Trump korábban Kanada és az USA egyesüléséről beszélt, az észak-amerikai monarchia viszont nem úgy tűnik, hogy közeledne az USA-hoz. III. Károly király most kemény szavakkal jelezte, hogy kiáll az állam szuverenitása mellett.
Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
A brit király anélkül tette világossá, hogy egyértelműen kiáll az észak-amerikai állam szuverenitása mellett, hogy egy szóval sem említette az amerikai elnök nevét és annak kinyilvánított szándékát, hogy szomszédját az Egyesült Államok 51 államává tegye.
Szembesülnünk kell a valósággal: a második világháború óta a világunk soha nem volt veszélyesebb és instabilabb, mint most.
Kanada olyan kihívásokkal néz szembe, amelyekre életünkben még nem volt példa
– mondta III. Károly király az ottawai Szenátus épületében, a kanadai parlament választás utáni első ülésszakának megnyitóján. Kijelentette: Kanada erős és szabad marad, és üzenetét anélkül juttatta el a világ minden tájára és különösen Donald Trumpnak, hogy megemlítette volna az amerikai elnök nevét, illetve többször is megismételt „javaslatát”, amely szerint Kanadának kellene az Egyesült Államok 51. államává kell válnia.
A brit uralkodót, aki az alkotmányos monarchiaként működő Kanada államfője is egyben, Mark Carney miniszterelnök hívta meg. Károly feleségével, Kamilla királynéval együtt valóban ünnepélyes fogadtatásban részesült Kanadában, és beszédében a király is meleg szavakkal, szeretettel szólt az észak-amerikai országról. Beszélt a korona egységteremtő erejéről, a stabilitásról és a folytonosságról. III. Károly a kétnyelvű Kanadában angolul és franciául elmondott beszédét tapssal fogadták a parlamentben.
Sok kanadai szorongást és aggodalmat érez a körülöttük lévő drasztikusan változó világ miatt
– folytatta a brit uralkodó, aki csodálatát fejezte ki Kanada egyedi identitása iránt, amelyet, ahogy fogalmazott, világszerte elismernek a nemzeti értékek védelmében hozott bátorságáért és áldozatáért.
III. Károly felidézte a hidegháború éveit is.
Kanada ma egy újabb kritikus pillanattal néz szembe. A demokrácia, a pluralizmus, a jogállamiság, az önrendelkezés és a szabadság olyan értékek, amelyeket a kanadaiak nagyra becsülnek, és amelyeket a kormány eltökélt szándéka megvédeni
– tette hozzá az ország államfője, akinek kiállását a kanadaiak egyértelműen szuverenitásuk megerősítésének tartják, ahogy a Sky News, írta, ez az út sokkal több volt, mint egy királyi látogatás.
Neoprotestáns, cionista szekta által vezérelve – Mely amerikai elnökökkel mutat kontinuitást Trump?
(Népszava nyomán Szent Korona Rádió)