Bill Gates bejelentette, hogy korábbi tervével – miszerint halála után még sokáig működne az alapítványa – ellentétben a következő 20 évben szétosztja vagyonát, és 2045-ig bezárja az alapítványt. A kérdés az, hogy mire fogja elkölteni a 200 milliárd dollárját, és mégis kik között osztja szét, ugyanis nem valami megnyugtató, hogy a digitális diktatúra egyik zászlóvivője hirtelen ennyi pénzt el akar költeni. Bill Gates például nagy hangsúlyt fektet a mesterséges intelligencia fejlesztésére és használatára is.
Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
Amikor Bill és Melinda French Gates 2000-ben létrehozták a Gates Alapítványt, azt tervezték, hogy a szervezet a haláluk után még évtizedekig folytatja munkáját a megmaradt vagyonuk felhasználásával. Most azonban a milliárdos Microsoft-alapító azt mondja, hogy nem akar ilyen sokáig várni, azt tervezi, hogy
vagyonának „gyakorlatilag teljes” részét – becslése szerint mintegy 200 milliárd dollárt – a következő 20 évben szétosztja,
mielőtt 2045. december 31-én bezárja az alapítványt.
„Az emberek sok mindent fognak mondani rólam, amikor meghalok, de biztos vagyok abban, hogy a »gazdag« nem lesz köztük”
– írta Gates, aki idén lesz 70 éves. „Túl sok sürgős probléma van, amit meg kell oldanom ahhoz, hogy olyan erőforrásokhoz ragaszkodjak, amelyeket az emberek megsegítésére lehetne felhasználni.”
Csütörtöki blogbejegyzésében Gates optimizmusát fejezte ki azzal kapcsolatban, hogy a mesterséges intelligencia fejlesztései, az ő adományaival kombinálva felgyorsíthatják a “fejlődés” ütemét.
Bill Gates jelenlegi nettó vagyona 108 milliárd dollár; a Bloomberg milliárdos indexe a világ ötödik leggazdagabb emberének tartja. Most azt mondta, hogy nettó vagyona 2045-re 99%-kal csökkenni fog. A 200 milliárd dollár, amelyet a következő 20 évben az alapítványon keresztül kíván szétosztani, a meglévő 77 milliárd dolláros alapítványból és a saját személyes vagyonából fog származni, beleértve a folyamatban lévő üzleti befektetésekből származó bevételeket is, mint például a TerraPower, az általa alapított atomenergia-ipari vállalat.
Bill Gates kötelezővé tenné a digitális diktatúrát jelentő elektronikus személyazonosítást
(Mandiner nyomán Szent Korona Rádió)