Két orvos pénzért nemátalakító műtéteket végzett több betegen a kiskunhalasi kórházban. Mint kiderült, az orvosoknak egy magánrendelője is van a településen, a rendelési időben ott dolgoztak, majd ezután titokban végezték el azokat a műtéteket, amelyekért több százezer forintot fizettek a páciensek. Az egyik orvos régóta foglalkozott nemátalakító műtétekkel. A másik pedig a halasi sebész főorvos volt, aki egy köztiszteletben álló személy a településen.
Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
Néhány nappal ezelőtt két orvost tartóztatott le a rendőrség, akik nemi átalakító műtéteket végeztek titokban Kiskunhalason. A “nemátalakító” – és az ehhez kapcsolódó – műtétekért 600 ezer és 1 millió forint közötti összeget kértek.
Mindehhez az egészségügyi intézmény infrastruktúráját használták, és közfinanszírozott ellátás keretében hajtották végre a beavatkozásokat; az operációkat követően a betegek kórházi ellátásban részesültek – derült ki a rendőrség közleményéből.
A letartóztatott orvosok egyike Dr. Bordás Noémi, aki feltételezések szerint a magyarországi “transzpopuláció” nagyjából 70%-át kezelte. A kiskunhalasi kórház urológus szakorvosa, akinek a nemi átalakító műtétek betiltása előtt ez volt a fő szakterülete – és úgy látszik, utána is. A belgrádi nemzetközileg elismert “nemi megerősítő műtétekre” és genitális rekonstrukciós sebészetre specializálódott centrum sebészeti munkacsoportjának is aktív munkatársa.
A magánrendelőben is dolgozott, de a műtéti beavatkozásokat a kórházban végezte el egy másik orvossal közösen, a munkaidejükön kívül. Korábban intimplasztikak.hu néven volt weboldala, ahol a “nemi megerősítő műtéteket” reklámozta. Egy transzlény így nyilatkozott róla 2021-ben:
“Rátaláltam egy fantasztikus doktornőre, dr. Bordás Noémire, aki nagyrészt nemátalakító műtéteket végez, illetve olyanokat, amik a tranzícióhoz kapcsolódnak, de ő végezte például a beavatkozást az arcomon is. Neki ez fontos, teljes mellszélességgel, minden orvosi tudásával és lelkileg is támogatja a pácienseit, a transz emberek ügyét.”
Legutóbb 2025. január 11-én tartott egy előadást a híresen deviáns Szimpozion Egyesülettel, Transznemű emberek és a nemi megerősítő műtétek címmel. Mint minden ilyen LMBTQP eseményen, ezen is kiskapukat, alternatívákat kerestek a hatályos jogszabályok kijátszására. Egy hónappal korábban pedig a transzvesztita Prizma közösséggel közösen tartott egy online beszélgetést hasonló témában.
Bordás Noémi fő érdeklődési területe mindvégig a transzegészségügyre terjedt ki. Ezen sebészeti beavatkozás fejlődésének az egyik nagy támogatója volt Magyarországon, és hosszú évek óta orvosként próbálta segíteni a transznemű embereket. Már 2019-ben tanulmányt készített arról, hogyan végeznek embereken nemátalakító műtéteket.
Az Origo megkereste az érintett kiskunhalasi magánrendelőt, ahol egy kedves hangú hölgy vette fel a telefont. Amikor a már említett urológushoz szerettek volna időpontot kérni, a hangja azonnal megváltozott, majd pánikszerűen közölte, hogy az adott orvoshoz jelenleg nem lehet időpontot kérni. Megkérdezték, hogy nagyjából mikortól lesznek elérhetőek az orvos szolgáltatásai. Sűrű levegőkapkodás után a válasz csak annyi volt, hogy talán két hét és a doktornő újra rendelni fog.
Dr. Bordás Noémi egy budapesti magánrendelőben is rendel, ahol azt írják róla:
“Bordás Doktornőnek nagy tapasztalata van a circumcisios (körülmetélés) műtétek korszerű elvégzésében.”
A másik orvos a kiskunhalasi kórház sebész főorvosa volt. Dr. Soós Károly egy köztiszteletben álló személy a településen, sőt már apja is a neves sebészek közé tartozott, aki évtizedeken keresztül dolgozott a kórház sebészeti osztályán. Soós Károly a kiemelkedő munkája miatt 2022-ben még egy elismerést is kapott. Miközben akkor már a kórházban titokban pénzért végzett nemátalakító műtéteket.
Bár a kiskunhalasi kórház az ügyben nem nyilatkozott, közösségi oldalukon időközben megjelent egy hirdetés, miszerint sebészt keresnek.
A kiskunhalasiak közül volt, aki hallott ezekről a műtétekről, de olyanok is akadtak, akik a hír sajtóban való megjelenése után tudták csak meg, hogy mi történt a helyi kórházban. Az egyik helyi lakos megdöbbentette a hír és felháborítónak tartja, hogy ezek az orvosok nem valódi betegeken segítettek, hanem olyanokon, akik egészségesek voltak.
“Meglepett nagyon, hogy ilyen létezik Kiskunhalason”
– mondta a helyi lakos férfi az Origonak, majd hozzátette, hogy szerinte a kórházból még több dolgozó is benne volt ebben az ügyben.
“Aligha hiszem, hogy két ember meg tudná csinálni ezeket a műtéteket.”
Az orvosokról is megvan a véleménye:
“Olyan betegeket vettek előre, akik csak szépítkezni akartak, és akik térdműtétre vagy akármilyen más műtétre várni, azoknak meg hónapokat vagy akár éveket kell várni arra, hogy meggyógyítsák őket.”
A rendőrök január 29-én a kiskunhalasi kórházban és egy magánrendelőben fogták el azt a két orvost, akiket kötelességszegéssel elkövetett vesztegetéssel gyanúsítanak. Az orvosokat kihallgatták, őrizetbe vették, majd kezdeményezték a letartóztatásukat.
Mindeközben a nyomozók kutatást tartottak az orvosok lakásán, a kórházban és a rendelőben is, és ennek során orvosi dokumentációkat és a pénzmozgásokról készült iratokat foglaltak le.
(Szent Korona Rádió)