Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...
Műsorújság

Természetfotók egy helyen – kiállítás nyílt az év legjobbjaiból

32. alkalommal írta ki a naturArt – Magyar Természetfotósok Szövetsége Egyesülete hazánk és Közép-Európa legnagyobb hagyományokkal bíró, talán legrangosabb természetfotós pályázatát, melyet minden magyar természetfotós meg szeretne nyerni. Csodás képeken a hazai állatok, növények. 

Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

A borító képen a Napnyugtától napkeltéig kategória első díjas fotója látható.

A Saubermacher – Az Év Természetfotósa 2024 pályázat a korábbi megmérettetésekhez hasonlóan, ezúttal is izgalmas versengést hozott – olvasható a naturArt közleményében. A pályázatra 143 szerzőtől 2825 érvényes kép érkezett, a díjakat 12.-én adták át a Magyar Természettudományi Múzeumban. A pályázat névadója idén is a támogató Saubermacher-Magyarország Kft.

Az év természetfotója díj nyertese (Fotó: ifj. Lőrincz Ferenc)

Az intézetben megnyílt a legjobb fotókból rendezett kiállítás, és bemutatták a kiállított képekből összeállított, Az év természetfotói – Magyarország 2024 című kötetet is. A könyv idén is két nyelven, magyarul és angolul jelent meg.

„Az igazán kiváló természetfotó mindig üzenet is, amely sok mindenről tájékoztathat bennünket. Olyan ablak, amely betekintést nyújt a természet titkaiba, felfedi a látvány mögötti lényeget, rögzíti azokat a pillanatokat, amelyek olyan gyorsan játszódnak le, hogy a szemünk képtelen követni, de tovább gondolva, láttatni engedi a közelmúltat vagy akár a jövőt. Elkalauzol olyan rejtelmes helyekre, ahol még álmunkban sem jártunk, olyan vizuális élményekkel ajándékoz meg bennünket, amelyek akár életünk végéig elkísérhetnek.

De felhívás vagy vészkiáltás is lehet, hogy változtassunk megszokott, kényelmes életünkön, hogy az utánunk jövő nemzedékeknek is lehetősége legyen átélni azt a temérdek földi csodát, amit az élő Természet nyújt számunkra”

– mondta Dr. Kalotás Zsolt, a zsűri elnöke.

Az állatok viselkedése 1. díj (Fotó: Máté Bence)

Fáth Péter, a naturArt elnöke szerint a harmadik fordulóba bejutott mintegy 400 kép mindegyike megérdemelte volna, hogy falra kerüljön.

„Ez a magas színvonal eredményezte, hogy idén a korábbinál több, összesen 131 pályamű kerül falra, illetve az albumba. Nagy örömünkre 49 olyan szerző volt a pályázaton, akik kimagasló képet tudtak készíteni és képeik bemutatásra kerülnek. Idén mindenki Daróczi Csabát akarta legyőzni. De ez nem sikerült”

– tette hozzá.

Ifjúsági kategória (Fotó: Gazsi Máté)

  • 2024-ben Az év természetfotósa címet Daróczi Csaba nyerte, akinek 16 képe szerepel a legjobbak között, ami abszolút csúcs a verseny 32 éves történetében.
  • Az év ifjú természetfotósa Gazsi Máté lett több nagyszerű képével.
  • Az év természetfotója 2024-ben címet ifj. Lőrincz Ferenc A küzdelem című felvétele nyerte el.

Emlősök viselkedése 1. díj (Fotó: Potoczky László)

Igazi ritkaságokat rejt a Somló: megjelent a Hajnalmadár

A sünök száma 30 százalékkal csökkent – hogyan mentsük meg őket?

(National Geographic nyomán Szent Korona Rádió) 

Mecset nyílt Szombathelyen – Van-e ok az aggodalomra?

A szombathelyi mecset nyitás hírére sokan felkapták a fejüket. A ...

Belföld

2026. 06. 12.

Magyar zászlót égettek szerb diákok; Németország új generációi már nem lesznek németek, Ukrán drón csapódott be a Zaporozsjei atomerőműbe – Telegram posztjaink (2026.05.30.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 05. 31.

Újabb értékes filozófiai mű jelent meg magyar nyelven: Jean Hani – A fekete szűz

Jean Hani francia filozófus és tradicionalista író, valamint az Amiens-i ...

Ősök szelleme

2026. 05. 30.

Zagyva György Gyula a Magyar Jelen podcastban; Napi migráns: késelés Svájcban; Csak az oltári szentség maradt a brazil templomból – Telegram posztjaink (2026.05.28.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 05. 29.

Trianon Felvonulás

HVIM: A Trianon Felvonulás beteljesítette küldetését

A HVIM – Magyar Ellenállás szervezésében 2001 óta minden évben ...

64

2026. 05. 29.

Ott folytatják, ahol a Fidesz abbahagyta – A Tisza is kiszolgálja Izraelt

Az erős és stabil magyar–izraeli kapcsolat mélyen gyökerezik Magyarország nemzeti ...

Belföld

2026. 05. 28.