Izrael korlátok nélküli kiszolgálásának megkoronázása gyanánt véglegesítette a parlament a Nemzetközi Büntetőbíróságból (ICC) való kilépést, amire még az izraeli külügyminiszter beszélte rá Szijjártó Pétert. Mindez csak azért, mert a zsidóknak nem tetszik, hogy a büntetőbíróság nem nézi szótlanul a Gázában folyamatosan elkövetett népirtást, és nemzetközi elfogatóparancsot adott ki a háborús bűnös Benjamin Netanjahu ellen, akit magyar gyarmatán tett látogatásakor le kellett volna tartóztatni, de ezt a filoszemita kormány megtagadta.
Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
Kedden az Országgyűlés 134 igen és 37 nem szavazattal, 7 tartózkodás mellett elfogadta Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes Nemzetközi Büntetőbíróságból (ICC) való kilépésről szóló javaslatát. A hivatalos döntésről Szijjártó Péter értesíti az ENSZ főtitkárát.
Még Benjamin Netanjahu látogatásakor belebegtették, majd a magyar kormánynak nevezett izraeli helytartótanács első áprilisi ülésén döntött is róla, hogy Magyarország kilép a Nemzetközi Büntetőbíróságból. A kabinet határozatáról Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter beszélt az ezt követő Kormányinfón.
A kilépésről szóló törvényjavaslatot végül Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes nyújtotta be az Országgyűlésnek, még április elején. Ezzel a kormány huszonhárom év után mondja fel a Római Statútumot, és lép ki a Nemzetközi Büntetőbíróságból, mindezt egy népirtó terrorállam kedvéért.
Izrael véleménye a magyar kormány véleménye
A kormány osztja Izrael azon véleményét, miszerint a bíróság eredeti céljától eltérve “politikai szervezetté” vált, de valójában csak nem tetszik a zsidóknak, hogy a tetteiknek következménye is van. Miközben az Európai Unió tagállamai tagjai a testületnek, több ország (köztük Kína, Oroszország, Törökország, Izrael és az Amerikai Egyesült Államok) máig nem ratifikálta az egyezményt.
Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a lépést indokolva felmondta az izraeli álláspontot, hogy a testület az eredeti céljától eltérve “politikai” döntéseket hoz, mint például a Benjamin Netanjahu izraeli kormányfő elleni vádemelés, mintha nem érdemelte volna ki ezt a lépést a zsidó miniszterelnök. A kormány, kimutatva behódolását a zsidó államnak, nem fogadta el az általuk imádott Benjamin Netanjahu elleni fellépést, ezért nem kívánnak tovább részt venni a bíróság munkájában.
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter az Országgyűlés döntése után közölte, hogy a kormány hamarosan értesíti is a döntésről az ENSZ főtitkárát.
Uniós jogot is sérthet
Arra is van esély, hogy uniós jogot sérthet Magyarország a Nemzetközi Büntetőbíróságból való kilépéssel, erre tett utalást egy brüsszeli sajtótájékoztatón az Európai Bizottság külügyi és biztonságpolitikai szóvivője, Anouar El Anouni.
Anouar El Anouni, az Európai Bizottság külügyi és biztonságpolitikai szóvivője egy brüsszeli sajtótájékoztatón elmondta, hogy az unió támogatja a Nemzetközi Büntetőbíróságot és a Római statútumban lefektetett elveket, és tiszteletben tartja annak függetlenségét.
Az Európai Unióról szóló szerződés 24. cikkének (3) bekezdése értelmében Magyarország köteles a lojalitás és a kölcsönös szolidaritás szellemében aktívan és fenntartások nélkül támogatni az unió külső biztonságpolitikáját, és eleget tenni az unió e téren hozott intézkedéseinek
– mondta a szóvivő.
Izrael beismerte: Ők győzték meg Szijjártót, hogy lépjünk ki a Nemzetközi Büntetőbíróságból
Izraeli csicskaország: kilépünk a Nemzetközi Büntetőbíróságból Netanjahu kedvéért
(Index nyomán Szent Korona Rádió)