Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...
Kaskantyú

A polgármester egy éve nem hajlandó kifizetni a megrendelt turulszobrot

Kaskantyú, egy Bács-Kiskun vármegyei falu már egy éve gazdagabb lenne egy méltóságteljes turulszoborral, ha a polgármester hajlandó lenne kifizetni annak árát. Mint kiderült, a szobrász bőven engedett az árból, és a képviselő-testület is lemondott tiszteletdíjukról, de akkor hol lehet a szükséges pénz?

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

Köztéri turulszobrot rendelt egy Bács-Kiskun vármegyei falu, de a polgármester nem fizeti ki az elkészült alkotást.

Az átvert szobrász Kaskantyú település Facebook-oldalán tett közzé egy bejegyzést, amelyben emlékeztette Újházy Zsolt polgármestert, hogy a megrendelt turul már egy éve várja, hogy átvegyék és kifizessék.

Tölgyesi Poós Anna, a turul készítője azt írta, azért választotta az üzenetküldésnek ezt a módját, mert másképp hiába próbálta elérni Újházyt, a telefont sem veszi fel. Az eredeti bejegyzés már közel két hete, augusztus 12-én került ki a község közösségi oldalára, de a jelek szerint eddig nem mozdította előre a hivatali intézkedést.

Szombaton viszont új lendületet kapott az ügy, mert Hadházy Ákos is kiposztolta saját oldalára a szobrásznő nyílt levelét.

A független képviselő által adott nagyobb nyilvánosság miatt megélénkültek a kommentek is. Volt, aki azt kérdezte, hogy a szobrász miért nem adja inkább el másnak a kész szobrot. A felvetésre Tölgyesi Poós Anna reagált is, és közölte, hogy természetesen megpróbálja majd eladni, de csak akkor, „ha már biztos lesz, hogy sosem kerül az eredeti rendeltetési helyére”.

Szerettem volna előbb tudatni Kaskantyú lakosaival, hogy készítettem egy szobrot a település számára, hátha történik valami csoda.

A szobrász szerint a szobor megállapodás szerinti ára kétmillió forint volt. Az ár felét a bronzöntés költsége tette ki, amit mindenképp szeretne visszakapni.

A másik fele a szobrászi tiszteletdíjam, amiről lemondanék a település javára, ez lenne az én ajándékom, így csak egymillió forintot kellene valahogy előteremtenie Kaskantyú derék polgárainak, hogy mégis legyen Turul szobor Kaskantyún

– írta Poós. Emellett a falubeliek szerint a pénz megvan a szoborra, a képviselő-testület tagjai ugyanis éveken keresztül lemondtak a tiszteletdíjukról, hogy összegyűjtsék az árát – de akkor mi az akadálya az átvételnek?

Újházy Zsolt polgármester viszont most sem jelentkezett, hogy elmondja, mi a helyzet a szoborrendeléssel.

A kutya nem bánhat el a Turullal! – A műemlékvédelem sem segített?!

Nemzeti emlékként adna műemléki védelmet a turulszobornak Lázár János

(24.hu nyomán Szent Korona Rádió)

Telegram-posztjaink (2026.07.27.)

Iráni kereskedelmi hajót lőttek ki az ukránok; közösségi összefogással folytatódik a Hazajáró; migráns mészárolt a parkolóbérlete miatt

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 27.

Telegram-posztjaink (2026.07.26.)

Törökország hosszú távú stratégiát dolgozott ki Izrael ellen; migráns hajtott a tömegbe a berlini pride-on; zsidó telepesek végeztek ki négy palesztint Ciszjordániában

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 27.

telegram

Gyerekek előtt mutogatta a s*ggét egy buzeráns; ombudsmani eljárás indult a Bűnvadászok ellen; embercsempészekkel működik együtt a migránsmentő Sea-Watch – Telegram-posztjaink (2026.07.25.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 26.

telegram

A bíróság a deviánsokat védi; elegük van az ukránoknak; meghalt a sokkoló élményben részesült cigány – Telegram-posztjaink 2026.07.24.

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 25.

FSSPX

A kínai kommunisták szentelhetnek püspököt, az FSSPX nem

Miközben a Szentszék az elmúlt hónapokban rendkívüli szigorral lépett fel ...

Trón és Oltár

2026. 07. 24.

Irán Törökország Kurd

Törökország akadályozhatta meg az Irán elleni kurd felkelést

Abbász Aragcsi, Irán külügyminisztere szerint Törökország közbelépése akadályozta meg, hogy ...

Közel-Kelet

2026. 07. 23.