szombat, május 9, 2026
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

Kínára és Indiára is újabb vámokat vetnének ki, hogy Oroszország rajtuk keresztül se tudjon szállítani

Trump és Putyin alaszkai találkozója nem hozta meg a változást az ukrán-orosz háborúban, sőt a közelmúlt eseményei inkább az eszkaláció felé mutatnak. Tegnap szemléztük a lengyel külügyminiszter nyilatkozatát arról, hogy szerinte Putyin gúnyolódik Trumpon, a Bloomberg értesülései szerint az Egyesült Államok arra készül, hogy a G7-es országokat akár 100%-os vámok bevezetésére ösztönözze Kínával és Indiával szemben az orosz olajvásárlásaik miatt, hogy ezzel nyomást gyakoroljanak Putyinra az ukrajnai háború befejezése érdekében

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

A javaslat komoly kihívást jelent, mivel az EU több tagállama, köztük Magyarország is blokkolta az Oroszország energetikai szektorát célzó szigorúbb szankciókat – pedig az ilyen intézkedésekhez minden tagállam támogatására szükség lenne.

Friss értesülések szerint az Egyesült Államok azt tervezi, hogy

rávegye a G7-eket akár 100%-os vámok kivetésére Kínára és Indiára az orosz olajimportjuk miatt,

abban a reményben, hogy ezzel nyomást gyakorolhat Putyinra az ukrajnai háború lezárására.

Ezen felül az amerikai javaslat szerint a G7-es országoknak jogi utat kellene találniuk az orosz állami vagyon lefoglalására, és fontolóra kellene venniük ezeknek az eszközöknek a felhasználását Ukrajna védelmi költségeinek finanszírozására. A befagyasztott orosz vagyon mintegy 300 milliárd dollárjának túlnyomó része Európában található.

A G7 soros elnöki tisztét betöltő Kanada pénteken összehívta a csoport pénzügyminisztereit, hogy “további intézkedésekről tárgyaljanak az Oroszországra nehezedő nyomás fokozása és háborús gépezetének korlátozása érdekében“.

Az amerikai javaslat 50-100%-os másodlagos vámokat szorgalmaz Kínával és Indiával szemben, valamint korlátozó kereskedelmi intézkedéseket mind az import, mind az export területén, hogy megfékezzék az orosz energiahordozók áramlását és megakadályozzák bizonyos kulcsfontosságú technológiák Oroszországba jutását.

Donald Trump elnök közölte az európai tisztviselőkkel, hogy hajlandó átfogó új vámokat kivetni Indiára és Kínára, hogy Putyint tárgyalóasztalhoz kényszerítse Ukrajnával – de csak akkor, ha az európai országok is hasonlóképpen járnak el.

A javaslat kihívást jelent, mivel az EU több tagállama,

köztük Magyarország is blokkolta az Oroszország energetikai szektorát célzó szigorúbb szankciókat

 – pedig az ilyen intézkedésekhez minden tagállam támogatására szükség lenne.

tracker
Orosz fosszilisenergia-export alakulása ezer tonnában kifejezve. Forrás: Russia Fossil Tracker

(portfolio.hu nyomán Szent Korona Rádió)

Lengyel külügyminiszter: Putyin gúnyolódik Trumppal

Albánia közbeszerzésekért felelős minisztere “Diella”, a mesterséges intelligencia-“miniszterasszony”

Legfrissebb

A homoszexuális párok megáldása továbbra sem engedélyezett a Vatikán szerint

A Vatikán újra egyértelművé tette, hogy a homoszexuális párok...

A gyermekvédelmi államtitkár is LMBTQP-lobbista lesz a Tisza-kormányban

A buzilobbista oktatási miniszter után jön a szintén lobbista...

A Tisza sem fogja tudni hazahozni az EU-s pénzek teljes egészét?

Az Európai Bizottság nem biztos abban, hogy a Tisza...

Lépjünk IV. Béla nyomába a Bükk mesés ösvényein!

Idén is méltó emléket állít a HVIM – Magyar...

Kategóriák

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55