Adófizetők által finanszírozott abortuszért járó pénzről szóló dokumentum szivárgott ki. A halva született gyermekek után közel 4000 dollár támogatást fizet az állam az anyáknak, az abortuszt választóknak több mint ötszörösét.
Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
Egy kiszivárgott dokumentum feltárt egy évek óta folyó erkölcstelen kormányzati gyakorlatot: Ausztrália nagy összegeket kínál azoknak a szülőknek, akik abortuszra mennek.
A július 2-i levél egy prominens szenátor és az ausztrál munkáspárt kormányának vezető politikusának irodájából érkezett. A dokumentumot Joanna Howes életvédő aktivista szerezte meg, aki az X-en hozta nyilvánosságra a történetet.
Bár néhány kisebb hírügynökség közzétette a felfedezést, a mainstream média nem volt hajlandó foglalkozni a vitatott témával.
A halva született gyermek után járó támogatás
Ausztrália 1912-ben kezdte el támogatni a szülőket gyermekvállalásért, hogy enyhítse a pénzügyi terheket és ösztönözze a népesség növekedését. Az összeg az elmúlt évtizedben jelentősen nőtt. A kormány emellett családi adókedvezményt és szülői szabadság után járó támogatást is biztosít. Ez a három támogatás pénzügyi segítséget nyújt az új családoknak, akik az ausztrálok következő generációját nevelik.
Előfordul, hogy a szülők tragikus veszteséget szenvednek el, amikor gyermekük a terhesség alatt elhalálozik. Ezek a szülők nem részesültek kormányzati támogatásban, miközben ezzel az életüket megváltoztató tragédiával kellett leéljék az életüket.
Ezért 2020-ban törvénybe iktatták a halva született gyermek után járó támogatást. Anne Webster parlamenti képviselő a parlamentben elmondta: „2021. január 1-jétől minden jogosult család, amelynek halva született a gyermeke,
3606 dollárt kap, függetlenül attól, hogy ez az első vagy többedik halva született gyermekük.”
Ausztráliában a halva születés és az abortált magzat jogi szempontból egyenértékű
Az 1999. évi új adórendszerről (családtámogatásról) szóló törvény 3. szakasza a halva született gyermeket úgy definiálja, mint „olyan gyermeket, amelynek születéskori súlya legalább 400 gramm, vagy amelynek terhességi ideje legalább 20 hét volt; és amely születése óta nem lélegzik; és amelynek szíve születése óta nem ver”.
Ausztráliában az abortuszok túlnyomórészt belső abortuszok. A magzat szívébe kálium-kloridot vagy digoxint injekcióznak, ami megöli őt. Ezután beindítják a vetélést. A gyermek így minden szempontból beleesik a „halva született” gyermek kritériumainak.
Az abortuszpártiak ezért rávetették magukat erre a támogatásra.
A kiszivárgott levélben ez állt: „A halva született gyermek után járó támogatásra való jogosultság feltételei nem zárják ki azokat az eseteket, amikor a halva születés orvosi beavatkozás – beleértve a szándékos abortuszt is – eredményeként következett be.”
Az ausztrál kormány szemében a halva született gyermek és az abortált gyermek egy és ugyanaz.
Pontosan mennyi az anyagi kiutalás?
A halva született gyermek után járó támogatás jelenleg 4327 dollár. Ha az anya dolgozik, lemondhat erről a támogatásról, és szülői szabadságot vehet ki, amelynek összege legfeljebb 22 754 dollár lehet.
De a helyzet ennél is rosszabb. Gallagher levelében azt írja: „A biológiai anya vagy partnere jogosult lehet…”
Vegyünk egy nem kívánt terhességet, ahol a férfi nyomást gyakorol a nőre, hogy abortuszra menjen. Ilyen esetben ő is igényelheti ezt a támogatást.
Az eset komoly erkölcsi vitákat kavart, mivel az abortuszok jelentős részét magánintézmények végzik, a statisztikák pedig hiányosak. Becslések szerint egyes államokban évente 10-14 ezer abortusz történik. Az abortuszt, illetve a támogató rendszert is erős politikai és ideológiai viták övezik – a támogatást védők és ellenzők között mély törésvonal alakult ki.
Beteg világ – Ausztráliában a születés pillanatáig legalizálnák az abortuszt
Életvédő kampányra kapták a pénzt – nyaraltak belőle, ingatlant vásároltak vagy zsebre rakták
Ha felszólalsz az abortusz ellen, elvisz az FBI? Egy tizenegy gyermekes apuka története
(thetrumpet.com nyomán Szent Korona Rádió)