Óriási siker volt a HVIM jótékonysági fekvenyomó versenye (videó)

Szombaton került sor a HVIM jótékonysági fekvenyomó versenyére Szentesen, melyet két bebörtönzött székely vármegyés hazafi, Szőcs Zoltán és Beke István megsegítésére rendeztek.

Mielőtt az események taglalásába belemennénk, néhány szó arról, hogy miért egy ilyen rendhagyó esemény megrendezésére vállalkoztunk. Nem lehet nem észrevenni, hogy a nemzeti oldalon jelen lévő fiatalok (és idősebbek) közül szerencsére nagyon sokan hódolnak különböző sportoknak, és ezen belül is kiemelten sokan “gyúrnak”. Az alapötlet az volt, hogy ezt a sport iránti elkötelezettséget fordítsuk olyan irányba, hogy ne csak a Facebook-ra kiposztolt fotók, hanem egy nemes ügy szolgálata adjon értelmet a rengeteg elvégzett edzésnek. Ahogy ezeket a dolgokat összegeztük, úgy a képlet eredményeként egy fekvenyomó verseny jött ki.

Szerencsénkre mindenki azonnal a kezdeményezésünk mögé állt akit megkerestünk vele, és kezdődhetett a szervezés. Nem kevés időt és energiát fordítottunk arra, hogy egy igazán színvonalas rendezvényt hozzunk tető alá. Igazán megtisztelő volt, hogy nagyon komoly sportemberek segítettek nekünk, ahogy azt is jó volt megtapasztalni, hogy a helyi nemzeti közösség tagjai is lelkesen működtek közre, és közösen oldottunk meg minden felmerülő problémát.

Egy szentesi középiskola tornatermében került sor a rendezvényre. Büszkén jelenthetjük ki, hogy szombat délutánra teljesen megtelt a terem a versenyzőkkel és az érdeklődőkkel. Nevezésekre, mérlegelésre 14.00-tól volt lehetőség, közel 40 név került fel a nevezési lapokra.
12717768_487949778075335_1903201612219045246_n (clicks: 23)Vármegyés lányok a regisztrációnál, és a mérlegelésnél.

15.00 után nem sokkal Tyirityán Zsolt beszédével nyitottuk meg hivatalosan a versenyt, aki a versennyel kapcsolatban elmondta, hogy igazán örül a vármegyés kezdeményezésnek, hogy ilyen rendezvényekkel is harcoljunk céljainkért. A Betyársereg vezetőjét Bartalos Tamás követte, aki a technikai tudnivalókat ismertette. Itt kell elmondanunk, hogy személyében egy igazán példaértékű sportembert ismerhettünk meg, nem csak azért mert profi módon bíráskodott, majd nyerte meg a legnagyobb kategóriát, hanem azért is mert hatalmas rutinjával mindenben segített nekünk, akiknek -egyelőre!- még ismeretlen terep volt egy ilyen rendezvény lebonyolítása.

12717172_487949921408654_4825060118421035146_n (clicks: 20)Pataki János, a verseny főszervezője a megnyitón.

12745476_487949934741986_3765925157907868838_n (clicks: 8) Tyirityán Zsolt, a Betyársereg vezetője nyitotta meg a tornát.
12717264_487949978075315_3819321691304791870_n
Bartalos Tamás a verseny bírája, és a 100 kg. feletti kategória győztese. Ezúton is köszönjük a közreműködését, és gratulálunk az eredményéhez!

Először a hölgyek és a 85 kg alatti kategória versenyzői mérették meg magukat, őket követték a 85 és 100 kg feletti kategória versenyzői, majd pedig az igazi nehézsúlyú versenyzők 100 kg felett.

10372558_487950161408630_481202273062193547_n (clicks: 11)
12734130_487950001408646_7505427490454954902_n

12729280_487950108075302_6215100614461715258_n (clicks: 17)

Mindvégig rendkívül sportszerű és bajtársias hangulat uralkodott a versenyen. Igazán nagy elismerés, hogy a tapasztalt és rengeteg versenyt megjárt sportolók is elismerően szóltak a szervezők munkájáról!

165919_487950221408624_5803505750775400313_n (clicks: 29)
10426781_487949854741994_5581591668558024039_n

12729142_487949821408664_6905026837377865099_n

12733358_487950044741975_1324583027958740986_n

12742325_487949748075338_1968347211882008213_n

12743766_487950121408634_3713947661632551760_n

12745747_487949888075324_7214923418030930325_n
Összességében egy nagyon-nagyon sikeres rendezvényen vagyunk túl, reméljük, hogy sikerült egy új fejezetet nyitnunk a nemzeti oldal történetében ezzel a fekvenyomó versennyel, és egyre több sporttal kapcsolatos eseményre kerül sor, hiszen a sport mindig honvédelem!
1937258_487950311408615_4217863405629841495_n (clicks: 20)Tyirityán Zsolt és a 85-100 kg közötti kategória győztese Nagy Zsolt.
1511342_487950364741943_1190491706364186942_n (clicks: 20) Tyirityán Zsolt és a 100 kg feletti kategória győztese Bartalos Tamás.

Nem zárhatjuk mással a beszámolónkat, mint azzal, hogy:

SZABADSÁGOT A SZÉKELY HAZAFIAKNAK! – SZABADSÁGOT SZÉKELYFÖLDNEK!

Végezetül pedig egy rövid videó az eseményről, melyen a torna utolsó nyomása látható, mely egyben Bartalos Tamás győzelmét is jelentette: