A hazai természetfotózás jegyében, minden évben megrendezésre kerülő Varázslatos Magyarország pályázata 2024-ben tényleg varázslatos fotókkal bővült. Mutatjuk a nyertest és a tavalyi év legjobb fotóit is a növény és állatvilágból.
Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
A hazai természetfotózás és természetvédelem képviselői immár 16. éve gyűltek össze azért, hogy a természetet ünnepeljék. A Varázslatos Magyarország minden évben hagyományosan megrendezi kiemelt ünnepségét, ahol a természetfotó elmúlt pályázati évadjának eredményei alapján kihirdeti, hogy kik léphetnek A magyar természetfotó nagydíjának dobogóira, kik lettek a pályázati kategóriák győztesei. Valamint bemutatja a pályázati évad legszebb képeiből készült nagy volumenű kiállítását, amelynek idén a Fővárosi Állat- és Növénykert Biodómja ad otthont.
A Varázslatos Magyarország versenyének különlegessége, hogy szinte egy teljes éven át zajlik, havonta meghirdetett változatos pályázati kategóriákkal. Így a fotósoknak egész évben alkotniuk kell a természetben, hogy minden hónapban színes portfóliót mutathassanak be a szakmai zsűrinek. A havi pályázatok mellett a fotósok év végén elnyerhetik az Agrárminisztérium ajánlásával megalapított elismerést, A magyar természetfotó nagydíját és az ezzel járó Arany Daru szobrot.
A 2024–es nyertes
A 2024-es pályázati évadban az éves pontszámok alapján A magyar természetfotó nagydíjának viselője és az azt megtestesítő Arany Daru szobor tulajdonosa Potyó Imre lett, a 2. helyen Daróczi Csaba, a 3. helyen pedig Kaszás Norbert végzett.
Az ünnepségen a szakmai zsűri tagjai is mind felvonultak a színpadra: Máté Bence, Litauszki Tibor és Suhayda László természetfotósok. Ifj. Vitray Tamás, a National Geographic Magyarország Magazin főszerkesztője, Szilágyi Attila természetvédelmi szakember és természetfotós, Tóth Zsolt Marcell természetfilmes. Valamint Londonból bejelentkezett Britta Jaschinski világhírű fotóriporter is.
A program részeként Horvath Esther „Expedíció az Arktiszon” című vetített képes előadását is láthatták az érdeklődők. A Németországban élő, magyar származású fotós rendhagyó életútjáról és az Alfred Wegener Intézet Helmholtz Sark- és Tengeri Kutatóközpontjának fotósaként izgalmas sarkköri expedícióiról mesélt. Esther képei „National Geographic Explorer”-ként és Nikon Nagykövetként bejárták már az egész világot, ezek készítésének történetébe és kulisszatitkaiba tekinthetett bele a közönség.
A kiállítás 2024. március 30-ig tekinthető meg a Biodómban. A legjobb fotókból alább lehet a válogatást megtekinteni.











Természetfotók egy helyen – kiállítás nyílt az év legjobbjaiból
(Index nyomán Szent Korona Rádió)