Oroszország több száz, katonáknak szánt, robbanóanyaggal ellátott cipőtalpbetétet foglalt le – közölte az Orosz Szövetségi Biztonsági Szolgálat (FSB). A vélhetően ukrán titkosszolgálati akciót alattomosan hajthatták végre: humanitárius segélyként érkeztek a talpbetétek.
Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítve a háborús hírekkel és a nagyvilág történéseivel
Talpbetétekbe rejtett robbanóanyag
A hideg időjárási időszakra szánt „fűthető” talpbetéteket állítólag olyan mennyiségű robbanóanyaggal szerelték fel, amely robbanás esetén képes az áldozat végtagjainak letépésére.
Az oroszok az ukrán titkosszolgálatokat vádolják azzal, hogy akár 504 katonát is megcsonkíthattak volna.
„Oroszországban őrizetbe vettek egy 1994-ben született külföldi állampolgárt” – közölte az FSZB, hozzátették azt is, hogy Tádzsikisztánból származik. „Részt vett a fegyverek Oroszországba történő csempészésében Lengyelországból Fehéroroszországon keresztül, amelyet az ukrán titkosszolgálatok szerveztek.”
„A talpbetétekben elrejtett robbanóanyagok ereje 1,5 gramm TNT-egyenérték volt”
– közölte az FSZB.

„A robbanás akkor következik be, amikor a talpbetéteket áramforráshoz csatlakoztatják, és úgy tervezték, hogy a katonák végtagjainak egy részét letépje…”
A talpbetétek állítólag egy „humanitárius segély” szállítmányban voltak.
„A cipőtalpbetéteket humanitárius segélynek álcázva kellett volna eljuttatni a különleges katonai műveleti övezetben állomásozó orosz csapatokhoz” – jelentette a TASS.

Robbanóanyagot töltöttek volna drónokba
Állítólag Ukrajna kísérletet tett arra is, hogy Moszkvában drónokat szerezzen, amelyeket robbanóanyaggal tölthettek volna meg, és az orosz főváros célpontjai ellen vethettek volna be.
„Amennyiben robbanószerkezetekkel szerelték volna fel őket, az ukrán titkosszolgálatok hatékony terrorfegyverhez jutottak volna, amelyet moszkvai célpontok ellen szándékoztak bevetni” – áll a közleményben.
A módszer kísértetiesen hasonlít a cionisták csipogós akciójához.
Zelenszkij lemondatta az ukrán titkosszolgálat vezetőjét, már ki is nevezték az utódját
Az ukrán titkosszolgálat felrobbantotta a Krími híd tartóoszlopait
Újabb titkosszolgálati incidens: ukrán drónt lőtt le a magyar honvédség Tokajnál
(Daily Mail nyomán Szent Korona Rádió)

