Tiborcz cége fejleszti a Digitális Állampolgár app arcfelismerő szoftverét

Tiborcz István érdekeltségi körébe tartozik az a Facecom Kft., ami kifejleszti a Digitális Állampolgár appban használt arcfelismerést. Az nem derült ki, hogy mennyi pénzt kap ezért a vállalat, de ismerve a fideszes üzleteket, nem lennénk meglepődve, ha túl lennének árazva. Az eddigi beszámolók szerint a Digitális Állampolgárság használata egyáltalán nem kényelmes és praktikus, több funkció […]
Nulla kényelem, maximális megfigyelés: a DÁP legtöbb funkciója használhatatlan

Rengetegen töltötték le a DÁP applikációt, és váltak digitális állampolgárokká a nagyobb kényelem reményében. A valóságban azonban, a kormány hirdetéseivel ellentétben nem lehet használni olyan sok esetben, mint ígérték. Alapvetően problémás, modern hozzáállás mind a kényelem előtérbe helyezése, mind az, hogy minden adatunkhoz egyetlen alkalmazás hozzáférjen. De az is, hogy ennek az ígéretével a DÁP […]
Így terelnek minket a DÁP felé, ami a digitális rabszolgaságot jelenti

A digitális állampolgárság erőltetése rendkívül sok veszélyt rejthet magában, több a megválaszolatlan kérdés, mint a megválaszolt. S ha Rogán Antal szerint „nem kell félni a digitális állampolgárságtól, mert a magyar adatvédelem erős”, annál inkább van félnivaló – írja a kuruc.info.
A HVIM tiltakozik a Digitális Állampolgárság, mint a big data diktatúra kiépítésének újabb lépcsője ellen!

A HVIM az elmúlt 23 évben meghatározó mozgatórugója volt a létrontással szembeni küzdelemnek, így ismételten tiltakoznunk kell az emberek digitalizációba történő kényszerítése ellen, és közös ellenállásra szólítjuk fel mindazokat, akik még képesek az önálló gondolkozásra, és önálló döntéseket szeretnének hozni a jövőben is – írja a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági mozgalom közleményében, mely alább folytatódik.
„Elkapkodott lépés” volt az Ügyfélkapu megszüntetése az MKOE szerint

Ahogy mi is megírtuk, az Ügyfélkapu megszüntetése azért szükséges a jogalkotó szerint, mert állítólag nem elég biztonságos. Ráadásul az új rendszerrel kapcsolatban is merültek fel biztonsággal kapcsolatos aggályok. A Magyar Könyvelők Országos Egyesülete szerint még csak nem is értik az emberek mit is jelent az authentikátor kifejezés, amit elvileg használni kellene az új rendszerben.
Lépés a Digitális Állampolgárság felé: Mostantól a Miniszterelnöki Kabinetiroda adja ki a személyi igazolványokat

Mostantól nem a Belügyminisztérium, hanem a Miniszterelnöki Kabinetiroda szerepel a személyi igazolványokon kiállító hatóságként. Ennek oka, hogy egy új rendelet módosította a miniszterek, nevezetesen Pintér Sándor és Rogán Antal hatáskörét. Ezzel valószínűleg a Digitális Állampolgárság bevezetését segítik, amellyel teljesen digitalizálni akarják az állampolgárok adatait a nagyobb megfigyelés érdekében.