent Korona Rádió)

 

transz gyerek

Hisztiznek a lobbisták, mert 19 év alattiakat nem műtenek át az új new york-i transzklinikán

Ajjaj, nagy a baj: szegény fiatalokat nem engedik, hogy „teljesen ...

LMBTQP

2026. 06. 25.

A homoszexuálisokat még az ördög is megveti – Szentek szavai a szodómiáról

Manapság még a magukat vallásosnak, kereszténynek valló, sőt akár klerikális ...

Trón és Oltár

2026. 06. 25.

pedofil homoszexuális

Ez a „szerető közeg”? Pedofil bűncselekményekkel és emberkereskedelemmel vádolják az Egyesült Királyság első homoszexuális „apját”

Hogyhogy nem, újabb szivárványcsaládról derült ki, hogy a „apa és ...

LMBTQP

2026. 06. 25.

A Tisza-kormány aláírja a magyar oktatás halálos ítéletét?

Mire számíthatunk a Tisza-kormány oktatási miniszterétől, Lannert Judittól? Milyen irányba ...

Belföld

2026. 06. 24.

Telegram posztjaink (2026.06.23.)

Lövöldözés történt egy zsidó negyedben; Megszólalt az Erzsébet hídról a buzizászlókat eltávolító férfi; Fokozott rendőri jelenlét lesz a budapesti Pride idején – Telegram posztjaink (2026.06.23.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 06. 23.

A pedofília elfogadtatásának kísérlete

Barcsa-Turner Gábor: A szabad szerelem jelszavával évtizedek óta zajlik az „érzékenyítés” a pedofília elfogadtatásának irányába

Menjünk ki a hálószobájukból?! – követelik. Hát akkor ők meg ...

LMBTQP

2026. 06. 23.