Már több, mint 1 millió aláírást összegyűjtöttek az Európai Unió tagállamai, hogy legálisan végezhessék a nők az abortuszt az uniós országokban. A megszerzett mennyiségű aláírásokkal az Európai Bizottságnál lobbiznak a libsik a magzatgyilkosságok legalizálásáért, pontosabban az abortuszt választó nők pénzbeli támogatásáért.
Kérjük, támogassa adója 1%-ával a HVIM-et!
A szervezet valós, kézzelfogható eredményeiről itt olvashat.
Felajánlását az Azonosságtudat Alapítványnak küldje el!
Adószám: 18218082-1-07
A számok azt mutatják, hiába az európai konzervatívok retorikája, a kontinens liberális polgárai ragaszkodnak a legtöbb tagállamban az abortuszjogok fenntartásához.
Egy év alatt összejött az érvényességhez szükséges aláírás a “My Voice, My Choice: A biztonságos és hozzáférhető abortuszért” címet viselő európai polgári kezdeményezéshez. Egészen pontosan a 2025. április 24-i határidő előtt egy nappal már több mint 1,2 millió szignó gyűlt össze. Magyarországon a kezdeményezők 17 638 aláírót szereztek. Ezzel az EU polgári kezdeményezésének szabályozása szerint elérték azt a küszöböt, amellyel a magyar támogatók szavazatai érvényesekké váltak.
Mit tűzött zászlajára az abortusz hozzáférésről szóló polgári kezdeményezés?
A „My Voice, My Choice” kampány célja, hogy lehetőséget adjon Európának arra, hogy szabadabbá, biztonságosabbá és jobbá tegye az Unióban élő nők életét, lakóhelyüktől és körülményeiktől függetlenül
– áll a kampány felütésében. Magyarul ugye lelkiismeret és bármiféle következmény nélkül gyilkolhassák magzataikat a nők, méghozzá támogatással a hátuk mögött.
Pénzbeli támogatás a cél
Mindezt nem a jellemzően tagállami hatáskörben lévő egészségügyi szabályok szerint. Hanem arra szólítja fel az Európai Bizottságot, hogy nyújtson be azon tagállamok pénzügyi támogatására vonatkozó javaslatot, amelyeknek módjukban áll biztonságos terhességmegszakítást végezni Európában minden olyan személy számára, aki még nem fér hozzá a biztonságos és legális abortuszhoz.
“Jól dokumentált tény, hogy az abortuszok száma nem csökken, ha a reproduktív egészségügyi ellátást luxustermékként forgalmazzák, hanem csak ahhoz vezet, hogy a nők a nem biztonságos abortuszt választják” – áll kampányfelhívásukban. Tehát azzal takaróznak a magzatgyilkosságot támogató és kezdeményező kampány résztvevői és szervezői, hogy csak az illegális és a nőkre veszélyes ellátástól akarják “megóvni” az abortuszt választókat. Az, hogy a születendő gyermekre mi a veszélyes, őket ki óvja meg a haláltól, arról persze mélyen hallgat mindenki. Ugyanis a liberális, modern felfogás még mindig az, hogy amíg meg sem születik a gyermek, addig “nem számít”, addig csak egy “döntés”, amely felett “joga van a nőnek” rendelkezni, hogy akarja vagy sem…
Erősen abortusz-párti kelet-európai tagállamok
Hollandia, Dánia, Svédország, Ausztria, Franciaország és Németország a szükséges aláírásoknál több (155-350 százaléknyi) az aláíró. Szlovénia (842 százalék), Horvátország (775 százalék) és Románia (306 százalék) nagyobb aránnyal teljesítette országa érvényességi küszöbét. Az abszolút csúcstartók azonban az 5,4 milliós népességű finnek, akik a szlovének után lakosságarányosan a legtöbb aláírást (a minimum küszöb 758 százaléka – 74 000 aláírást) adták le.
A fenti lista ellenére számos “új” tagállamban, így a bolgároknál, a cseheknél, a szlovákoknál, litvánoknál, letteknél és végül a két mediterrán szigetországban, Máltán és Cipruson sem jött össze az érvényességhez szükséges mennyiségű aláírás.
A következő lépések
Az EUrologus megkérdezte az eljárás lefolytatásában illetékes Európai Bizottságot, hogy milyen jogi lépések, uniós tárgyalások várhatók ezt követően. Az illetékes szóvivő elmondta: a kezdeményezés határidejének lejárta előtt a Bizottságnak három hónapja van ellenőrizni az aláírások érvényességét. Ha hivatalosan is megállapítja, hogy összegyűlt a szükséges számú aláírás, arányosan a tagállamok legalább egyharmadából, akkor az ECI szervezői formailag is benyújthatják a kezdeményezést a Bizottságnak vizsgálatra.
Ezt követően 6 hónap van arra, hogy a testület elkészítse hivatalos válaszát. Ebben kifejtik jogi és politikai következtetéseiket a javaslatról, illetve a tervezett intézkedéseket (amennyiben lesznek ilyenek) vagy azok hiányában az intézkedések mellőzésének indokait.
Ha a Bizottság intézkedéseket tervez a kezdeményezésre válaszul, beleértve adott esetben egy vagy több uniós jogi aktusra vonatkozó javaslat elfogadását, a közlemény tartalmazza majd ezen intézkedések tervezett ütemezését is. A 6 hónapos vizsgálati időszak alatt az Európai Parlamentben nyilvános meghallgatást is szerveznek, ahol a szervezők bemutathatják kezdeményezésüket
– emlékeztette még az EUrologust az Európai Bizottság illetékes szóvivője.
Milyen hatással van ez a magyarokra?
Ha sikeresen végigviszik tehát a folyamatot, vagyis törvényt hoz létre az EUB, akkor ebben a témában is ráerőltethetik a magyar bíróságokra az Európai Uniós törvényeket, mint a deviánsoknál.
Így játsszák ki az abortusz-lobbisták a törvényeket – Klinikát nyitottak Varsóban
A TASZ után a Helsinki Bizottság is jogkijátszásra buzdítja a prideolni akarókat
(HVG nyomán Szent Korona Rádió)