A nyugati országok lakosainak többsége nem támogatja, hogy kormányuk csapatokat vezényeljen Ukrajnába – derül ki az Ipsos által végzett közvélemény-kutatásból.
Kérjük, támogassa adója 1%-ával a HVIM-et!
A szervezet valós, kézzelfogható eredményeiről itt olvashat.
Felajánlását az Azonosságtudat Alapítványnak küldje el!
Adószám: 18218082-1-07
A megkérdezett 29 országból 27-ben a válaszadók ellenezték a nyugati katonai szerepvállalást. Ez az álláspont különösen erős Magyarországon (87%), Svájcban (78%), az Egyesült Államokban (63%), az Egyesült Királyságban (58%) és Franciaországban (59%). Hollandiában és Kanadában a megkérdezettek 50%-a, illetve 54%-a van ezen a véleményen. Kivételt képez Svédország, ahol a válaszadók több mint fele (56%) támogatta, hogy katonákat küldjenek Ukrajnába.
A nem nyugati országok közül Thaiföld (84%), Malajzia (83%), valamint Törökország és Szingapúr (egyenként 82%) lakosai ellenezték leginkább az ötletet.
A 2024 novemberében végzett hasonló felméréshez képest a 29 országból 27-ben most a válaszadók nagyobb hányada véli úgy, hogy az ukrajnai konfliktus idén véget érhet.
A felmérést március 21. és április 4. között végezték több mint 23 000 18 éves és idősebb válaszadó bevonásával. A hibahatár 3,5 százalékpont volt.
Szergej Lavrov orosz külügyminiszter korábban kijelentette, hogy a NATO-csapatok jelenléte ukrán földön – bármilyen zászló alatt és bármilyen minőségben – fenyegetést jelent Oroszországra nézve, és Moszkva ezt semmilyen körülmények között nem fogja eltűrni.
Trump: Putyin elfogadná a békefenntartók jelenlétét Ukrajnában
(Orosz Hírek nyomán Szent Korona Rádió)