Harmadjára tett közzé helyreigazítást a HírTV, amiért hazugságokat terjesztett Biró Ferenc Pálról, az Integritás Hatóság elnökéről, akiről azt híresztelték, hogy a hatóság pénzét magáncélokra fordította. A korrupció felderítésére létrejött intézmény elnöke valószínűleg gondot okozott a NER számára, ezért indulhatott ellene egy komplett lejárató hadművelet.
Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
Biró Ferenc Pál a Facebook oldalán írt a helyreigazításról:
“A HírTV szerkesztősége immár harmadszor (!) teszi közzé, hogy hazugságot terjesztett.”
A helyreigazítás:
“A 2025. január 18. napján »Több mint húszezer négyzetméteres birtokon élhet az Integritás Hatóság elnöke Solymáron+ videó« címmel megjelent cikkünkben valótlanul híreszteltük, hogy Biró Ferenc Pál, az Integritás Hatóság elnöke a hatóság pénzén újíttatta fel az ingatlanát, és a kerítés is abból a pénzből épülhetett.”
Biró Ferenc Pál, az Integritás Hatóság hivatali visszaéléssel gyanúsított elnöke korábban már cáfolta az ellene felhozott vádakat, és kijelentette, hogy amint lezajlik a vizsgálat az üggyel kapcsolatban, rá fognak jönni, hogy nem történt semmi olyan, amivel őt vádolják.
Akkor azt is elmondta, hogy a munka, amit végeznek, tehát a korrupció felderítése olyan érdekeket sért, hogy „ebből azért tud lenni ilyen fennakadás”.
Hozzátette:
“Én az elnökként vagyok itt, az Integritás Hatóság elnökeként vagyok itt. Ez a hatóság büszke arra, és az alappillérei között van, hogy pártatlan, objektív, semmiképpen nem politikai aktor. Én sem vagyok az, a kollégáim sem azok, és a hatóság sem az. Nem szeretnénk bevonulni egy politikai térbe.”
(Szent Korona Rádió)
Érdekeket sért a korrupció feltárása – Bíró Ferenc, az Integritás Hatóság elnöke (interjú)
Betett a NER-nek az Integritás Hatóság? Házkutatást tartott a főügyészség
Integritási Hatóság: Félmilliárdnyi uniós pénzt csaltak el halastavakkal