Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...
Műsorújság

Hazatérés napja! Nemzeti szervezetek megemlékezése az 1938-ban visszacsatolt területekről

Az Igazságot Magyarországnak Szövetség November 2-ára meghirdeti az első Hazatérés napja rendezvényt, hagyományteremtő céllal. Megemlékezünk Felvidék déli részének 1938-as visszatéréséről! Az esemény kettős jelentőségéről a Magyar Jelen hírportál fogalmazott meg cikket Novák Előd bejegyzése alapján.

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

„Amíg a soviniszta Ukrajna ledöntötte a munkácsi turulszobrot, addig mi újat készítettünk, s felavattuk idén a Veszprém vármegyei Lesenceistvándon, a Hazatérés Napján, a második bécsi döntés évfordulóján, augusztus 30-án” – olvasható Novák Előd, a Mi Hazánk alelnöke Facebook-oldalán.

„Bizony, három éve országgyűlési határozati javaslatot is nyújtottunk be, hogy a magyarság méltó módon ünnepelhesse a trianoni diktátum következtében elvesztett egyes nemzetrészeink hazatérését”

– emelte ki a politikus.

Novák Előd emlékeztetett: „A Hazatérés Napja Észak-Erdély visszatérésének, a második bécsi döntésnek a napjára, augusztus 30-ára eső ünnepnap, amely lehetőséget teremt a magyarság számára, hogy megemlékezzen a trianoni diktátumot követő revízióért vívott küzdelemre, amelynek eredményeképp nemzettestvéreink milliói, ősi területeink és javaink jelentős része térhetett vissza a Szent Korona hatálya alá az ezeréves Magyar Királysághoz.”

„A Hazatérés Napja ezért kettős jelentőségű: emléknap, amikor a nemzet fejet hajt a revízióért küzdelmet vívott hazafiak dicsősége előtt, és ünnepnap, amikor hitet teszünk amellett, hogy idővel az isteni örök igazság győzedelmeskedik a hazugság felett, a remény a beletörődés felett, a jog a jogtalanság felett” – zárta Facebook-posztját a nemzeti ellenzéki politikus.

Hazatérés napja

A rendezvényt az Igazságot Magyarországnak Szövetség szervezi. Budaházy György felhívó videóban osztotta meg a program részleteit és fontosságát.

Helyszín: Hazatérés temploma előtti terület (Bp., Szabadság tér 2.)

Időpont: 2025. november 2. 16:30

Felszólalnak:

  • Dr Raffay Ernő (volt honvédelmi államtitkár, történész)
  • Dr Gaudi-Nagy Tamás (NJSZ)
  • Budaházy György (IMSZ alapító)
  • Novák Előd (Mi Hazánk)
  • Gyetvai György Gergely (MVSZ)
  • Barcsa-turner Gábor (HVIM)
  • Vékony Csongor (Életvédők Egyesülete)

Most vagy soha, Kárpátalja! Az Igazságot Magyarországnak Szövetség is részt vesz a HVIM Trianon Felvonulásán

Magyar Jelen nyomán Szent Korona Rádió

A GYERMEKVÉDELMI TÖRVÉNY ELTÖRLÉSÉT KÖVETELI A HÁTTÉR TÁRSASÁG; EGYRE LÁTVÁNYOSABBAK A NÉZETKÜLÖNBSÉGEK IZRAEL ÉS AZ EGYESÜLT ÁLLAMOK KÖZÖTT; ÚJABB ERDÉLYI FALUBAN FOGYTAK EL A MAGYAROK – Telegram posztjaink (2026.06.16.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 06. 16.

Válaszcsapás

Válaszcsapás: Ki a valódi nemzetbiztonsági veszély?

A katonai elhárítás vegzálásai miatt néhány dolgot tisztába tesz Barcsa-Turner ...

64

2026. 06. 16.

Monroe 2.0

Egyre erőszakosabban igyekszik fenntartani hegemóniáját az USA Dél-Amerikában

Az Amerikai Egyesült Államok a teljes nyugati féltekén fenn akarja ...

Geopolitika

2026. 06. 16.

Már a közmédiába vitték volna az LMBTQP-lobbistákat

A külföldről finanszírozott, nemzetbiztonsági kockázatot jelentő LMBTQP-lobbiszervezet Amnesty International számolt ...

LMBTQP

2026. 06. 16.

Hunnia-ügy

Dobjuk össze: Adománygyűjtés a Hunnia-ügy vádlottjainak perköltségére

Ugyan a Hunnia-ügy vádlottjai 2023-ban kegyelmet kaptak, de ezzel nem ...

Hírek

2026. 06. 16.

USA-Irán megállapodás

Az USA-Irán megállapodás legfontosabb sarokpontjai – Izrael nem békél meg?

Donald Trump bejelentette, miszerint az USA és Irán közötti béketárgyalások ...

Közel-Kelet

2026. 06. 15.