A Magyar Királyi Folyamőrség első parancsnoka, Wulff Olaf Richárd a szovjetek elől menekült Costa Ricára, ahol 1955-ben életét vesztette. Hamvait hétfőn Budapestre szállították és méltó módon újratemették.
Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
A Magyar Honvédség kecskeméti repülőterére hétfő délelőtt érkeztek meg a hamvak, amiket a Dunaújváros aknamentesítő hajón szállítottak tovább az újpesti hadikikötőbe, ahol felavatták és felszentelték Wulff Olaf Richárd emléktábláját.
Koch Norbert, a Magyar Honvédség Tűzszerész és Folyamőr Ezredének tisztje elmondta: Wulff Olaf Richárd földi maradványainak hazatérésével nemcsak egy ember, hanem “egy korszak tér vissza közénk“. Egy olyan tiszti pálya képviselője volt, amit a haza iránti rendíthetetlen hűség határozott meg – fűzte hozzá.

Kijelentette: életútja tanúságként szolgálhat a jelen és a jövő katonái számára egyaránt.
Margitay-Becht András, a Lajta monitor hajózási egyesület képviselője felidézte Wulff Olaf Richárd életútját és haditetteit.
Wulff Olaf Richárd 1877. február 8-án született, a fiumei tengerészeti akadémiát 1895-ben végezte el. Kezdeményezése nyomán alakult meg 1921-ben a Magyar Királyi Folyamőrség, amelyet 1933-as nyugalomba vonulásáig vezetett, 1926-tól altengernagyi rendfokozatnak megfelelő rangban. A szovjetek elől menekülve, 1944 decemberében hagyta el Magyarországot, és Costa Ricában telepedett le, ahol 1955-ben hunyt el.
Földi maradványait a Fiumei úti Nemzeti Sírkert 52. parcellájában katonai tiszteletadás mellett helyezik majd örök nyugalomra.

Újratemették a Tihanyi Bencés Apátságban I. András királyunk földi maradványait
Billnitzer Ernő sírjának felújítása és a kitörés játékfilm – interjú Alkay Zsolttal
(MTI nyomán Szent Korona Rádió)