A szvasztika, mint gyűlölt szimbólum – Már a finn légierőben is

A jelenkor szellemével haladva Finnország arra készül, hogy teljesen megszabaduljon a légiereje zászlóin 1918 óta használt ősi jelképtől – olvashatjuk a Kuruc.info tegnap megjelent cikkében. Az évek óta napirenden lévő ügyben eddig csak részleges „sikereket” értek el az illetékesek, de ezúttal teljesen száműzni akarják a horogkeresztet. A szvasztika az ország függetlenségét hivatott szimbolizálni.