Elképesztő, megdöbbentő és teljesen abszurd trend hódít napjainkban: az eutanáziára készülők búcsúbulit tartanak az öngyilkosság előtt. De létezik halál-kávézó is, ahol az éppen életüket eldobni kívánó egyének beszélgethetnek egymással… Mindenki Istent akar játszani, azt hiszik az emberek, hogy bármit megtehetnek, mert az ő testük az ő döntésük – tipikus libsi duma. A helyes gondolkodás: “Amit Isten adott, csak Isten veheti el!”
Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
Döbbenetes trendre hívta fel nemrég a figyelmet a Lifenews.com publicistája: egyesek baráti összejöveteleket tartanak mielőtt eutanáziában részesülnének. Ezzel az a legnagyobb probléma, hogy társadalmi szinten is validálja az asszisztált öngyilkosságot.
A szerző felidézi korábbi élményét, amely még a kilencvenes években történt: egy idős, beteg barátja hasonló céllal hívott össze otthonába mintegy 20 embert. Eredeti terve az volt, hogy mindenkinek elmondja, mennyire szereti, tiszteli őket, majd meghallgatja a viszontköszöntéseket és beveszi a gyilkos tablettákat. Ám nem ez történt: az összes barát és ismerős megpróbálta lebeszélni tettéről, akkor sikeresen (sajnos egy eutanáziáról szóló kiadvány hatására egy évvel később végrehajtotta az öngyilkosságot.)
“Ám 1991-ben még elképzelhetetlen lett volna az, hogy a barátok és ismerősök helyeselve bólogassanak, amikor valaki éppen kioltani készül saját életét.”
Búcsúparti az asszisztált öngyilkosság előtt
Mostanra viszont olyan erőt és befolyást nyert az eutanáziát (asszisztált öngyilkosságot) népszerűsítő lobbi, hogy nem csupán egyre gyakoribbak az ilyen események, de a sajtó is meghatódva számol be róluk.
Egy hírportál nemrég arról cikkezett, ahogyan két barátnő megemlékező kirándulást tett a hegyekben. Eközben paralízisben szenvedő ismerősük éppen saját elhatározásából vetett véget életének. Az eseményről nyilatkozó asszonyok kicsit sírdogáltak, szomorúak voltak miatta, mert hát az illető hiányozni fog nekik. Végülis „furcsa módon örültek is”, mert hát „mindannyian elhagyjuk egyszer ezt a világot”. Elmondásuk szerint barátjuk már úgyis nagyon szenvedett.
“Kicsit képzavaros szavaik szerint az öngyilkos így visszanyerte a kontrollt a teste felett, amelyet már nem ő irányított.”
A fenti cikkben szó esett még az úgynevezett halál-kávézókról. Ezeket azért hoztak létre, hogy aki oda betér, az beszélgethessen hasonló „érdeklődési körrel” rendelkező emberekkel a halálról, annak aktusáról.
Persze mindannyian meghalunk egyszer, és valóban érdemes ebben a dimenzióban is gondolkodnunk. De minderre a hitünk és önmagunk fejlesztésére szolgáló eszközként kell tekintenünk – hívja fel rá a figyelmet a publicista.
Ha viszont részt veszünk egy ilyen búcsúparti megszervezésében, akkor valójában cinkostársakká válhatunk az illető halálában, hiszen jelenlétünkkel érvényesítjük az illető döntését. Ezt azért nagyon fontos tudnunk, mert még a legnagyobb betegségben szenvedő és ezért öngyilkosságot fontolgató ember is meggondolhatja magát, ha jó kezekbe kerül és megfelelő támogatást kap. Ha viszont szó nélkül elfogadjuk az öngyilkossági döntést, akkor szerettünket talán éppen az utolsó esélytől fosztjuk meg, hogy kibéküljön életével és megtalálja annak szépségét.
“Nem akkor hagyjuk el az öngyilkosságra készülő személyt, ha el akarjuk téríteni a döntésétől, éppen ellenkezőleg.”
Legális vagy illegális?
Sok helyen olyan természetességgel fogadták el az eutanáziára vonatkozó törvényjavaslatot, mintha arról döntenének: reggelente minden embernek kávét kell innia.
Legismertebb eset még tavaly történt Svájcban. Akkor egy erdő közepén egy öngyilkos kapszulába akart véget vetni az életének egy nő. A szerkezet használatához – amit 3D nyomtatóval is ki lehet nyomtatni akár – sem orvosi, se pszichológia vizsgálat nem szükséges. Beleül a polgártárs és megöli magát. Ebben segítettek a svájci nőnek a barátai, akiket ezért bíróság elé is állítottak.
De van olyan ország, amelynek még nem ment el teljesen a józan esze: Németország teljesen elzárkózott a legalizálástól.
A momentum a pokol vágóhídjára küldené az elkeseredett lelkeket
(vasarnap.hu nyomán Szent Korona Rádió)