A szélsősegesen liberális, „emberi jogokat” védő szervezet annyiban komolyan gondolja magát, hogy elismeri Izrael súlyos bűnöket követ el a Közel-Keleten. Szerkesztői megjegyzésként fűznénk hozzá, hogy a Szent Korona Rádió álláspontja szerint a Hezbollah nem összehasonlítható Izrael sötétségével, hiszen küzdelmüket Isten pártján állva folytatják.
Az Orientalista.hu cikkét változatlanul közöljük.
Syksy Räsänen prominens finn fizikus, aki mellesleg az Amnesty International vezetőségi tagja, a Twitteren egyenlőséget a cionista állam és a Hezbollah között miután Németország betiltotta a libanoni szervezet működését – írja a The Jerusalem Post.
„A Hezbollahot azért tiltották be, mert Izrael államának erőszakos eltörlésére uszít, és megkérdőjelezi Izrael államának jogát a létezéshez. Helyettesítsük csak be Izrael helyére Palesztinát, és ez igaz a legtöbb izraeli pártra is”
– állt twitter-posztjában, majd továbbment:
„A nyilvánvaló különbség az, hogy a legtöbb izraeli párt Palesztina megsemmisítését hajtja végre, nemcsak felszólít rá.
Ennek ellenére a Likud, a Jés Átid, a Sasz, a Munkapárt stb. Németország és az EU megbecsült partnerei, nem pedig terroristaként vannak számon tartva”.
Mint ahogy ez várható volt Räsänent, számos válaszban nevezték antiszemitának, Hillel Neuer az ENSZ-figyelő UN Watch szervezet igazgatója szerint az Amnesty terroristákat, nőgyűlölőket, antiszemitákat és homofóbokat támogat.
A finn fizikus szerint a kommentek, amelyek nagy része vulgáris stílusú,
„jól példázzák az izraeli apartheid rendszer támogatóinak célzott inzultáló kampányait”.
Germany’s ban on Hezbollah is a perfect illustration of how terrorist lists are tools of power politics.https://edition.cnn.com/2020/04/30/europe/germany-bans-hezbollah-grm-intl/index.html …
Germany bans Lebanese militant group Hezbollah
Germany announced Thursday it has designated the Lebanese militant and political group Hezbollah a terror organization, banning all of its activities in the country and ordering raids on sites police…
„Ez természetesen nem csak az apartheid-párti tömegre jellemző, számtalan fajta politikai csoport művel hasonlót a Twitteren. De ha az izraeli apartheidről van szó a spektrum kiterjed események megtagadására, emberek munkahelyeikről való kirúgatására sőt, még fizikai támadásokra is. Ez azonban semmi ahhoz képest, amikkel a palesztin emberi jogok védelmezőinek kell szembenézniük: bebörtönzés, kínzás, gyilkosságok szisztematikus kampányával évtizedek óta” – folytatta tovább az Amnesty-vezető.
(Orientalista.hu nyomán Szent Korona Rádió)